Skocz do zawartości

obliczenia ukł. wydechowego do 2T


Rozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wykonać nowy ukł. wydechowy do silnika 2T, oczywiście jego wymiary chce najpierw obliczyć. I tu pojawia się problem : we wszystkich wzorach jakimi dysponuje czasy otwarcia okienek wymagane są jako kąty obrotu wału, natomiat ja mam je tylko jako jako wysokość okenka w mm.

 

Moje pytanie : jak przeliczyć tą wysokość na kąt obrotu wału ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da sie wyliczyc. A nie lepiej zrobic pomiar? dajesz tlok w polozenie kiedy okienko jest zamkniete (na granicy zamkniecia - dalszy obrot walu spowoduje otwarcie) , zaznaczasz punkt (i teraz zalezy od budowy silnika - moze byc na kole iskrownika, badz czyms innym, lub dorabiasz sobie jakis krazek wyskalowany w stopniach i umieszczasz go na koncowce czopu walu korbowego im wieksza srednica tym dokladniej okreslisz kat)). Pozniej krecisz walem korbowym tak aby okienko zostalo calkowicie odsloniete przez tlok i znowu zaznaczasz punkt, badz odczytujesz ze skali katowej itp.

 

[ Dopisane: 01-12-2005, 14:58 ]

Jak chcesz to daj znac to moge ci wyslac skan ksiazki z obliczeniami drogi tloka w funkcji obrotu walu korbowego. Ale tam trzeba znac promien wykorbienia i dlugosc korbowodu tak ze bez rozbiorki silnika sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myslałem. Hmm, Rozio ma wzory, a na forum napewno znajdzie sie ktoś, kto by potrafił wyczarować taki program. Myśle że wiele osób było by wdzięcznych za zrobienie takiego programiku. Gdybym miał jakieś pojęcie na ten temat to bym sie wziął za to, ale jakoś nie orientuje sie w tych sprawach zabardzo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Ja jestem za i chętnie nabyłbym taki programik :P

Muszę niestety w swojej CZ 514 zrobić dyfuzor z prawdziwego zdarzenia, zadowoliłbym sie dolnym takie bywały w modelach 980

Mam kolesie który zrobił dyfuzor do MZ i jest fajnie :lapad: ale brak kontaktu czasowy!

czytalem coś na stronie o dyfuzorach ale linka nie mogę znaleźć

a nie znalazłem

http://2takt1.w.interia.pl/rasowanie/9,98/9,98.htm

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten program to jakieś lekkie nieporozumienie chyba a gdzie ilość KM, moment, ilość obrotów i inen parametry??? Ja miałem wzory do obliczania wydechów w 2 t to było z 5 kartek A4 i to nie taka prosta sprawa była. Chcecie sie dowiedzieć jak sie robi pożądne wydechy zapytajcie LUK`a to napewno sie dowiecie. Robił dyfuzory z 2 stożków idealnie dopasowane objetosciowo i parametrami do danego silnika, i jak sam stwierdził daje sie odczuć dużą różnice wiec nie zje****ł roboty napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobic pomiar?

z pomiarem to byłby spory problem - silnik jest już w częsciach.

 

Jak chcesz to daj znac to moge ci wyslac skan ksiazki z obliczeniami drogi tloka w funkcji obrotu walu korbowego. Ale tam trzeba znac promien wykorbienia i dlugosc korbowodu tak ze bez rozbiorki silnika sie nie obejdzie.

Wyślij proszę na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...