Skocz do zawartości

W czym jezdzicie na motocyklu? (ubiór, ciuchy)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kask Jet Probiker - obecna cena to chyba 70€

kurtka sköra Hein Gericke z outletu za 50€ - mam 3lata

spodnie sköra Hein Gericke z outletu za 50€ -tez 3 lata

buty Highway1 truckery - wyglädajä jak gumowce, tyle ze przemakajä.

Szkoda ,ze ten outlet Gericke w Berlinie zamkneli - za 1/3 ceny moznabylo wyszarpac cos fajnego.

rekawice na chlodniejsze dni tez od Gericke, a na lato z siatkä i skörä Probikera.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Kask Nolan N103

-Kurtka Alpinestars T-RC-1

-Spodni na razie nie mam, ale planuje kupić Alpinestars A-10

-Rękawiczki Alpinestars SP-1

-Buty Alpinestars SMX Plus

 

Na razie jest ok ale zamierzam zmienić kurtkę na skórzaną, chyba jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask kolegi ( modelu nie znam ) AGV - kiedyś chciał bym kupić replikę kasku Rossiego

 

Kurtka + spodnie Dainese Supercombo

Buty Dainese Torque Out

Rękawice Dainese Full Metal Racer

 

Niestety na razie brak żółwika ( ale będzie, jak mój rozmiar dowiozą :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask: obecnie Uvex PS 480

Kominiarka: zawsze kupuję oddychające na stoisku Retbike'a na Mototargu

Kołnierz: skórzany marki Held lub tekstylny marki nieznanej

Rękawice: skórzane Tarbor (grubsze) lub G-Rider (cieńsze), w chłodniejsze dni tekstylne Modeki z membraną

Kurtka: ostatnio głównie stara, wysłużona skóra z Tarboru, w chłodniejsze/deszczowe dni tekstylna Modeka Brisbane; rozglądam się za całoroczną kurtką tekstylną, w której nie będę się zbytnio pocił także w lecie podczas jazdy w ruchu miejskim (może skuszę się na jakąś z wypinaną membraną)

Pas nerkowy: żaden, skórzany Tarbor lub tekstylny no name

Spodnie: cywilne dżinsy, na trasę tekstylne Modeka Rookie

Buty: po mieście najczęściej skórzane półbuty, jak chłodno, to policyjne buty Armex, na trasę motocyklowe Uveksy

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Kurtka:

Modeka t-5/ outback cena obecnie około 320zł.

Pomimo licznych ściągaczy itp niezbyt dobrze dopasowana ale w końcu turystyczna.

W gorące dni wentylacja działa całkiem poprawnie w czasie jazdy nie czuć upału.

Na niższe temperatury zdecydowanie "za lekka"(z podpinką nie jeździłem)

Ochraniacze niby są ale raczej luźne z racji dopasowania więc ochrona słaba.

Szybko przemaka szczególnie okolica zamków. Po roku używania zepsuł się jeden zamek

i odpruła połowa rzepy na rękawie.

Osobiście nie kupiłbym jej drugi raz,tą dostałem "w spadku".

 

Spodnie Shoei używane 150zł.

Nie mam pojęcia jaki to model,tekstylne,czarne z ochraniaczami na kolanach i biodrach.

Pomimo ,że kupiłem je już używane i sam jeżdżę drugi sezon wyglądają prawie jak nowe nie mają odstających nitek itp itd. Ochraniacze na 4 zatrzaskach dobrze trzymają się na swoim miejscu.

Powyżej kolan nieco inny materiał niż poniżej łatwo, przemaka jednak do kolan w największy deszcz sucho.

Z racji braku wentylacji raczej nie nadają się jako spodnie letnie,możliwość dodatkowo wpięcia podpinki.

Na dole zamki "do butów" Moim zdaniem lepszy wybór niż m65 bynajmniej na dłuższe przeloty lub chłodniejsze dni.

 

Kask Caberg V2 w promocji udało mi się kupić poniżej 400zł nie pamiętam dokładnie ile.

Trochę ciężki i głośny ale nadrabia to blendą i niezłym wyglądem przyzwoita wentylacja "miłe" wykończenie ogólnie dobrze spasowany do głowy jednak w okolicach uszu czuć "luz" jednak nawet przy większych prędkościach nie ma tendencji to "ruszania się"

Jak za te pieniądze jestem w pełni zadowolony-szukałem koniecznie kasku z podwójną szybką.

Co do bezpieczeństwa jeszcze nie testowałem ale liczę ,że pomimo "niskiego" modelu swoje zadanie spełni.

 

Rękawice Nazran nie znam modelu,letnie bez twardych protektorów nie wiem czy to ogólnie firma czy takie trafiłem ale po 1 sezonie zaczęły się pruć a rzepy się "skosmaciły" momentalnie przemakają. Ogólnie nie polecam zmieniłem na modeki Race ale jeszcze nie jeździłem.

 

 

Edytowane przez Mizgard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę.Każdy woli zapytać osobno niż czytać ileś postów, próbując wyłapać to co go interesuje.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to temat upadnie i tyle.

Ja osobiście szukając rękawic czytałem tylko części o rękawicach i na 4-5 stronach znalazłem to co mnie interesowało.

No i jest też część cyklistów kompletujących od zera osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask - LS2 Delta. Miałem Airoha, ale mi ukradli.

Rękawice - Held. Wycieraczka na lewej okazała się BARDZO przydatna. Serioserio.

Kurtka/spodnie - Motona. Jak na razie nie narzekam, wszystko co można to się wypina (ocieplenia, membrany), kurtka ma dodatkowo z przodu i z tyłu wypinane panele pod którymi jest siatka - taka opcja na lato.

Buty - póki co skoczki ze Składnicy Harcerskiej :icon_mrgreen: Sprawdziły się lepiej niż glany w których nie czułem kompletnie biegów, wyglansowane tłuszczem do glanów wytrzymały spory kawał w ostrym deszczu i nie przemokły.

Edytowane przez Damork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask: SCORPION EXO 1000 - po przesiadce z SV55 odczuwalnie dużo lepszy

Kurtka: tekstylna Halvarssons Phanter - ciepła! - w chłodne dni i tak jeżdzę bez podpinki, dobry system wentylacyjny jednakże nie testowany jeszcze w lecie

Spodnie: Modeka modelu nie pamiętam, w chłodne dni ok, co będzie w lecie - zobaczymy

Kominiarka Brubeck i bielizna termoaktywna z Lidla - jeszcze nie testowane

Rękawice: Racer Sicuro - wg. mnie za tą cene super

Buty: Sidi Vertigo - tu zbędnych komentarzy nie trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...