Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

witam :D

Słuchajcie fazerek 98 r z przebiegiem 35tys km na co zwracac uwage w szczegolnosci?? i co po takich przebiegach pada i co moze "paść" w niedalekiej przyszłosci?? ile rozrząd wytrzymuje??

chodzą słuchy że warto przypilnować krućców przy gaźnikach bo z czasem guma traci elastyczność i zaczynają pękać' date=' więc warto na to zerknąć

rozrząd nie jest "bolączką" tego moto, więc jeżeli sprzecik nie był jakoś wybitnie katowany to powinien osiągnąć przyzwoity przebieg

 

a jak z mocą tak w codziennym uzytkowaniu??

czy np prz 160 na cyferblacie da sie wyprzedzac jeszcze czy juz tempo to idzie , i w koncu jakie predkosci mozna utrzymywac przelotowe(napór powietrza) i jaki ma V-max fazer

na ten temat wszystko co trzeba było napisać to napisał maniek.o, moge tylko się pod tym podpisać

u mnie v-max licznikowo to ok. 235km/h, osiągane wielokrotnie i bez jakichkolwiek problemów

co do mocy w codziennym użytkowaniu to nie ma takiej możliwości żeby jej zabrakło- nawet gdyby ta "codzienność" oscylowała w okolicach 180 km/h :twisted: :D

z cenami na części eksploatacyjne to tak jak pisał maniek.o wiele zależy od producenta np:

-filtr powietrza Delo- 50zł

-filtr powietrza K&N(sportowy)~300zł

i tak to wygląda z prawie każdym elementem jaki chciałbyś do moto kupić, są częsci tańsze i droższe no i o różnej jakości

 

oki to tyle co mam na razie do powiedzenia (nic odkrywczego ale zawsze coś ;) )

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jaszcze nie :D , ale mam już wszystkie istotne części które należało wymienić, no i moge już chodzić 8) (problemem są tylko schody)

aktualnie przygotowuje się(finansowo) do wizyty u lakiernika

myśle że najdalej tak w połowie marca wyjade na drogi 8)

 

swoją drogą Fazer po zdjęciu czachy okazuje się być bardzo ładnym golasem, ale mój wraca do stanu z przed gleby(wyjątkiem jest szersza alu-kierownica Lucas'a)

byle do wiosny :D

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojro dokladnie jak oceniasz jego stan

 

Heh... Wiesz moja wiedza na temat motocykli konczy sie na tym co pisali na forum :) Nooo może troche wiecej ;) Jastrzab mowil mi, że sprzet jest idealny (tyle sobie za niego życzył), olej syntetyk, żadnej ryski, z przodu była nowa czacha ale poszła do ludzi... dokładał wszystko co potrzebne do turystyki na Fazerku, nowe oponki itp.... Jednym słowem na moje oko ideał, ale czort wie co on mogl tam ukryć... Jestem pewien tylko, że wszystkie z części które mogły sie uszkodzić przy wywrotce były ok ... Miałem brać ten sprzet w lipcu, ale szansa sie trafiła i kaszana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat i zapyta:

Jak naladowac akumulator w FZ6?? W instrukcji napisali, ze aku bezobslugowe i zeby sie nie dotykac i zawiesc do ASO :) . Ale z kolei koles jak przywiozl mi Fazerka mowil, ze jakos mozna ale nie pamietam dokladnie wiec sie postanowilem dopytac. Wie ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy ,ale ja juz jeździłem na mojej nowej kochance ,w sobote pojechałem na przegląd tech. było 8 'c i słonce ale drogi całe mokre ,zajebiste uczucie tak se odkręcic manetke po przerwie .powiem wam ze różnica miedzy fzs600 a 1000 jest bardzo duża siedzi sie wyżej , kiera jest szersza no i dzwięk silnika jest całkiem inny,porównał bym to tak ze 600tka jest jak mały, twardy ,głośny samochód rajdowy typu 106,206rally a 1000 to taki tapczan jak lancer evo8 ,subaru ,odkręcasz manetke słyszysz szummmm i totalny cuggg rwie do przodu obojętnie czy masz zapiety 1, 2, czy 5 bieg poprostu SZOK ,ale niestety czułem tez tą mase zwłaszcza na hamowaniach :D napiszcie cos jak tam jest z waszymi maszynami w nowym sezonie bo dla mnie juz sie zaczoł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec nabyłem w niedziele fazerka 99 z przebiegiem 15 tys. stan nienaganny no i jak wiecie musiałem sie przejechac a ze u nas w h#$% wody to i tak zrobiłem 15 km no i powiem pozar w szopie jak dlamnie to luksior odkretka (bo wyprzedzałem) patrze 140 a mowiełem sobie ze do 100 bo nowe moto i mokro , kask juz zamowiłem za 10/14 dni bedzie , poza to klocki są w nie naljepszej kądycji mysle ze do weterana posmigam na nich ... ogole moto spoko tyle ze po 15 km juz mnie nadgarstki bolały (w sobote sprzedałem VS 800) wiec jest róznica w pozycji. Ogole to moto przejsciowe planuje duzą pojemnosc jakąs , ale kto wie moze sie zakocham a nadgarstki wytrzymają :D ;) :buttrock:

 

Pozdrawiam i do wiosny

 

P.S byłem po sprzet pod niemiecką granicą tam ZERO sniegu :roll: i piekna pogoda suchoooo , az nie chciało mi sie wracac :banghead: bo tu ... szkoda gadac jeszcze ze 2 tyg. a dzis znowu pruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faotki słabe ale tylko takie posiadam w galerii osobistej , hm zapytanie do posiadczy fazerów na jakich wydechch smigacie bo z racji ze moj sprzet jest nie grzebany nic nie zmieniane w orginale i dzwiek jest nie taki jaki bym chciał , ile musze liczyc kaski na wydech ?? jeszcze jedno na ile starczają tak srednio klocki cham. przod??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faotki słabe ale tylko takie posiadam w galerii osobistej

Z tego co widzę to jest Fazer co sprzedawał go komis ze Świnoujścia na otomoto, a sprzęt stał w Zielonej Górze :buttrock: Też się nim interesowałem wcześniej. Wygląda ok. Życzę bezawaryjnej jazdy :banghead:

Co do wydechu to zajrzyj na ebay. Jest tam parę niezłych rurek :D

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :buttrock:

siwypfk- przede wszystkim to gratuluje zakupu :lapagora: , niech Ci się spisuje jak najlepiej

 

ja mam wydech LeoVince'a(fotki w mojej galerji); nie jast dużo głośniejszy od oryginału, ale za to bardziej wyrazisty(super mruczy na wolnych obrotach :banghead: )

 

z cenami to różnie- dużo zależy od marki, nówki zaczynają się tak od 600zł, ale są i znacznie droższe

można też poszukać jakiejś urzywki, akurat S16 ma na do sprzedania wydech(myśle że w atrakcyjnej cenie)

 

a tu masz kilka "luf" do Fazerka (od połowy strony w dół)

http://www.moto-akcesoria.pl/advanced_sear...&sort=2a&page=2

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miesiac temu stalem sie rowniez wlascicielem fazera 600 '03 , i mam pytanko odnosnie przebiegow miedzy serwisowych.

Z tego co sie zorientowalem fazery do 2001 wlacznie mialy te przebiegi 6 tys km, a >2002 10 tys km, i tak sie zastanawiam do czego sie stosowac w koncu silnikowo nic sie przy tych zmianach nie zmienilo, wyglada na to ze poprostu je sobie wydluzyli.

 

pzdr

Luki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...