Skocz do zawartości

Nakedy a wiatr czyli KOMU wieje?


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy w sumie czym sie jeszcze jeździ. Niektóre motocykle posiadają mini owiewki, które może w jakiś sposób delikatnie pomagają do tych 15 km/h w górę. Ja ważąc 60-pare kilogramów i jadąc 130 km/h nieobudowanym motocyklem (ETZ) latałem na kanapie. Oczywiscie jeszcze jedną przeszkodą był lekki powiew na sucho (wiał lekki wiatr). Gdyby ona mogła więcej, to pewnie frunął bym na niej trzymając się tylko rekoma kierownicy. Rozumiem, że na każdym motocyklu inaczej się odczuwa warunki pogodowe, ale na tej ETZ była fajna wichura. Gdy trzymałem tak 100km/h-90 km/h to było przyjemnie, oczywiscie na dworzu było ciepło. Ten wiatr jest luuzik :] Ale oczy łzawia i latają okulary (jak sie nie ma szybki przy kasku) :D:P ...:::oRzEsZeK®:::...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nakedy są dla mnie najlepszymi z motocykli. To fakt że przy dużych prędkościach powyżej 150 km/h wiatr jest strasznie uciążliwy. Bywało że siedziałem na miejscu pasazera a głowę ciężko było utrzymać na wprost do kierunku jazdy dlatego zdecydowałem się na szybkę. Do jazdy na dalsze wyprawy za miasto nadaje się bardzo dobrze i zdaje egzamin przy dużych prędkościach które przecież wszyscy lubimy.

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naked i tylko naked, no taki mi się podoba :D

 

nie będę cytował, bo prawie wszystkie mądrości zostały już tu zawarte.

Jedyne co bym chciał dopisać /jakby co to na kontrę/ to niska przyjemność gdy kolega NTV-ką złapał na klatę gołębia przy 120 km/h.

 

A za to bodajże podpis któregoś z 4owiczów:

... tylko pies wie co jest dobre gdy wystawia łeb przez okno samochodu podczas jazdy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiałem czy nie zdjąć miniowiewki ale po jakimś czasie na trasie zauważyłem, że dużo mniej mini-kamikadze ląduje na mojej kurtce. Poza tym latem przy 30 stopniach, gdy jezdzie sie w pełnej skorze wiatr jest ukojeniem dla mnie :D

 

Owiewka jest dobra byle nie zasłaniała zbyt dużo, bo w końcu tym sie moto różni od katamaranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze rozebranym motocyklem z owiewek bo kocham ten wiatr wnioski wyciągnij sam. Zresztą wole jezdzic nakedem bo mnie wiatr hamuje :twisted: Na scigu to chyba bym ponizej 250 nie schodził:D

 

podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami... z jednej strony narzekam,że wieje- z drugiej wziąłem nakeda bo wiem,ze rosną mi rogi jak siadam na moto i wszystko co mnie przyhamuje będzie dobrym pomysłem...

 

straszne ale prawdziwe. chyba będę ściągał owiewki aż się nie nauczę kontrolować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki sa zbedne przeciez najlepiej jak jedziesz ok 100 km/h wtedy mozesz podziwac wszystko co mijasz i co cie otacza' date=' a przy tej predkosci to milo wieje:']:] no i wyglad motocykla bez owiewki jest najlepszy - typowy klasyk :]

 

Eeee, kto teraz jeździ z takimi prędkościami, przecież to nerwicy można dostać… OWIEWKI to Komfort, ekonomia i wygląd !!

POzdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko pies wie co jest dobre gdy wystawia łeb przez okno samochodu podczas jazdy ...

To słowa Redasa jak się nie mylę.

Natomiast Boniek miał w podpisie:"Naked is the BEST" i całkiem się zgadzam zarówno z Redasem jak i Bońkiem.

Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Boniek miał w podpisie:"Naked is the BEST"

Tak dokładniej rzecz biorąc to miałem wpisane "Go Naked! :)"

Źródłem tego była koszulka zakupiona na motobajzlu :) z widocznym poniżej nadrukiem :D

http://img346.imageshack.us/img346/2485/gonaked5bp.jpg

Dla mnie naked to jest to. Dobrze zbudowany, odsłonięty silnik fajnie wygląda. Najwyżej może być owiewka "bikini", tak to się chyba nazywa, jak w Bandicie S czy Fazerze.

 

Golas jest najlepszy , ale dołożyłem do giesy małą szybkę i jest ok.

Też tak miałem w swoim i taka owiewka to dobra sprawa. Niby jest mała, ale wiele daje. Nie ma takiego naporu powietrza na klatę.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...