Skocz do zawartości

Straszne wibracje :-/


Siwy_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj zalożylem nowy simering na wale od strony skrzyni.Rozebralem sprzęglo,jeden trybik odkręcilem i wsadzilem uszczelke.Motocykl nie kopci.Tylko dostal strasznych wibracji,aż wszystko swędzi jak dodaje gazu.Możliwe,że slabo dokręcilem kosz sprzęglowy i po dodaniu gazu i zwiększeniu obrotów koszyk sprzęglowy dostaje silnych wibracji od sily odśrodkowej?

Pozdrawiam

Norbert

 

Ps.Sprzęglo mi dobrze chodzi.Napewno nie zapomnialem o jakiejś częsci.Wydaje mi się,że to za slabo dokręcony kosz,bo żeby odkręcić kosz musze mieć ściągacz,lecz zdjeliśmy go bez ściągacza(bylo ciężko ale sie udalo),i przy skręcaniu wydawalo nam sie że skręciliśmy na maxa a tak nie jest. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze raz rozebrac i zobaczyc co zle poskladales. Ale wszystko wskazuje na krzywy kosz sprzeglowy, zwlaszcza ze byl sciagany bez odpowiednich narzedzi a jak znam zycie to poprzez podwazanie czyms z roznych stron.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie podważaliśmy,trzymalem tylko śrubokrkętem kosz,aby sie nie ruszal ale o nic sie nie zapieralem.Jutro rozbiore i zdejme,może za slabo dokręciliśmy śrube mocującą caly kosz sprzęglowy.Wal pokrzywić?To bym musial mlotem walić...

 

[ Dopisane: 31-10-2005, 17:45 ]

Rozlożylem dzisiaj,popatrzylem i zacząlem skladać.Wszystko po kolei,zlożylem,uszczelnilem dekiel,skręcilem i zalalem olejem.Odpalam...odpalila,wibracje są takie jak byly tylko że teraz mam luźną klamkę! :lol: Klamka może byc wciśnięta lub nie a biego wchodzą,od jedynki do piątki,motocykl nie rusza...Niewiem co jest grane :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez cały silnik idą 2 "szpilki". jedna zostaje poruszana przez tą "wajche" wychodzącą z silnika, ktorą pociaga linka sprzegła. w tym momencie wypycha drugą "szpilke" , ktora jest połączona z koszem sprzęgłowym (po zdjęciu pokrywy widac na srodku nakrętke i śrube na srubokręt i to wlasnie jest ta szpilka)

 

miedzy szpilkami jest jeszcze PRAWDOPODOBNIE kuleczka (bedzie widac po kształcie "szpilek"), jak ja zgubiłes to rozbij jakies stare łozysko i dopasuj kuleczke :mrgreen:

 

i teraz spróbuj lbu wykręcic wkrecic tą "szpilke" na srodku kosza

sprzeglowego. pobaw sie troche i powinno być OK. kontroluj klamke sprzegła

 

ps . wczesniej myslalem, że przy zakladaniu pokrywy zebatki zamocowane na pokrywie nie zgraly sie z resztą zebatek i o siebie ocierały powodując wibracje. widziałem na wlasne oczy przypadek, gdzie poprzez zle zalozenie pokrywy te zebatki popekały (bo sa plastikowe) i silnik miał straszne wibracje

 

pewnie i tak nikt nie wie o soo chosii ale jestem po :( :mrgreen:

 

 

 

 

 

DOPISANO:

i wiedziałem, że nikt nie skuma o co chodzi :mrgreen: ale to przeciez nie jest takie skomplikowane :P :P Siwy, odezwij sie do mnie na GG bo bedzie chyba najłatwiej , pisza nawet jak bede na niedostępnym

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

przepraszam, że odnawiam ten temat,ale po co zakladać nowy temat o tym samym? :)

Otóż tak-odebralem kosz sprzęglowy z wyważarki-jest prosty.

Na walku zdawczym mam minimalny luz na lożyskach-góra-dól.

Najprawdopodobniej skrzywilem walek zdawczy przy odkręcaniu kosza sprzęglowego.

Zna ktoś taką osobe/warsztat która wyprostuje lub zrobi identyczny walek?Chodzi o Warszawe o okolice.

Pozdrawiam

:)

 

Ps.Niestety czeka mnie wyjęcie silnika z ramy,ale cóż.Idzie zima,mam czas :) Jestem nastawiony optymistycznie,nie lapie dola,nawet z powodu posranej pogody i niejeżdżącego sprzęta.Jest cool :lol:

 

Ps.Czyżby już mi odbijalo z powodu braku jazd?Chyba mnie nuda dopada :roll: Co tu robić? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ale krzywy wałek zdawczy nie wyjaśnia braku biegów. Moim zdaniem coś się namieszało w skrzyni biegów, może łożysko z wałka zdawczego się rozleciało(nie weim jak to w NSRce wygląda prawdę mówiąc).

Jako przyczynę typuję nieodpowiednie narzędzia lub technologia naprawy.

 

cała zima na naprawę, będzie git. A silnik najlepiej zawieź do Pawła, na pewno szybko zdiagnozuje co i jak.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ale krzywy wałek zdawczy nie wyjaśnia braku biegów. Moim zdaniem coś się namieszało w skrzyni biegów, może łożysko z wałka zdawczego się rozleciało(nie weim jak to w NSRce wygląda prawdę mówiąc).

Biegi mam,przedtem źle zlożylem sprzęglo,ale rozlożylem z kolegą i biegi są :) Spoko,walek zdawczy do roboty i powinna gitara grać a mandolina tańczyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam NSR tylko Aprilie RS :D

Wiem, że jest to hartowany material,lecz nie kupilem tej RS'ki nowej i wszystko sie zużywa.Jedynie to może telepać koszem i od telepiącego sie kosza idą te wibracje.Koszyk zostal sprawdzony i jest prosty,a kosz sprzęglowy mam osadzony wlaśnie na walku zdawczym.Może być on minimalnie skrzywiony,moge nawet tego nie widzieć golym okiem.Lecz tam takie sily i prędkości dzialają że z lekko skrzywionego walka wszystko sie przenosi na kosz a z kosza wychodzą wlaśnie te wibracje. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...