Skocz do zawartości

Jak To Zrobic pomuszcie;/


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Mam Takie pytanie

Moze wiecie jak wybic tuleje z cylindra od Simsona;]Wiem ze jest potrzebna prasa i trzeba rozgrzac cylinder;]Wiem Rowniez ze polaka sie nie wybije bo ma pierscien napawany na tulei w srodku i nie darady ;) Ale Niemca tak w 100 % bo znam kolesia ktory wybija i drazy nowy kanaly;]CZy ktos sie orientuje czy mozliwe to jest w domowych warunkach??Mam dostęp do prasy :evil: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem w ten sposób że kładłem cylinder na butlę z gazem i tak grzałem go około 5 min. Wcześniej miałem już przygotowane jakieś drewienka czy inne podpórki na których później kładłem cylinder. Gdy już na nich leżał biłem poprostu młotkiem w tuleję i ona powoli wychodziła. Ja wybijałem te tuleje bo sprzedawałem te cylindry na aluminium i nie interesowało mnie w sumie co się z tulejami stanie, dlatego po kilku uderzeniach młotkiem pękały w miejscach w których w nie biłem. ;) Ale gdy na przykład prałem przez jakąś deskę to nic nie pękało :evil:

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

ha i tu sie mylisz ja mam wyjeta tuleje z polskiego ;)

coprawda cylinder na pol ale tuleja jest :evil:

a w simku to podgrzac i zamiast prasy uzyc mlotka a zamiast deski zelastwo jakies ( mocno wprasowane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Z dotychcasowych wypowiedzi mozna wysnuc wniosek ze Wy te tuleje wyciągacie tylko w celu oddzielenia ich od aluminium ktore idzie potem na zlom ?? Jakos nie wyobrazam sobie zeby tuleja wybita mlotkiem (a w jakim celu ,jak mozna zapytac ?? ) nadawała sie potem do uzycia :-D

 

Ponawiam pytanie .. po kiego grzyba chcesz to rozbierac ? Nudzi Ci sie zwyczajnie czy masz jakis inny cel ?Jezli z nudów to rozwal to mlotkiem i bedzie spokuj .. a jezeli chcesz to potem poskladac to oddaj do zakladu ktory zajmuje sie tulejowaniem cylindrów ew. próbuj samodzielnie ale tutaj juz nikt nie zagwarantuje Ci sukcesu .

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde napisał że ma dostęp do prasy, więc po co się cofać w rozwoju i prać młotkiem i jeszcze przez jakieś żelastwa >?????

 

Jak tylko prasa ma odpowiedni nacisk to nie trzeba młotka używać.

 

Tak pozatym młotkiem to sobie można KAMA3a naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiasz gar na kuchenke i grzejesz długo ;] i jak stoi na tulei czyli w normalnym położeniu gara to garnek sie sam zsunie . Ostatnio wyciagłaem tuleje z CZ 380 cross wziąłem palnik podgrzewałem około 30 min po czym młotkiem musnąłem tulejke i sie wysuneła

 

wiec darujcie sobie drewienka żelaswa i inen młotki to ma sie stać prawie ze samo tylko trzeba odpowiednio rozgrzać materiał

 

mozecie również schlodzić tuleje gaśnica halonową jak wiecie stal przy niskich tem sie kurczy wiec też wyjmiecie tulejke bez wiekszych problemów, z tym ze z chłodzeniem stosuje sie w wiekszych silnikach, ale reki nie dam sobie uciac ze firmy sie tym zajmujące tak nie robią

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co Ci wogole wyjmowac ta tuleje?? Chcesz szlifowac kanaly?? Jesli masz w rodzinie jakiegos spawacza to niech podgrzeje ci ten cylinderek palnikiem spawalniczym, tylko zeby nie stopil tego cylindra. Niech bezmie mniej acetylenu a wiecej tlenu. Albo na jakims zwyklym palniku gazowym (tylko nie w kuchni) i uwazaj zebys tuleji nie nagrzal bo wtedy nie wyjdzie... A i nie zapomnij wyciagnac gumek z cylindra bo bedzie smrod... jak cholera :-D :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie również schlodzić tuleje gaśnica halonową jak wiecie stal przy niskich tem sie kurczy wiec też wyjmiecie tulejke bez wiekszych problemów, z tym ze z chłodzeniem stosuje sie w wiekszych silnikach, ale reki nie dam sobie uciac ze firmy sie tym zajmujące tak nie robią

 

Zgadza sie. Osobiscie praktykuje to do zakladania tuleji cylindrowych suchych m.in. do silnika jelczowskiego. Tuleje do wiaderka razem z gasnica i gotowe. 6 tuleji = 6 malych gasnic :) . Do wyciagania takich tuleji niezbedny jest sciagacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adik widze ze jesteś po prostu bogiem i az promieniujesz wiedzą;]Jak wybije tuleje to mozna wydrązyc w cylindze nowe kanaly (nawt znam rozmieszczenie) a w tulei naciac tylko otwory na te juz kanaly 8) Heh Z polskiego cylindra nie darady wybic tulei bo na srodku naspawany jest pierscien ;]Lucas mowi dobze :P :lapad: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tez dobrze mowisz... nie mowie ze nie. Ale to zalezy od nastroju.. Jak mam normalny humor to pisze jak Pan Bog przykazal. A jak jestem rozweselony albo roztargniony(dziewczyna) to nie raz pisze takie glupoty ze nawet nie wiem co..

Ps. Jak masz cos takiego do jawki to podrzuc bo tez bym cos takiego zrobil jakbym mial rozmieszczenie. Czemu nie.. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak jak Lucas a do mrożenia uzywałem zwykłego zamrażarnika. Raz tylko pękła mi tuleja od simsona w cylindrze 70 bo tam prawie 2 razy cieńsza jest. Pękła mi przy wkładaniu. Którys gaz w kuchence pasuje idealnie do simsonowego cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...