Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Już chyba wcześniej pisałem, się powtótrzę, mam i ARAI (dość wysoki model Numata) i Suomy (średnio-niski model Booster). Przyznać trzeba, że Arai dość mocno mi się już w środku wytarł, tzn nie jest tak obcisły jak kiedyś. Suomy trzyma się jak głupi, ale to zasługa tego że zakładam go trzy razy w roku :P.

 

Co do szyby - nie ma o czym mówić. W Suomy paruje przy najmniejszym deszczu oraz gdy spada temperatura. W ARAIu lekko parowała, ale teraz mam anti-foga przyklejonego od wewnątrz i nie ma najmniejszych szans na parowanie w jakichkolwiek warunkach (naprawdę anti-fog to cudowny wynalazek, jeszcze nigdy nie zaparowała szyba).

 

Kolejna uwaga do szyby: w ARAIu bardzo trudna do porysowania i idealnie wyprfilowana, tak że widać wszystko wspaniale i bez załamań. W Suomy szyba łatwo się rysujem również od zewnątrz. Ponadto jest tak sobie wyprofilowana i jak się porzadnie przyjrzeć to widać jak załamuje obraz widziany.

 

Wnętrze - w ARAI idealnie dopasowane, miękkie, uszy nie bolą przy ściąganiu. W Suomy świetne dopasowanie, ale nie jest już tak miękko i uszy bolą przy ściąganiu (chyba mocowania sprzączek są żle pomyślane i się nimi o uszy haczy)..

 

Poziom hałasu: zbliżony, ARAI cichszy, Suomy cichy, zaczyna lekko świszczeć gdzieś powyżej 160 km/h na nakedzie.

 

Zapięcie - w ARAI jedyne któremu ufam czyli podwójne D.W Suomy zapięcie zatrzaskowe z dużą możliwością regulacji paska. Plus, ale mam wątpliwości co do bezpieczeństwa.

 

Chłodzenie: w Araia pełne napowietrzenie, wlot na szczęce, nad czolem, na potylicy, dodatkowe dwa wloty na szybie, system pin-lock do rozszczelniania szyby. Jako bonus spojler wysuwany z kasku pod brodą świetnie chroni szyję przed wiatrem. W Suomy ubogo: wlot na szczęce i nad czołem. Dodatkowo plastiki wlotów lubią pękać same z siebie.

 

Malowanie - kwestia gustu, ważne że w oby przypadkach solidne. Suomy mam akurat w czarnym macie z szachownicą i trzeba przyznać, że czyszczenie takiego kasku jest bardzo przyjemne, wystarczy zmoczyć delikatnie wodą i przetrzeć suchą szmatką, żadnych śladów, zacieków itd.

 

Chyba tyle tytułem porównania tych dwóch modeli.

 

Teraz chyba sprzedam oba i kupię coś nowego. Może SHOEIa? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jeździ ktoś może w kasku firmy BERIK? www.berik.it Będąc niedawno w Niemczech kupiłem sobie używkę za cenę nowego Tornado :-D dokładnie model Streetstar (integralny) i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Cenowo jest to włoski odpowiednik Lazera.

 

pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos pytal o kask integralny do 300 zl, to widzialem Lazera, nie wiem jaki model za 290,z ciemna szyba i malowanym bulldogiem. Ja posiadam 2 Sharki, jeden to XRS model jeszcze na 2 srubki,kupiony za 360 zl wraz z firmowym workiem (30 zl), jest wygodny,srednio-glosny,wytrzymala wysciolka,kupilem z lekko zdrapana folia anti-fog i niestety po czyszczeniach coraz bardziej sie rozlatywala i malo co widac, a wiec jezdzi w nim pasazerka ;) nowa szybka (180 zl), poza tym jest wytrzymaly, przyklad -gdy kask wisial na lusterku na postoju moto sie przewalil i przycisnal kask,to w efekcie kask rozpieprzyl owiewke szczeka i w kontakcie z betonem popekal tylko lakier (struktura pod farba nienaruszona)- Drugi Shark to odkupiona uzywka model XRI z Carbonu, super wytrzymaly, prawdopodobnie koszt w granicach 2000 zl,ale to kiedys,bo tez ma ze 3 lata albo i lepiej.Wysciolka w nim nienaruszona,uszkodzona przesowka od wywietrznika ( poprzednik to flejtuch). Shark to dobra alternatywa pomiedzy jakoscia a cena, polecam bardzo, zwlaszcza takie wypasione modele z poprzedniego roku, za 340 mozna kupic.

PS kupie szybe do Sharka,najlepiej lustrzane!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze poprosze ja o jedno info. Od kiedy zaczynaja sie promocje na np. kaski, gdzie najlepiej w Krakq kupowac (jak najnizsza marza, moze byc niemila obsluga ;-) ) i czy teraz szukac promocji czy te zimowe sa o wiele lepsiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ufam HJC ale wolalbym szczekowca (nosze okulary)

 

No widzisz, HJC z tych wszystkich jest faworytem - reszta to mało znane firmy lub jakies zagraniczne tornada ( szczególnie ten piewszy )

 

A może warto pomyśleć nad soczewkami - to duże ulatwienie, nie kolidowało by to także z rodzajem kasku.

 

PS. ja bym brał jednak HJC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ufam HJC ale wolalbym szczekowca (nosze okulary)

 

No widzisz' date=' HJC z tych wszystkich jest faworytem - reszta to mało znane firmy lub jakies zagraniczne tornada ( szczególnie ten piewszy )

 

A może warto pomyśleć nad soczewkami - to duże ulatwienie, nie kolidowało by to także z rodzajem kasku.

 

PS. ja bym brał jednak HJC :)[/quote']

 

Przemyslalem sprawe i jesli bede bral integrala to napewno HJC ( bardziej znana firma i ladnie wyglada :P ). A co do tych szczekowcow ??? Boje sie wlasnie zeby nie okazalo sie totalna kisza, bo chce w tym kasku przejezdzic ze 2-3 sezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych szczekowcow ??? Boje sie wlasnie zeby nie okazalo sie totalna kisza' date=' bo chce w tym kasku przejezdzic ze 2-3 sezony[/quote']

 

Jeżeli nie zapytasz/poradzisz się kogoś kto takowy użytkuje to nie bedziesz miał 100% pewności co do jakości tego produktu. ( a z tym będzie trudno)

 

Na moje oko nie wygląda on rewelacyjnie a i cena mówi sama za siebie. Jeżeli już koniecznie miałby być to szczękowy myśle, że moze firmy MAX. A nie jakiejś hamerykańskiej - nie znanej nam tu w polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 tyg temu zakupilem sobie Shoei Raid II mat black (w rozmiar S glowa (główka?) mi weszla ;) ). Jestem naprawde zadowolony, bo: nie paruje, naprawde dobra wentylacja, wygodny. Tylko jedno mnie martwi... robi sie cholernie glosno przy predkosciach powyzej 120. Moze to i normale ale w tym kasku mnie to poprosu irytuje, bo kupilem go tez z mysle o dalszej turystyce. Ciekawy jestem czy dzialaja te specjalne oslonki pod brodke co to niby maja zmniejszac halas. Zastanawiam sie nad kupnem czegos takiego.

No coz zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy dzialaja te specjalne oslonki pod brodke co to niby maja zmniejszac halas. Zastanawiam sie nad kupnem czegos takiego.

No coz zobaczymy...

 

Ja mam taką w UVEXIE (którego użytkowałem do niedawna) super sprawa, naprawde pomaga i likwiduje szum w znacznym stopniu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...