Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

1 lazer vertigo  

2 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82102733  

3http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81440519

zdecydowanie wybierał bym pomiędzy Sharkiem a Uvexem. Sharka w popprzednim sezonie przetestował i spisał się bez zarzutu z tym że był to wyższy model. Uvexa ma paru znajomych i też nie narzekają na ale nie wiem jeszcze jak spełnia swoją rolę ponieważ dzięki Bogu nikt go jeszcze nie przetestował. Znajomi mają modele Boss3000 czyli tez wyższe.

Mimo wszystko myślę że na początek takiej klasy kask w zupełności powinien wystarczyć, później w miarę zwiększenia zaangażowania w tą zabawe można pomyślec o czymś lepszym. Od siebie mogę powiedzieć że zaczynałem od Nolana N60.

 

ja miałem taki dylemat rok temu ,  

XR1000 vs. Spec1R,  

kosztowały tyle samo (~2000pln).  

obejrzałem oba kaski z bliska ,  

shoei i tylko shoei.  

włoska myśl techniczna i jakośc wykonania w Suomy także wychodzi na wierzch.  

te niedomalowania, zacieki itp. dla japończyków to całkowicie  

abstrakcyjne pojęcia

Jeśli chodzi o Suomy to chyba pokazywali ci jakiś II gatunek nie wierzę żeby w tej klasy kasku były jakieś zacieki czy błedy produkcyjne poprostu firma nie pozwoliła by sobie na taki wstyd i utratę marki. Wydaje mi się że jak to jakiś polaczek kupił II gatunek za bezcen i próbuje rodaką wciskac ciemnitę za dużą kasę.

Inną sprawą jest cena te modele to już stare kaski więc siłą rzeczy muszą być przecenione aby poprostu się ich pozbyć robiąc miejsce na najnowsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Suomy to chyba pokazywali ci jakiś II gatunek nie wierzę żeby w tej klasy kasku były jakieś zacieki czy błedy produkcyjne poprostu firma nie pozwoliła by sobie na taki wstyd i utratę marki. Wydaje mi się że jak to jakiś polaczek kupił II gatunek za bezcen i próbuje rodaką wciskac ciemnitę za dużą kasę.  

Inną sprawą jest cena te modele to już stare kaski więc siłą rzeczy muszą być przecenione aby poprostu się ich pozbyć robiąc miejsce na najnowsze modele.

Mylisz się :(,

dokładnie tak samo jest z AGV.

ceny na poziomie japońskich, a jakośc daleko w tyle.

co do drugiej kategorii, to Suomy oglądałem w PolandPosition, AGV w Intermotors. nie sądze, aby te 2 firmy pozwoliły sobie na sprzedaż lipy w cenach normalnych.

sam się zawiodłem i ciężko mi było uwierzyc. ale wlasnym oczom wierzę (jak narazie).

nie jest to jakiś straszny dramat - widac dopiero, jak sie uwaznie kask oglada. ale niesmak przy swiadomosci wydania 2 patykow pozostaje. chcialo by sie ideału, a tego od włochów się nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SUOMY model GunWind (gorszy od SPECA) i jest OKI, nie mam problemów z lakierem, wręcz przeciwnie wszyscy zwaracają uwagę że jest elegancko zrobiony. Właśnie dlatego tak się dziwie. Będę musiał się przejechać do salonu dokładnie im przyjżeć ale ogólnie to jakaś dziwna sprawa z tym i coś mi tu mimo wszystko śmierdzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SUOMY model GunWind (gorszy od SPECA) i jest OKI' date=' nie mam problemów z lakierem, wręcz przeciwnie wszyscy zwaracają uwagę że jest elegancko zrobiony. Właśnie dlatego tak się dziwie. Będę musiał się przejechać do salonu dokładnie im przyjżeć ale ogólnie to jakaś dziwna sprawa z tym i coś mi tu mimo wszystko śmierdzi :roll:[/quote']

gunwind to starszy model - może kiedyś bardziej się starali...

ale mówię jeszcze raz: nie ma tragedii - jedynie troszkę kłuje w oczy z bliska - przy świadomości wydania 2 patyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w połowie grudnia '05 (wysyłkowo z Mikołajek Pomorskich)

od moto-andzeja?

 

[ Dopisane: 19-01-2006' date= 15:14 ]

Uvexa ma paru znajomych i też nie narzekają na ale nie wiem jeszcze jak spełnia swoją rolę ponieważ dzięki Bogu nikt go jeszcze nie przetestował. Znajomi mają modele Boss3000 czyli tez wyższe.
Tez ma uvex 3000 i jest bardzo dobry tylko rozmiar za duzy zastanawialem sie wlasnie troszke nad modelem 4000 bo moze jeszcze lepszy :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie wlasnie troszke nad modelem 4000 bo moze jeszcze lepszy

oglądałem w sklepie i wydaje mi się że takie kosmetyczne poprawki radziłbym jeszcze dozbierać i ewentualnie sięgnąc na jeszcze wyższą półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziłbym jeszcze dozbierać i ewentualnie sięgnąc na jeszcze wyższą półkę

wlasnie dzis koledzy z mojej paki dali mi do zrozumienia ze lepiej cos sobie odmowic a dozbieracv na Xr1000 i nie zalowac ,ze sie chcialo zaoszczedzic.Tak wiec w sobote ruszam na łowy Arai,Shoei, Suomy. cos z wyzszej pulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

powiem tak czytałem te 23 strony mase czasu!!! zeby nie było potem ze temat wałkowany milion razy!!

 

większośc z was jako najlepszy kask uważa SHOEI XR 1000 mam 2 pytanka??

 

1)czym XR1000 różni sie od Raid II?

wycztałem ze raid II jest z budowany z AIM (jakis magiczny skrót) a xr 1000 z wkłókna organicznego co lepiej kupić???i czym to sie rożni w cenie jest ok 200zl roznicy wiecej kosztuje xr1000

 

 

czy ktoś może taniej załatwić tego xr1000

motostore.pl -1876zl

moto-akcesoria.pl -1892zl

 

ma ktoś może taniej??

 

chodzi mi o model Kask SHOEI XR-1000 Camber czarno srebrny

nie musi byc model camber ważne zeby byl czarno srebrny

 

dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 lazer vertigo

2 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82102733

3http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81440519

Nora, gdzieś na poprzednich stronach opisałam swój kask Lazer Vertigo Replica. Jak dotąd jestem z niego bardzo zadowolona. Jeśli miałabyś jakieś pytania, co do niego, to zapraszam na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raid jest o wiele głośniejszy,

poza tym nie ma DD, tylko zatrzask.

no i jest cięższy.

a tak nawiasem mówiąc, to jakich innych różnic się spodziewałeś?

 

wyjaśnij mi co znaczy DD???

wiesz niewiem czego mogłem sie spodziewać bo jestem laikiem dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD to jest jedyny dopuszczony do wyścigów system zapinania kasku. Jedyny, który spełnia wszystkie normy i jest najbezpieczniejszy.

Wygląda przy tym dość niepozornie, bo składa się z dwóch pierścieni metlowych w kształcie litery "D", przez które przeplatasz pasek.

 

Zatrzask to zatrzask - coś takiego, jak w pasach w samochodzie. Wygodniejsze, łatwiej zapiąć, łatwiej odpiąć, ale nie ma atestów :)Osobiście nie jestem pewien, czy się cieszyć ze swojego DD-ring'a bo jest moim zdaniem właśnie mniej wygodny...

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis propozycje od Uvexa .Kask Uvex Wing RS2 przeceniony z 1490 na 1050 .Przymiezylem i swietnie lezy pozatym dosyc fajnie wyglada z tym tylnim spoilerem , lekki .antifog, mam jeszcze w poniedzialek zagladnac za tym xr1000 ale jak by sie mial wiele od Winga nie ruznic to poco przeplacac :? . A moze ktos jezdzil w takim Wingu rs i ma cos do powiedzenia byle przed poniedzialkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD to jest jedyny dopuszczony do wyścigów system zapinania kasku. Jedyny, który spełnia wszystkie normy i jest najbezpieczniejszy.

Wygląda przy tym dość niepozornie, bo składa się z dwóch pierścieni metlowych w kształcie litery "D", przez które przeplatasz pasek.

 

Zatrzask to zatrzask - coś takiego, jak w pasach w samochodzie. Wygodniejsze, łatwiej zapiąć, łatwiej odpiąć, ale nie ma atestów :)Osobiście nie jestem pewien, czy się cieszyć ze swojego DD-ring'a bo jest moim zdaniem właśnie mniej wygodny...

to dopuszczenie do wyścigów, to oczywiście mało kogo obchodzi.

największa różnica jest w użytkowaniu :D.

w zatrzaskach masz oddzieloną regulację od zamknięcia, przez co po pierwsze czasem się luzuje, po drugie trzeba zapiąc, zobaczyc czy dobrze lezy, ew. odpiac, poprawic i tak dalej.

w DD po prostu sciagasz i zatrzymujesz jak czujesz, ze jest OK.

na dzień dobry może byc lekko kłopotliwe - ale dzień-dwa i człowiek przywyka - a wtedy nie ma lepszego systemu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...