Skocz do zawartości

RANKING NARZĘDZI


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka wodna, wiadomo, że ,,fajnie" mieć europejskie narzedzia, ale czy wszystko z Chin, jest złe? Może poprostu mamy za dużo uprzedzeń, z bazarowych lat 90? Kiedy to taka przysłowiowa wiertarka siadała po tygodniu, a dzisiaj za 30 zł, mamy 2 lata zabawy, relacja ceny do jakosci raczej wysoka. Ja swego czasu kupiłem ,,amerykański" łańcuch do zapiecia motóra Kryptonite apc130, za 160 zł. W domu patrzę, a tu... Made in China. Wiec może jednak to kwestia steretpów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh , nie chce mi sie pisać ... Masz punkt widzenia typowego konsumenta , zresztą z moimi możliwościami też mogę sobie tak pisać bo nie zrobie niemal nic :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra szefie obiecuję, w miejsce zajechanych chinoli kupię Celme 2 biegową, do tego Boscha z Wegier , klucze też europejskie, dobrze? :-p Co i tak nie zmieni faktu, że wszystko co mamy w domu od gaci na d... po telewizor zrobiono na wschodze. To jest śmiech histori, ale słyszałem, ze w jakaś solidarnościową rocznicę rozdawano, gadżety z napisam ,,Solidarność" oczywiście produkcji PRC hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, wiadomo, że ,,fajnie" mieć europejskie narzedzia, ale czy wszystko z Chin, jest złe? Może poprostu mamy za dużo uprzedzeń, z bazarowych lat 90? Kiedy to taka przysłowiowa wiertarka siadała po tygodniu, a dzisiaj za 30 zł, mamy 2 lata zabawy, relacja ceny do jakosci raczej wysoka. Ja swego czasu kupiłem ,,amerykański" łańcuch do zapiecia motóra Kryptonite apc130, za 160 zł. W domu patrzę, a tu... Made in China. Wiec może jednak to kwestia steretpów.

 

tu nie chodzi o stereotyp, narzędzia chińskie bardzo często maja krótkie życie i niszczą się ponadprzeciętnie zazwyczaj cena odzwierciedla ich jakość a że są relatywnie tańsze zawsze znajduja grono nabywców którzy i tak kiedy sie zapsują pójdą kupić kolejnego chiniola zamiast kupic 1 raz droższe i bardziej wytrzymałe narzędzie. Chińskie przysłowie mówi; biedni ludzie kupują rzeczy nowe i drogie. bo jak się kupi przysłowiowe g.... to i tak się płaci 2 razy. :)

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tak się rozwodzimy, jakby np siadło dwóch Hansów i dywagowali, jaki fiat panda jest lepszy wprodukowany we Włoszech, czy w Tychach? :-p

 

No ten włoski będzie pachniał bazylia i oregano, pewnie dają do niego wino z toskanii, do tego z tychów dają apteczkę i trójkąt a po znajomości choinkę zapachową :laugh:

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bry, jakie polecacie klucze dynamometryczne, tanie, ale warte kupienia, amatorskiego?

PROLINE, dość dobre narzędzia w takiej średniej cenie. Zjechaliśmy już w warsztatach z ojcem kilka kompletów i jestem pełen poziwu że wytrzymały tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...