Skocz do zawartości

Cagiva River 500 na pierwszy motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomex Yamaha YBR125

Także dopisuję się do tematu - Cagiva River 500 kosztuje teraz 15.500 zł a jeszcze pewnie da się coś urwać z tej ceny. Zainteresował mnie ten sprzęt po przeczytaniu artykułu w ostatnim Świecie Motocykli - CENA, wygląd, pozycja jazdy, hamulce, zawieszenie i zadowalające osiągi przekonują mnie bardziej niż oklepany GS500. Nie szukam ścigacza tylko w miarę wygodnego i taniego nakeda, jadącego do 160 km/h. Te warunki spełnia ta Cagiva a jej cena w porównaniu z Hondą CBF 250 (słabszą i wolniejszą) wprost zaprasza do kupna. Szukam użytkowników tego motocykla, piszcie o jego wadach i zaletach, realnych osiągach, eksploatacji, dostępności i jakości serwisu itp. Warto kupić motocykl marki Cagiva czy nie ? Włoskie gó**o czy sprzęt wart polecenia ? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Panna Nervosa

Ja chcę kupić cagive planet. Nie dosc ze wloska to jeszcze 2t. Duzo ludzi odradza, inni mowia ze ci ktorzy uwazaja ze cagiva to sie tylko psuje, to nigdy nie mieli z tym stycznosci.

Poslucham jednak serca a nie rozumu i wiedzac ze czesci moga byc drozsze zdecyduje sie. Wydaje mi sie ze nie ma problemow z czesciami choc na pewno wieksze niz w przypadku zoltkow.

 

No i zastanawiam sie tez dlaczego nowy raptor 125 (dawny planet) jest drozszy od rivera 500. Z tego co rozmawialam ze sprzedawca, to technicznie planet jest nowoczesniejszy...

Edytowane przez Panna Nervosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLLy

Napewno nie silnikowymi bo masz MinarelliAM6 czyli najpopularniejszy silnik w klasie 50cc :icon_mrgreen:

hmm silnik mam Am5 , bo mam 5 biegow . Z czesciami silnikowymi moze nie ma problemu , ale ja tego nie sprawdzalem i nie spieszy mi sie do tego :icon_twisted: :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendy o awaryjności włoszczyzny to jedno a bezpośrednio za tym idzie spadek wartości. GS jest tani i przez cały swój żywot jest tani a Kadziwa jest tania a za rok będzie strasznie tania w związku z czym nikomu nie pali się wywalić w błoto np 7tys zł.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając włoskiego sprzęta na pewno przyciągałem więcej ciekawskich niz teraz mając japończyka.

Niejednokrotnie słyszałem głupie pytania, czasem docinki ( np.ze włoszczyzna dobra jest do zupy )

Ale tak jak ktos wyżej napisał- przeważnie takie opinie wypowiadali ludzie nie mający dłuższego kontaktu z tymi moto.

 

Z moich doświadczeń wynika,że nie psują się wcale częściej od innych-wg.mnie to jakis mit

Jedynie co mi najbardziej dokuczało to problem z częściami - był to w końcu mocny argument do sprzedaży moto.( Np.na orginalną szybe czekałem ponad 3 m-ce!!! nic nie pomogło że załatwiałem wszystko przez dilera- telefonów do WŁoch nie zlicze-niestety tak to wygladało jakby włosi to mieli w dup...)

 

Myślę jednak że i z tym sytuacja się poprawi , więc nie ma co odrzucac od razu włoskich moto i mówić że są złe-moim zdaniem tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Cagiva River wejdziedo oficjalnej sprzedaży w Polsce, trochę ludzi ją kupi - to i części będzie więcej. A o awaryjność bym się nie obawiał, w końcu ten motocykl jest produkowany wiele lat, zresztą dzisiaj wszystkie koncenrny są praktycznie międzynarodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie temat pierwszego motocykla zostaje poruszany na forum niemal co drugi dzień. Dlaczego nikt nie radzi nikomu wymienionej w temacie Cagivy?

Bo jest ona dobra, ale na drugi motocykl.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Mirek (Adam Paweł), spoko, przecież już masz pierwszy motocykl, więc Cagiva będzie Twoim drugim :clap: Dasz radę :clap:

Hun 996, właśnie dlatego ten wątek odżył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie mój tekst w ostatnim SM. Ja zrobiłem na tym sprzęcie ponad 1200 km, dwa razy pojechałem na Mazury, raz we dwoje. Świetny sprzet do miasta, robiem na nim takie akcje że się w głowie nie mieści (włącznie z terenem).

 

Pawel

 

PS. Nic nie powiem na temat awaryjności i serwisu - miałem fabrycznie nowy motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Tomex, że Cagiva będzie moim drugim :biggrin: - i nie obawiam się, żebym nie dał rady :bigrazz: Tak z ciekawości pytałem. To dobrze, że mozna tym motorkiem nawet teren zaatakować - bo drogi na Śląsku to tylko i wyłącznie teren :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Dzięki Paweł, właśnie dzięki Twojemu artykułowi odżył ten wątek i moje zainteresowanie tą Cagivą. Zatem zbieram kasę i myśli :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

K4mper - jakby co to najbliższy serwis i salon Cagivy mam w Łomiankach pod Wawą (zresztą cała centralna i północna Polska też), więc bez "malutkiej" wycieczki by się nie obyło. To mnie trochę zniechęca ale mam nadzieję, że poza rocznymi przeglądami, na które Cagiva dojedzie o własnych siłach, nie będzie wymagała wizyt w serwisie :D Sprzęt wart uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

K4mper - tak właśnie sobie pomyślałem, że to TY :D Poznałem Cię po tym żółtym GS 500 F ;) /większość wybiera jednak niebieskie/ i po miejscu zamieszkania. Witaj. No więc do Łomianek byłoby podobnie daleko jak po Twojego dawnego Eliminatorka. Czasem sobie śmigamy wspólnie z nim i z trzecim kolegą ale on ma "ciut" większego sprzęta od naszych (Suzuki VS 1400 Intruder). Ile nakręciłeś już swoim Suzi ? Myślę, że włoskie maszynki nie są takie złe, w końcu Ducati, Moto-Guzzi czy Aprilia to nie są złe sprzęty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...