Skocz do zawartości

Prostowanie ramy.


enduro_boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja mam pytanie wlasnie co do ramy w powypadkowych motocyklach. Czy jezeli motocykl mial czolowe zderzenie, zgieły sie przednie lagi, glowka ramy wyglada na nienaruszona to moze ona miec tak jak ktos pisal mikropekniecia ktore moga wylezc po jakims czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem motor po wypadku miał mieć prosta rame no ale niestety po złożeniu okazało sie że rama też jest lekko trafiona przy główce. I odrazu kupiłem nowa rame. też myślałem o prostowaniu ramu ale to sie nie opłaca ryzykować. Lagi też chcesz prostować ???? to powodzenia życze bo to już bedzie jeżdżaca katastrofa na dwóch kółkach. Ta cena za ten "motor" ehh ja za swój dałem 500 euro a jest w lepszym stanie. Narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
widziałem kiedyś na Motobazarze weWrocku dzide SRADa 600-poszedł na koło i bum przy lądowaniu. kolo miał z 70km/h i rama pękła... aluminium jest mocne ale kruche!!! w Czechach prostują lagi za jakieś 700koron od sztuki' date=' półki to bym nie naprawiał... powodzenia z tym moto i uważaj na odjeżdżający przód...[/quote']

 

To chyba widzieliśmy te same wydażenie- tylko że tamten SRAD 600 poszedł na koło a później zobaczył, ze ma 20 metrów do drewnianych palet i tak zachamował przednim ze ładne stoppie zrobił i wtedy położył (ale jechał jakies 30 km/h) - mógł wjechac na wprost to by sie prawie nic nie stało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie kawalek w miare cienkiej blachy i powyginaj raz w jedna raz w druga strone. Po pewnym czasie peknie w pol. Tak samo moze byc z glowka ramy: przy wypadku wygieta w jedna strone, przy prostowaniu w druga no i material jest juz troche zmeczony.

Co do ceny to rzeczywiscie troche sporo! Pozostaje mi tylko zyczyc Ci powodzenia i duzo szczescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te posty i niewiem czy sie śmiać czy płakać.Dużo ludzi sie tu wypowiada a cikaw jestem ilu cokolwiek sie zna na ty?? pewnie 2 może 3.Jlu z was jeździło na motocyklu z krzywą ramą ? pewnie 1 albo 2.Ja stwierdzam że gość popostuje sobie taile i bedzie śmigał i nic mu niebedzie że chyba to wyniknie z jego winy.Możecie nazwać mnie debilem albo samobójca ale najeździłęm sie troche sprzętem z krzywą ramą i prostowanymi lagami i to nie 60km/h po osiedlu tylko na pełnym gazie i jakoś żyje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jlu z was jeździło na motocyklu z krzywą ramą ? pewnie 1 albo 2.

 

mysle ze jest ich duzo wiecej i nawet o tym nie wiedzą. to samo dotyczy ram prostych ale po roznych naprawach, prostowaniach itp. oraz naprawianych ale niestety nadal krzywych, a takze prostowanych lag. taka jest rzeczywistosc i nie ma sie co oszukiwac. nie oznacza to oczywiscie ze wszystkie te sprzety to kompletne złomy. zatem jesli ktos twierdzi ze nigdy nie wsiądzie na taki sprzęt to niech najpierw sprawdzi dobrze historię swojego motocykla. jesli ma sprzet z salonu to nie ma problemu jednak w wiekszosci przypadkow nie wiesz co sie wczesniej działo z twoim motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd

 

[ Dopisane: 01-12-2005, 16:39 ]

ee ja tam za prostowaniem nigdy niebyłem prostowa;lem kiedys kiere z renthala ;] i jezidzłe i jezidżłem ale była juz osłabiona az pewnego dnia j*b i pękła tak ze miałem cały ryjek zdarty chociaz kaskmiałem noga i ręka w gipsie. J atam niejestem za prostpoaniem chociaz małych rzeczy a rama to taka najwzazniejsza częsc moim zdaniem. pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytku i zadowolenia.

Według mnie jest wszystko OK! ;) - do momentu gdy nie Zechcesz go sprzedać jako nie bity bez ryski innemu napalonemu motocykliście.

 

Mam nadzieję, że nie zobaczę tej maszyny na allegro albo w ogłoszeniu z podpisem

 

"100% - bezwypadkowy" :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja stwierdzam że gość popostuje sobie taile i bedzie śmigał i nic mu niebedzie że chyba to wyniknie z jego winy

 

Jestem dokladnie tego samego zdania, pod warunkiem że znajdzie dobrego gościa co mu nie zbabrze roboty. Jeździłem zx6 tką której pękła głowka ramy. Po pospawaniu i prostowaniu moto. nie ściągało ani nie było jakieś dziwne w prowadzeniu a właściciel po kilku miesiącach nauki śmigał na jednym z tyłkiem na zbiorniku, sprzedał znajomemu. Chyba 3 rok mija jak kawa zap....ierdziela :P

 

Dopóki nie "dotknołem" tej kwestii sądzilem jak koledzy wyżej :P .

 

Warunek jest jeden: magik który wie jak to zrobić - polecam tego Olka w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Prawda jest taka żę okolo 50 % sprzętów sprowadzanych z zachodu jest po poważnych dzwonach,a nasi mechanicy złote rączki robią z nich "nowki sztuki nieśmigane".Niektórym handlarzom nie opłaca sie kupować moto nie bitego bo za rozbite maszyny płacą grosze.A llu z nas jeżdzi na " leczonych" motocyklach?...Bóg jeden wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date=' półki 100zł' date=' lagi, 100zł. Dużo mnie to nie wyniesie! [/quote'']

to ja sobie sam poskładam moto (od zera) jeżeli takie ceny części 8)

 

To chyba byly ceny za prostowanie tych elementow.

 

Nie mam doświadczenia, ale ogladałem raz w telewizji program o takiej firmie która prostuje ramy motocyklowe i szef (czy ktos kto ma o tym pojecie) wypowiadal się, że z ramami stalowymi nie ma najmniejszego problemu w ponad 90 % przypadkow daje rade, ale z alu jest wielki problem i tylko kilka procent nadaje sie do naprawy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aluminium jest zwykle tak że lubi się wygiąć w jedną stronę , ale w drugą już się łamie. Najprostszy przyklad to klamka hamulca lub sprzegla. Przy przewrotce lubi sie wygiac w banan, ale zapomnij ze da sie wyprostowac. Podejrzewam ze z ta rama moze byc tez tak fajnie. Aluminium mozna spawac jak ktos ma sprzet i umiejetnosci, ale giąć bym nie radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...