Skocz do zawartości

W jakim terminie płacić mandat?


merfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja historię niezapłaconych mandatów mam taką:

maj 2004: 300 pln

pazdziernik 2004: 100 pln

lato 2005: 150 pln

3 dni temu: 200 pln

 

Zadnego nie zaplacilem, do tej pory nie przyszło nawet jedno pisemko. Kazdy mandat w innym wojewodztwie wiec nikt nie ma za duzo do sciagniecia. Ale ja mam dobrze bo nie figuruję w US przypisanym do stałego meldunku tylko gdzie indziej. Wiec z informacji ktore dostalem, powinien ten US gdzie mnie nie ma olać sprawę.

 

I tu mam pytanie, po jakim czaswie upływa przedawnienie mandatu karnego? Chyba 2 lata prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już minął rok odkąd nie zapłaciłem 200 zł mandatu - napisałem pismo do komornika Sądowego rewiru Grodzkiego - że jestem na utrzymaniu rodziców, a 200 zł mogę dać w charakterze wpłaty na jakąs fundację (koledzy dawali) Do dziś się nie odezwał...Ale jak przyjdzie pismo z Sądu, nie przyjmę, szybko zapłacę, a jak przyjdzie drugie to odpisze, że mandat zapłacony :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam dobrze bo nie figuruję w US przypisanym do stałego meldunku tylko gdzie indziej.

To bardzo niedobrze. Obecnie jest takie prawo, że przy przemeldowaniu jest obowiązek powiadomić US o zmianie miejsca zameldowania, chyba w ciągu 30 dni od daty zmiany meldunku. Podobno jakaś kara za to je... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mówcie sobie co chcecie, ja tam płacę. Koledze kilka dni temu wleciał komornik do domu, nie było wiele gadania, wystarczyło że uchylił drzwi. I za niezapłacony mandat żony sprzed hohohoho zajął telewizor wart 5000 zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem mandacik jakies dwa lata temu za wjazd autem na rynek w Toruniu. Myslalem juz ze zapomnieli a tu ktoregos pieknego dzionka dostalem listowne przypomnienie o zapłacie i ostrzezenie... wiec zaplacilem:(

 

staje sobie w lesie ( rozumiecie potrzeby naturalne) a tu policja no i chcąc nie chcąc dostałem mandat 200 zł jak to Pan ładnie napisał za wjazd do cudzego lasu

a za cos takiego to powiniennes dostac jeszcze nagrode...:notworthy:

Polska policja potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie sobie co chcecie, ja tam płacę. Koledze kilka dni temu wleciał komornik do domu, nie było wiele gadania, wystarczyło że uchylił drzwi. I za niezapłacony mandat żony sprzed hohohoho zajął telewizor wart 5000 zł.

pzdr

 

Hmy, to z tego wynika ze żona musiała narobic mandatow na kwote 5 tys PLN, bo w Kodksie Postepowania Cywilnego Art. 845 § 3 czytamy:

 

"Nie należy zajmować więcej ruchomości ponad te, które są potrzebne do zaspokojenia należności i kosztów egzekucyjnych."

 

Co za tym idzie, komornik nie moze zajac ruchomosci o wartosci przekraczajacej wartosc dlugu. Czyli powiedzmy jesli mandat jest na kwote 200 PLN + powiedzmy 12 PLN za postepowanie, razem 212PLN to moze sobie zajac np. żelazko ale nie TV za 5 tys PLN

 

Ale zaznaczam ze prawnikiem nie jestem :notworthy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze kilka dni temu wleciał komornik do domu, nie było wiele gadania, wystarczyło że uchylił drzwi. I za niezapłacony mandat żony sprzed hohohoho zajął telewizor wart 5000 zł.

Może kolega złożyć Skarge na komornika ale to raczej nic nie da. Co do Kodeksu to Komornik może zająć każdy majątek lub jego część, to on decyduje, dla niego ten TV może być wart 300 PLN!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za niezapłacony mandat żony sprzed hohohoho zajął telewizor wart 5000 zł.

Poza tym ktoś musiał się przypucować, że telewizor należy do żony. Można było zagrać wersję, że żona opuściła teren Polski, a żadna z wartościowych rzeczy jakie zostawiła po sobie nie należy do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Kubi napisał:

Ale ja mam dobrze bo nie figuruję w US przypisanym do stałego meldunku tylko gdzie indziej.  

 

To bardzo niedobrze. Obecnie jest takie prawo, że przy przemeldowaniu jest obowiązek powiadomić US o zmianie miejsca zameldowania, chyba w ciągu 30 dni od daty zmiany meldunku. Podobno jakaś kara za to je...

 

Czynisz błędne założenia. że kogoś o czymś nie powiadomiłem. Stały meldunek mam tam gdzie mam i taki adres stoi w prawku. Natomiast czasowo jestem zameldowany w Warszawie i tu też zgłosiłem sie do US podając warszawski adres zamieszkania. I jestem wypisany ze skarbówki w miejscu stałego zameldowania, które jest jak najbardziej aktualne. Alles legal 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ją się podłącze do tematu: niech ktoś mi powie co mnie teraz czeka jak dostałem taki oto świstek na papierze makulaturowym :notworthy: :buttrock: :P

 

mandatpop3ao.jpg

 

 

 

1) US będzie czychał na zwrot z podatku :?:

2) wejdą mi na konto :?:

3) amigos komornikos bedzie mnie nachodził....... czy jaki inny diabeł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...