Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

jakie są główne różnice pomiędzy FZS600 Fazer (2003-2003), a FZ6 S?

- 95KM/98KM

- gaźniki/wtrysk

 

Czy jest różnica w prowadzeniu, pozycji za kierownicą, ochroną przed wiatrem etc.

Ma mniejszy schowek pod siedzeniem :icon_question: Podobno gorsze hamulce(spotkałem już kilka takich opinii),wścieklejszy silnik, jak dla mnie beznadziejne zegary, ale tak ogolnie to fajny motór :icon_mrgreen:

 

Taka informacja. Jeżeli ktoś chce sprzedać fazerka powyżej 2000r do 11tys. to proszę o info na PW.

Uuu panie, oddam ci Mojego 2001, ale nie za 11 tys :)Dorzucisz "tałzena" i dobijemy targu :icon_mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Szanowne Forum :icon_mrgreen: muszę zakupić do mojego FZ6S nowego kapcia na tył.... w temacie moto jestem jak widać zielony... :icon_question: Co proponujecie fazerowcy??? Chciałbym aby oponka była wytrzymała... P.S. Mam w garażu prawie nową Bridgestone, ale ma łatkę po przebiciu. Czy taka oponka jest bezpieczna??? Czy mogę ja śmiało zakładać czy inwestować geld w nówkę??? Prosze o pomoc!!!!!!

Pozdrowionka dla wszystkich!!!!!!!!!! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mniejszy schowek pod siedzeniem :icon_mrgreen: Podobno gorsze hamulce(spotkałem już kilka takich opinii),wścieklejszy silnik, jak dla mnie beznadziejne zegary, ale tak ogolnie to fajny motór ;)

 

 

1. Mniejszy schowek -tak zgadza sie, ale mieszcze łańcuch do zamykania

 

2. hamulce - sa super -sprawdzilam to dokladnie :bigrazz: :bigrazz:

 

3. wściekly silnik-jak ktos chce to pokaze pazury, ale spokojnie tez mozna jeżdzic i przy predkosci 100km/h spala 3,7l paliwka :biggrin:

 

4. zegary - kwestja gustu, zależy kto co lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Szanowne Forum :bigrazz: muszę zakupić do mojego FZ6S nowego kapcia na tył.... w temacie moto jestem jak widać zielony... :bigrazz: Co proponujecie fazerowcy??? Chciałbym aby oponka była wytrzymała... P.S. Mam w garażu prawie nową Bridgestone, ale ma łatkę po przebiciu. Czy taka oponka jest bezpieczna??? Czy mogę ja śmiało zakładać czy inwestować geld w nówkę??? Prosze o pomoc!!!!!!

Pozdrowionka dla wszystkich!!!!!!!!!! :icon_mrgreen:

 

Przecież łatka to normalna sprawa. Spokojnie możesz zakładać kapcia na felgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. Co do zegarow to rzecz gustów ale mogliby je zmienic:)

Jeszcze tylko jak to jest z miejscem za kierownicą? Wizualnie odnoszę wrażenie że FZ6 jest poprostu mniejszy stąd przypuszczam że pozycja jest mniej wygodna niż na FZS600. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. hamulce - sa super -sprawdzilam to dokladnie :bigrazz: :bigrazz:

 

No, ale chyba te opinie nie biora się z nikąd :icon_mrgreen:

Ja nie twierdze, że FZ6 ma złe hamulce, tylko że sa gorze aniżeli w poprzedniej wersji :biggrin:

 

Ponoć na 2007 rok poprawili ta niedogodność ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze tylko jak to jest z miejscem za kierownicą? Wizualnie odnoszę wrażenie że FZ6 jest poprostu mniejszy stąd przypuszczam że pozycja jest mniej wygodna niż na FZS600. Mylę się?

 

Nie wiem czy sie mylisz bo nie jeżdzilam FZS600, ale powiem Ci z wlasnego doświadczenia, że FZ6 ma bardzo wygodną pozycje.

 

W jeden weekend zrobilam dokladnie 1100 km i byłam bardzo mile zaskoczona zadnych bóli mieśni itp. a jestem osobą wysokaą ( 175 cm)

 

" Wicherku " no moja opinia co do hamulcow jest bardzo pozytywna, ale faktem jest ze ich stan też jest idealny :icon_mrgreen:

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez NEVRE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jak to jest z miejscem za kierownicą? Wizualnie odnoszę wrażenie że FZ6 jest poprostu mniejszy stąd przypuszczam że pozycja jest mniej wygodna niż na FZS600.

Tak stalo sie niestety w przypadku litrowych Fazerow :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXE, mam wrazenie ze koledzy i kolezanki Fazerowicze nie chca juz przerabiac tego samego tematu po raz setny, wiec moze ja ci pomoge, jako ze tez wybralem Fazera na nastepne moto i sporo juz przeczytalem na jego temat. Poza tym to sie moze przydac innym :D

 

Tak w kilku slowach, podczas ogledzin oprocz 'standardowych' punktow jakie sprawdza sie przy kazdym moto, w przypadku Fazera nalezy dodatkowo zwrocic uwage na 2 elementy:

1. stan kroccow gaznikowych, czy nie sa popekane i czy ogolnie nadaja sie jeszcze do uzytku (wymiana to chyba koszt okolo 400 zeta)

2. nakretka na walku zebatki zdawczej (po uprzednim zdjeciu pokrywy tejze nakretki oczywiscie), ktora potrafi lapac luzy a nawet calkowicie sie odkrecic jesli wymiana napedu nie jest przeprowadzona z zachowaniem nalezytej starannosci.

 

Jesli sa jeszcze jakies elementy o ktorych nie wiem a powinienem wiedziec to prosze o podzielenie sie :D. Czytajac caly ten temat natknalem sie kiedys na taka rade zeby podczas ogledzin poprosic sprzedajacego o zdjecie baku, tylko nie bardzo wiem czemu mialoby to sluzyc. Czy to chodzi o to ze w ten sposob mozna lepiej ocenic czy rama jest prosta?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając tak ten temat doszedłem do wniosku , że jest sylwester, ja siedzę w domu przy kompie na necie co ja w ogóle tu robię. Życzem wam na fazeravch szczęśliwego sezonu 2007!!!!!

Pozdrawiam wszystkich i żyvzę super zabawy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. stan kroccow gaznikowych, czy nie sa popekane i czy ogolnie nadaja sie jeszcze do uzytku (wymiana to chyba koszt okolo 400 zeta)

 

 

kupiłem własnie fazerka z popekanymi kruccami, popękania nie są głębokie powietrza lewego napewno nie łapie, a dzieki temu ubiłem 400zł :)

teraz mam pytanko odnośnie ich, moze ktoś jeżdzi na popękanych inapisze ile mniejwiecej mu wytrzymały z popękaniami.

 

Pozdrawiam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem własnie fazerka z popekanymi kruccami, popękania nie są głębokie powietrza lewego napewno nie łapie, a dzieki temu ubiłem 400zł :D

teraz mam pytanko odnośnie ich, moze ktoś jeżdzi na popękanych inapisze ile mniejwiecej mu wytrzymały z popękaniami.

 

Pozdrawiam :D

Lisek, co za zbieg okolicznosci. Tak sie zastanawialem czy nie spytac sie ciebie jak u ciebie wyglada sytuacja z tymi kroccami. Bo szczerze mowiac troche balbym sie kupywac Fazera z 98 czy 99 roku, glownie ze wzgledu na nie. Celowalbym bardziej w 2000-2001, ale moze robie z igly widly.

 

U mnie w Dywersji krocce tez sa spekane ale tak jak u ciebie tylko na zewnatrz. Nie wiem jak dlugo juz takie sa, ani jak dlugo jescze wytrzymaja, bo sprzeta mam dopiero od roku a w przyszlym planuje sprzedac, ale dopoki to nie jest na wylot i nie lapie lewego powietrza to spokojnie mozna jezdzic. Ewentualnie mozna je zawczasu troche 'podreperowac' zeby dluzej wytrzymaly. Na forum bylo opisywanych kilka metod (tylko wez je znajdz teraz :D). Wedlug mnie to ma sens tylko jesli nie sa popekane na wylot, bo jesli sa to regeneracja juz raczej nie ma sensu. Trzeba zalozyc nowe.

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem celowac własnie w rocznik 98-99 ze względu na cene :icon_evil: zakup był dosyć spontaniczny wcale nie miałem zamiaru zmieniać tak szybko diversa, ale jak zobaczyłem fazerka na allegro..... to musuiałem go mieć :) okazło sie że krucce były popękane, poza tym naprawde sprżet ok. Trafił mi sie z nowym napędem, tylny kapeć Michelin pilot road praktycznie też nowy, wiec naprawde fajnie.

 

Nidy wczesniej nie jeździłem fazerem wiec pierwszse testry jecze przed zakupem odbyły sie z uśmiechem od ucha do ucha bo to naprawde jedzie :wink:

Dobrze mieć przy zakupie kogoś kto jeżdził tym sprzętem bo... po szesiadce z Xjty to jest kosmos :)

Myśle że krucćami nie ma sie co tak przejmować, bo jak widać mogą być uszkodzone w różnym stopniu, poza tym zawsze dzieki temu można zejść z ceny tak jak w moim przypadku. Wywoławcza 10 tys zszedełem do 9500zł

 

zachowało mi sie jedno zdjęcie z ogłoszenia to sie pochwale :

Zdjecie Fazerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...