Skocz do zawartości

Najwygodniejszy motocykl... ale dla pasażera


Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam,

Czy koleżeństwo-forumostwo mogłoby wypowiedzieć sie w tem temacie bazując na doświadczeniach własnych oraz dośwaidczeniach przewozonych przez siebie "plecaczków"? Na jakim sprzecie pasażerowi jest najwygodniej. Oczywiście nie mam tu na myśli tak ewidentnych kanap jak np Goldas czy Ultra Electra ale jakieś takie zwykłe, codzienne i niekoniecznie duże (tzn czy można w miare komfortowo wieźć "plecaczka" na 250-tce).

Wiadomo że wiela sprzętów dysponuje siedzonkiem pasazerskim pod tytułem "kochaj albo rzuć" (ścigacze, choppery i cruisery). Ale chyba sa takie do rzeczy na których "plecaczek" nie narzeka...

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem i czytałem. Słyszałem m.in. z ust mojej pasażerki. VX jest na prawdę wygodny dla dwóch osób.

Bardzo dobre wyniki osiągają duże nakedy. Jest na nich dużo miesjsca, kanapa jest szeroka, a jak jeszcze wydechy idą dołem, jak w VX czy XJR, nogi pasażera nie są mocno podkurczone.

MZ TS150 też miała wygodną kanapę dla dwóch osób, tylko mocy brakowało we dwoje. Ural z kolei ma wygodne siodło (jedno i drugie), ale pasażer siedzi wysoko, zdaża się że przy zsiadaniu zwichnie kostkę (poważnie, proszę się nie śmiać).

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z wlasnych doswiadczen to zadko jezdze na tylnym siedzeniu, ale mialem kiedys okazje jechac na zlot do Szklarskiej jako pasazer na XV750 Virago i nie nazekam.(mial wygodne oparcie).

W starych motocyklach ktore posiadalem tez z tylu bylo calkiem niezle,i raczej nikt nie nazekal (Junak Pannonia)

kiepsko bylo z cz175

a japonce typu GSX400f i GR650 moja dziewczyna nawet sobie bardzo chwalila. Ja tez nie odczuwalem na tych moto ,ze ktos mi lezy na plecach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W każdym razie żaden Ducati z rodziny Monster, Sport czy SuperSport nie jest przychylny "plecaczkom". Tylko turystyki - ST2 i ST4.

Przykro mi, taka moja cała wiedza w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodny dla pasażera jest FJ 1200, jak jeszcze masz kufer i pasażerka może się o niego oprzeć to możesz śmigać w długie trasy bez obawy że po 100 km Twoja partnerka zamieni się w gdaczącą kure.

Bardzo wygodne też są duże enduraki typu Yamaha Super Tenere, ale najwygodniej chyba podróżuje się w wózku bocznym ;) 8)

Moja Fz zapewnia godziwe warunki podróżowania, ale bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, XJ 600 jest bardzo wygodna dla pasażer(a/ki). Wygodne uchwyty na zadupku, kanapa nie jest stroma więc kierowca bombowca nie ma wygniecionych jajek przy każdym hamowaniu. :) :D :D

 

Jechałem jako pasażer na b6'95 (bez uchwytów z tyłu) - było tak sobie, bo musiałem kombinować jak się najlepiej trzymać, no i po niecałych 200km myślałem, że się skicham z bólu tak mi się podnóżki wpijały w stopy (może to wina butów)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...