Skocz do zawartości

cofanie liczników!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam .mam pytanko do mechanikow i nie tylko ,czy istnieje mozliwosc przekrecenia licznika cieklokrystalicznego,czy mozna wierzyc w przebieg na takim liczniku,jesli nie to moze wiecie jakimi sposobami przestawia sie takie liczniki?jezeli jest to mozliwe to jak sprawdzic czy taki licznik byl przestawiony,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie tylko, samymi programami niewiele zrobisz bez odpowiedniej wiedzy. Wiśnia Pawel za łatwo nie sprawdzisz czy taki licznik był kręcony. Najprościej by było rozkręcić zegary i sprawdzić luty koło kości pamięci, czy nie różnią się od pozostałych (co i tak 100% pewności nie da) . Ale kto by rozkręcał zegary przy kupnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiśnia Pawel skracając powyższe wypowiedzi, zmiana stanu licznika elektronicznego trwa maks 15 minut. Śladów nie pozostawia, a czy była takowa dokonana możesz sprawdzić tylko po stanie technicznym motocykla (czy też innego pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!! 3 lata temu znajomy sprowadzal auto z niemiec. przed przejazdem przez granice ustawil licznik na 300tys. zeby mniej placic. Byl to VW Golf III gdzie jest kieklokrystaliczny licznik km. i po przywiezieniu za 10 zeta znajomy spowrotem ustawil poprzedni stan licznika, a moze nawet mniejszy.. juz nie pamietam... Ale jest to przy odrobinie doswiadczenia i wiedze bardzo latwe.. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy ktora pamiec skasowales... bo masz 2:P 1 standardowa do wyswietlania a druga rzeczywista. ale mozna obie zmienic.. ale i jeszcze do tego ta pamiec jest tak jak w odtw.MP3 braknie napiecia to dane sa bo to pamiec magnetyczna.. czyli dane mozesz usuwac tak jak z twardziela... To zalezy wylacznie od tego, kto modernizuje licznik i w jakim celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chyba jest to możliwe bo kolega, który ma VFR 800 chwalił się, że ma cofnięty licznik o 10 kkm (żeby później było łatwiej sprzedać). Smutne ale to polska rzeczywstość.

 

Dlatego deklarowanym przez sprzedającego przebiegiem nie należy się zbytnio sugerować, ba!, im jest on niższy, tym większe podejrzenia powinien wzbudzać.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręcenie liczników jest do tego stopnia na porządku dziennym, że ostatnią rzeczą, na jaką warto spojrzeć przy kupnie moto/auta jest wskazanie licznika... mój znajomek ma katamaran peżota- któregoś pięknego dnia odpaleniu silnika odkrył, że komputer przejechał przez noc ok 310k km- wskazanie zmieniło się z faktycznego 50k km na 360k km! niewiele myśląc pojechał do serwisu autoryzowanego (auto było tuż po gwarancji), gdzie usłyszał, że "panie to komputer trzeba cały wymienić, a to sie nie opłaci- niech pan przed sprzedarzą za 50pln ustawi sobie pożądany przebieg" jeżeli takich "rad" udzielają mechanicy w serwisach autoryzowanych, to co się dziwić, że astra, którą wstawił do komisu mój inny kumpel cudownie zgubiła 200k km- z 340k km na 140k km!

dno. :ehz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu samochodach stan licznika zapamietywany jest w komputerze a nie w zegarach. Nawet jesli kupisz nowy zestaw wskaźników to po zainstalowaniu pokaże faktyczny przebieg pojazdu. Cofniece licznika w takim przypadku jest kłopotliwe i niebezpieczne bo mozna zwalic komputer. Co innego jak pamięc jest w samej kości w zegarach. Talie liczniki to "pestka"

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

oszusci!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ja sie chwale swoim przebiegiem-teraz dochodzi mi do 60 tys km, gdy kupowalem motocykl mialem 23800km i ten przebieg byl bardzo prawdopodobny. Nigdy nie cofne licznika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bullson... i co z tego? taka juz nasz polska rzeczywistosc i nic sie nie poradzi...

ja jak robilem przeglad w MBXie to jak koles wyszedl na chwile, zewrknalem sobie do jego ksiazki co kolo mnie lezala... byly tam wskazowki co i jak do cofania licznikow chyba w 3/4 znanych mi aut... jesli sa powiedzmy dwa przysicki to jeden trzeba nasiskac 10 razy, drugi osiem i potem spowtoru powiedzmy 5 i mamy licznik gotowy do ustawienbia a nawet zerowania... a gdzies w jakims aucie, bodajze seat ibiza 1.4 96 jets to napisane w ksiazce serwisowej... tata z niemiec sprowadzal to patrzylem. nie jets tego pewien ale wydaje mi sie ze bylo.

napewno jets jednak na stacjach diagnostycznych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...