Skocz do zawartości

malowanie motoru


Rekomendowane odpowiedzi

ja bym plastików nie malował bo zwykle są barwione i widziałem pare przypadków co się działo po dłuższym użytkowaniu motocykla z malowanymi plastikami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastików w crossach nie powinn sie malować, szybko złazi i później kijowo wygląda

Jeżeli już to stosuje sie specjalny podkład do elementów plastikowych a do lakieru dodaje sie środek który uelastycznia powłoke, mimo wszystko nie polecam :!:

Lepiej przepolerować plastiki, ktoś z forum już to robił i efekty pamietam były ciekawe.

To było tak, że najpierw rysy i i uszkadzenia szlifowało się papierem troche grubszym później coraz drobniejszym i na końcu pastą polerską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to dobre materiały do malowania plastików produkuje firma RM. Dodaje się też specjalnego uelastyczniacza w odpowiedniej ilości i gdy nałoży go fachowiec lakier nie powinien odprysnąć

 

jednak jesli to jest enduro to pogadaj z enduroguy-em o tym, jak zmatować papierem sciernym i uzyskac ponownie połysk bo lakier porysuje sie troche szybciej niz normalny "nietykany" plastik wiec szkoda kasy

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO BaRy ja cos takiego w KDX'ie robiłem i na dodatek plastiki miałem wyżarte przez jakiś kwas (koles stwierdzil ze umyje nim moto) takze roboty było duzo wiecej, a w jeden dzien sie wyrobilem :P . W DT'tce jak boczki byly brudne i mialy drobne rysy to posiedzialem nad nimi chwile z papierem sciernym i mialem biel jakbym je wyprał w Vizirze :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl można malować lakierami samochodowymi do malowania plastikowych zdeżaków. Lakiery te są na specialnych żywicach i nic nie odpryskuje bo są elastyczne, należy pamiętać o dokładnym przygotowaniu powieżchni (matowienie i odtłuszczenie) aby lakier miał się czego trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ktos malowal plastiki? bo mnie tez to interesuje,mianowicie myslalem zeby pomalowac bak w motorze(ale czy to przejdzie,bo wiadomo jak to bak czasami poleci benzyna przy tankowaniu itp. itd. ) czy bedzie 3mac sie lakier/farba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego katecezeta pomalowałem zwykłymi sprejami i jak narazie dobrze się trzyma jak mi się wylała wacha podczas jazdy ( bardzo mała ilość przy korku ) i jak to ścierałem ręką to nic się z lakierem sie nie działo nie ściera się ani matuje :-)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...