Skocz do zawartości

klopot z łożyskami, uszczelniaczami i... w "rear wheel&


nr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka problemów z tylnim kółkiem. Jak juz pisałem mam nowy zestaw napędowy renomowanej (podobno) firmy DC :). Przy okazji chciałbym wymienić łożyska, bo czuje jakies niepokojące drgania na tylnim kole. Sprawdziłem łozyska w kole i sa w miare spoko, ale łozysko w elemencie, do ktorego przykreca sie zebatke jest ostro pojechane. W związku z powyzszym pytam, czy moge jechac do sklepu z łożyskami i kupić jakies zwykle łozyska (i uszcelniacze) za "grosze", czy musze kupowac oryginalne lozyska po 120 PLN? Jesli moga byc takie zwykle, to wymieniam wszystkie. Drugim i głównym problemem są "rubber dumpers" (jak to jest po polskiemu???). Są one napewno wywalone, bo jest konkretny luz na elemencie, do ktorego przykreca sie zebatke. Musze je kupić, tylko nie wiem gdzie - POMOCY!

 

Jesli nie wiecie o co biega z "rubber dumpers", to wysylam fotke: http://www.motodt125.friko.pl/rubberdumper.jpg

 

Ciekawostka (to powinno być w dziale humor, albo tragedia) ;) - moja obecna zebatka: http://www.motodt125.friko.pl/zebatka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów z tylnim kółkiem.

 

Z avataru wiadomo juz dlaczego.

Nic sie jakos nie pokazuje pod tymi linkami.

Lozyska sa typowe mozesz kupic w sklepie z lozyskami, gumy amortyzatora Larson jesli maja, a jak nie to dealer.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz SKF na ulicy Jaktorowskiej (skręt z Towarowej). Uszczelniacze też dobierzesz na wymiar za kilka złotych - sa specjalistyczne sklepy tylko z tym. Działać będzie tak samo jak oryginał. Za to do serwisu się musisz zgłosić do gumy amortyzujące tylną zębatkę. O ile pamiętam, w katalogu Larssona nie ma ich.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...