Skocz do zawartości

Wyjeżdżenie benzyny do ostatniej kropli - szkodliwe?


Adam Paweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bycmoze producent, nie zakladajac filtra paliwa, zaklada ze zbiornik nigdy nie zardzewieje, bo caly czas bedzie pelen paliwa, ktore to jest idealnie czyste i nie zostawi po sobie zadnego syfu..?

 

tylko tyle ze, kochani, jestesmy w Polsce ;-) malo kto zawsze utrzymuje pelen stan paliwa w sprzecie.. I nawet na najlepszych stacjach zdaza sie gorsze paliwo ;-)

 

a co sadzicie o kranikach cisnieniowych?

moim zdaniem taki kranik (ciśnieniowy przeponowy) po wyjechaniu paliwa do zera - moze uledz uszkodzeniu..

a jak Wy uwazacie?

 

ps. niektotrzy producenci zakladaja filterki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent motocykla nie zainstalowal filtra, to powiedz mi z jakiego wzgledu mam ,wedlug Ciebie, obowiazek go stosowac?

Z tego wzgledu ze

bycmoze producent, nie zakladajac filtra paliwa, zaklada ze zbiornik nigdy nie zardzewieje, bo caly czas bedzie pelen paliwa, ktore to jest idealnie czyste i nie zostawi po sobie zadnego syfu..?

Nie zaje,,e nam dysz w gaznikach i wtrysnie szkodliwych czynnikow w głąb cylindrów :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest produkowany w Japonii wŁOSZECH hISZPANII nIEMCZECH I INNYCH KRAJACH KTÓRE STANDARDEM MOCNA ODBIEGAJĄ OD NASZYCH POLSKICH WARUNKÓW. dLATEGO JEŻDŻĄC W pOLSCE JA OSOBIŚCIE RADZE ZAŁOŻYĆ TAKI FILTEREK NAWET DO NOWEGO MOTO

 

sorrki za cpas sam sie wcisnął :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze co?ze producent zaklada ze jego wyrob zawsze bedzie nowy i nieuzywany?  

Nie wydaje mnie sie

Właśnie dobrze Ci się wydaje, tyle że nie dokończyłeś. Oni tak zakładają, ale też wiedzą że rzeczywistość jest ździebko inksza. Wiedzą też że szlag nie trafi zbyt szybko silnika przy użytkowaniu bez filtra (od razu się to nie dzieje), ale szybciej niż jazda z filtrem. I co?? ano albo po zjebaniu się twojego silnika i gaźników zakupisz części do silnika lub gaźniki albo sprzedaż złom i kupisz nowego. W kapitaliźmie się to nazywa NAPĘDZANIE KONIUNKTURY, czyli producent zabezpiecza sobie w ten subtelny sposób przyszłość na rynku.

Nie wierzysz??? To popatrz na firmy samochodowe typu Mercedes, VW i Audi... Jak długo jeżdżą Mercy W124 i 126 z lat 80 i 90-tych??? Jak jeżdżą długo Audi A6 / 100 z lat 90-tych, Passaty z lat 90-tych??? No jak długo?? Ano do dziś! I wierz mi zajeżdżą te nowe na śmierć - i to robią. A co z tego koncernom?? Ano jedno wielkie gówno! VW AG w latach 90-tych stał na skraju bankructwa, Audi się chwiało, a teraz biją rekordy w zyskach, kupują Bentley'a, Lamborgini itp. A produkują padlinę. I co?? ano ludziska kupują, naprawiają interes się kręci...

A co zrobisz ze swoim motocyklem, samochodem to już Twój problem... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ale nie w przypadku zakładania filtra paliwa. Co gorsze należy go co jakiś czas wymieniać.

Powód jest prozaicznie prosty, wzorem systemu komunistycznego który wymyślił wyrób czekoladopodobny nasze rafinerie produkują płyn benzynopodobny a w zbiornikach stacji paliwowych jest dodatkowo mieszany z tanimi płynami palnymi np. benzen, benzol itp. nie mówiąc o dolewaniu ropy do benzyny.

Ta cała mieszanka jest później tankowana do naszego zbiornika wraz z wodą i wszystkimi syfami typu rdza i piasek.

Dlatego filtr paliwa jest niezbędny mimo że producent go nie przewidział.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego filtr paliwa jest niezbędny mimo że producent go nie przewidział.

 

Ok, dalem się przekonać - to proszę o poradę.

Czy go motocykla bez pompy paliwa (gaźnik zasilany opadowo) - konkretnie XT600 - można założyć zwykły filtr? Czy mam przeciąć przewód pod kranikiem i tam wstawić filtr kupiony za parę złotych np w Luisie? Czy przepływ przez taki filtr jest na tyle szybki, że bez ssania pompki paliwo będzie nadążało napływać do gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nadążało paliwo przecież nie wchodzi litrami do gaźnika.

 

Polecam filterki BOSCHa za 5 zł małe tanie dobre i sprawdzone.

 

A ja jeżdże teraz na filtrze od Fiata i sobie chwale bo jest duży i szybko się nie zapycha :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do syfków, to ktoś pedział że ma generalnie filtry paliwowe w du...e, lubi czyścić gaźniki (no, nic nie mówię, każdy ma jakieś hobby na tym świecie), ale podaj dokładne namiary na swoje moto, barnaby, to będę wiedział co by go nie kupować. Facet, masz ty pojęce, że w paliwie są cząstki stałe (typu krzem itp)????? przecież one przelatując szlifują, CZYTAJ: ZDZIERAJĄ, dysze w gaźnikach, zawory, tłoki, cylindry????? WYOBRAŹNIA - to takie trudne słowo....

Człowieku, co ty gadasz???? To w powietrzu też są zarazki i idąc twoim tokiem myślenia powinno się chodzić w masce p-gaz???? Może w obawie przed zarazkami zamykasz się w domu? A może w trosce o motocykl dodatkowo filtrujesz paliwo przed wlaniem do baku?

Poza tym czytaj to co jest napisane, nie to co chcesz widzieć. Napisałem że nie używam filtra paliwa a nie mam to w dupie. Nie uważasz, że to subtelna różnica? Nie napisałem że go neguję - ale nie używam. Czy może napisać ci to specjalnie dużymi literami?

I owszem FACET, lubię czyścić gaźniki w swoim moto, jak zresztą wszystkie prace przy motocyklu i to jest właśnie to hobby.

I po co ja z tobą gadam...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Barnaby:

W powietrzu lataja rozne syfy, dlatego mamy w motocyklach filtry powietrza (P-gaz). Twoj argument z jest beznadziejny ;).

W benzynie tez mamy syfy, wiec analogicznie powinnismy stosowac filtry paliwa :).

A kazdy robi jak chce. Czyscisz gazniki - chwala Ci za to. Ale caly syf, jaki wywalasz z gaznikow, czesciowo juz masz tez spalony w silniku - nagar, brud etc na tlokach, glowicy, gniazdach zaworowych...

Czysc gazniki dalej, ale doloz tez filterek paliwa. Hobby na tym nie ucierpi, silnik na pewno tez nie, a moze mu nawet pomoze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...