Skocz do zawartości

Kupiłem!!!Ale co...:)


MłodyWilk22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A po co przechodzic na polsyntetyk ???

 

kurcze nie wiem, ale od kilku osób już obiło mi sie o uszy, ze na pełnym syntetyku jeździ sie 2-3 pierwsze zmiany oleju a pózniej już trzeba lać półsyntetyka. Np w salonie FIATA fachowcy kazali mi w samochodzie po przejechaniu 100tyś km przejśc na pólsyntetyka. Nie wiem ile w tym racji, także proszę o fachową porade..Czyli mozna lac cały czas syntetyka jesli nikt wczesniej nie przeszedł na pólsyntetyka lub mineralny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na przegladzie w salonie FIATA (swoim jadowitym srebrnym seicento :-D) to zamiast wymienić świece na nowe to umyli mi w bęzynie i wsadzili spowrotem (policzyli za nowe oczyw i taki kit chcieli mi wcisnąć ) :P (a tak w ogóle w statystykach salony Fiata maja najgorszą opinię ). A jeśli moto ma w instrukcji podany olej syntetyczny . To po co znieniać ?? Słyszałem ze jak silnik juz szrotowaty to wtedy zmieniaja na półsyntetyk a jak kompletny szrot to na mineralny (ale wtedy chyba już nic nie pomoże). Ale jak Ty masz prawie nówke (z tego co czytam ) i te silniki są cholernie wytrzymałe z tego co wiem- to nie zmieniaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Wczoraj przywiozlem sobie z Niemiec Suzuki GSX 750F K4 2004r. z przebiegiem 7200km, które kupiełm od starszego gościa(59lat). Moto kupiłem za grosze

dobij mnie i powiedz ile!

kto to mówił , że okazje nie istnieją. A może to z okazji zbliżającej sie daty szóstego grudnia hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ,,grosze...":)Wyszło mi za nią 15 tyś zł, ale patrząc jak chodzą u nas takie roczniki wiec wydaje mi sie, ze cena jest naprawde atrakcyjna za motocykl w takim stanie i z takim przebiegiem...Naprawdę salonowy:) Ja bynajmniej jak patrzę na nią to nie żałuje ani grosza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co przechodzic na polsyntetyk ???

 

kurcze nie wiem, ale od kilku osób już obiło mi sie o uszy, ze na pełnym syntetyku jeździ sie 2-3 pierwsze zmiany oleju a pózniej już trzeba lać półsyntetyka. Np w salonie FIATA fachowcy kazali mi w samochodzie po przejechaniu 100tyś km przejśc na pólsyntetyka. Nie wiem ile w tym racji, także proszę o fachową porade..Czyli mozna lac cały czas syntetyka jesli nikt wczesniej nie przeszedł na pólsyntetyka lub mineralny??

Kurde ale mity o olejach :-) Po co jak jest coś jeżdżone na syntetyku i jest dobrze zmieniać(jeżeli stać na synetyka)na półsyntetyka?!Półsynetyk(zawiera ok 30% dodatków syntetycznych)zawiera jednak sporo oleju mineralnego a mineral szybciej traci swoje pierwotne właściowości niż syntetyk.Co do właściowości myjących to półsyntetyki i syntetyki aż tak się nie różnią(nawet mineral Shella ma ich dużo) a są syntetyki które wcale nie maja tych dodatków aż tak dużo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już są fotki mojego cudeńka ;) Co prawda fotki w mało romatycznej sceneri bo w garażu, ale na ciekawsze zdjęcia trzeba czekac do wiosenki...Niestety do niej baaaardzo daleko :)

Pozdrawiam wszystkich i zycze miłego oglądania :P

 

http://www.bikepics.com/members/mlodywilk22/

 

PS. I co o niej myslicie?jak nowy tyłeczek :-) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Wam się podoba :)

Jak jedno poprawili to drugie spaprali...A mianowice te wcześniejsze jajka miały złote tarcze hamulcowe co bardzo fanie wygladało, a od 2004 są już czarne :P Mały szczegół, ale naparwde fajnie wygladają złote ;) Może kiedyś sobie przemaluje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym dopisać o tym oleju.

Przecież jak silnik jest ok. i nie bieże go to po co go zalewać gorszym olejem? żeby szybciej sie eksploatował :? .

We wszystkich swoich sprzętach używłem syntetyku , tylko raz zalałem pułsyntetyk i zaraz potem jak tylko kaska mi pozwoliła spowrotem zalałem syntetyk.

Nawet do Beemki(730) z 230000km zalewam syntetyk.

Mój kolega mechanik twierdzi że czym gorszy silnik tym gorszy olej - żeby ograniczyć branie poprzez zastosowanie gęstrzego.

 

W jaki sposób namieżyłeś motocykl? - sam stoję przed kupnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób namieżyłeś motocykl? - sam stoję przed kupnem

 

Motocykl namierzyłem całkowice przypadkowo...W sumie moto chciałem sprowadzić z USA przez takiego gościa który się w to bawi na alegro...Ceny na alegro miał chyba najniższe, tylko, ze zakupu dokonywało sie na podstawie zdjęć, jakie on tam ma i po wpłaceniu zaliczki wybrane moto przywoził...Kupić motocykl na podstawie 5-10 fotek to malutka niepewność :-D Pewnego pięknego dnia pojawiła sie nowa aukcja na alegro a na niej moje Suzi w super cenie ;) Nie zwlekałem :P Gość sprowadza samochody( i dlatego nie był tak dokońca zorientowany ile tenrocznik jest warty :) ), ale jego znajomy z niemiec którego było moto miał delikatną przewrotke(zbity kierunek i lusterko) i chciał sie go pozbyć. Że Suzi było jak nowe i w sumie za grosze jak za ten rok to wziełem je bez zastanowienia...Także warto rozgladać się, szukać i byc pierwszym na miejscu jak sie trafi okazja :P

Większośc okazji jakiepojawiaja sie na alegro to ,,miny" ale czasami można tarfić na grudniowy prezent pod choinkę :)Powodzenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...