Skocz do zawartości

Mini Bike :]


Bari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Stalem sie niedawno posiadaczem takiego malego cacka i moge przekazac ci wszxystkie wiadomosci jakie posiadam na jego temat - wiec tak - silnik dwu taktowy o pojemnosci 50 cm ( 47/48 ), 2,5KW przy 8700 obrotow , chlodzony powietrzem , zalewany mieszanka na pierwsze 100 km 1:25 najlepiej olejem do kosiarek , zaplon elektryczny CDI, swieca NGK B9ES , wydech skladajacy sie z jednej calosci z malutka gruszka pod bakiem ( pusty w srodku co daje bardzo glosny ryk ) na kacu jest zamocowana oniklowana rurka ktora wyglada jak kacowy tlumik :icon_razz: , wszystko napedzane jest bardzo drobnym lancuchem o 144 ogniwach , przednia zebatka ma 5 zebow , tylnianiewiem ale ma 13 cm srednicy, na tylnim kole jak i na przednim sa hamulce tarczowe ( rowerowe ) na linke , klamki metalowe w plastykowej obudowie z regulacja , tarcze wentylowane ale chyba jakies mniejsze troszke niz stosowane w rowerach - a przynajmniej ja takich niewidzialem - opony - przod 90/65 - 6.5 , tył - 110/50 - 6.5 , rama metalowa na pierwszy zut oka niewydaje sie byc solidna ale to tylko zludzenie - wpadlem nim w niejedna dziure i nic sie niestalo , rama oczywiscie cala sztywna z przodu jak i z tyłu co zle wplywa na jazde po nierownym terenie i na obolaly tylek :icon_razz: - w instrukcji podaja predkosc max 30km/h ale ja miezylem ze skuterem i wyszlo rowne 55km/h - przyspieszenie do maxymalnej predkosci ma w okolo 5-6 sek. , bak paliwa miesci 1,8 litra co daje przejechane okolo 40 - 50 km na pelnych obrotach , caly sprzecik z pelnum bakiem wazy niecale 22 kilo , jest wysoki na 55 cm i dlugi na okolo 1 m , jesli chodzi o zywotnosc to tylko slyszalem ze pada sprzeglo a konkretniej jakis sprezynki, z instrukcji wynika ze sa 3 sprezynki i sa bardzo drobne , zreszta na sprzeglo odsrodkowe to zadnanowosc ze sprezynki padaja , ale mozna kupic sportowe sprezynki ktorych cena wynoci 10 euro w niemczech lub jesli sie niechce komus grzebac to mozna kupic caly nowy silnik za 150 zl z gaznikiem, i co najlepsze to mozna go kupic w polsce , to chyba wszystkie najwazniejsze zeczy jakie moge ci podac - wrazie watpliwosci pisz - jesli bede wiedzial to odpowiem - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale jak policja złapie, to kto wie ile można dostać... pisze w instrukcji co robić jak zobaczymy radiowóz???

 

przy wadze 22 kilo odwracasz sprzęta w drugą stronę i długa albo bierzesz pod pachę i na chodnik

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Heh, właśnie myślę o czymś takim, żeby w HRG było do jeżdżenia po browar :icon_razz: Ceny na niemiecki ebayu są w granica 85 euro już... Te same pocet kosztują u nas 600 zł. Można by poczekać, to się zrówna. Za 350 zł można by kupić.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh moim zdaniem policjanci pewnie by sie smiali a nie odrazu wlepiali mandaty :biggrin: Pewnie skonczylo by sie na tym zeby juz tym nie jezdzic :icon_razz: A co do Oldtimera to z tego widzialem to to sie nawet zbiera :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie myślę o czymś takim, żeby w HRG było do jeżdżenia po browar :icon_razz:

Musisz jeszcze do tego dodać cene plecaka, bo żadnego kufra to to napewno nie ma, a i w siatce na kierownicy nie przywieziesz, bo butelki o ziemie rozbijesz.... :icon_razz: Fajna zabawka, ale w sumie to do niczego, tyle co sie pobawić gdzieś na mało ruchliwej drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo śmieszne te mini mini. ALe całkiem pewnie ciekawie by sie na nich jeździło.... :icon_razz: Muma kup to :icon_razz: Kompa już masz skoro piszesz na 4um. Po co Ci drugi :clap:

Filmiki zwałowe :biggrin: Troche się można pośmiać

 

Ps. Teraz mam takie pytanie:

Jest taka sytuacja. Kolega w Niemczech kupuje mi cos takiego:

http://cgi.ebay.de/Mini-Pocket-Bike-Motorr...1QQcmdZViewItem

 

Przywozi mi to do Polski. I pytania:

1. Moge to jakoś zarejestrować czy coś ? Jesli bede sobie śmigać po osiedlu to Policja sie nie przyczepi ?

Czy jest to traktowane jak hulajnoga spalinowana. Jeśli sie przyczepią to jaką mogą mieć argumentacje. Jak coś to miałbym karte motorowerową. :)

2. Jak to sie odpala. Jak jest z mechaniką.

3. Ile wasze jeżdżą ?

 

Dzięki z góry. Pozdr. Magik

Edytowane przez Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...