Skocz do zawartości

Sprzęgło


Harry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie krzyczeć, że piszę post o sprzęgle choć tyle tego jest w archiwum :) Moje pytanie dotyczy dokręcenia śrub. Czy wszystkie śruby na sprzęgle należy dokręcić maksymalnie, dokładnie chodzi mi o dokręcenie tej płytki dociskowej, pod którą są sprężyny, na maxa?

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skręciłem do oporu i zabezpieczyłem tymi podładkami co się zagina na śrube,tylko mam takie małe pytanie bo nie wiem czy dobrze złozrzyłem to sprzęgło bo jest tam 6 podkładek które wsadziłem między sprężyny a ten aluminiowy docisk,czy dobrze to poskładałem czy to sie inaczej składa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, żeby klucz trzymać jak najbliżej śruby, tzn, jeżeli zaciśniemy pęść prawej ręki, to ta część klucza, która obejmuje śrubę jak najmniej wystawała z pięści.........Nie wiem, czy do końca się zrozumieliśmy, chodzi o to, żeby działać siłą na niezbyt dużym ramieniu, i nie dokręcać tych śrub tak, jak np. nakrętki osi koła................

Najlepiej by było jakby to dokręcić kluczem dynamometrycznym.

Na nic się zda klucz dynamometryczny, jeżeli nie będziemy wiedzieli, z jakim momentem te śruby dokręcać, a takich informacji raczej nie znajdziemy w serwisówce :-D (chodzi o sprzęty typu mz wsk cz jawa itp. , wcale nie twierdzę że w japoniach nie trzeba używać klucza dynamometrycznego .............

A tak w ogóle to najlepiej zrobić to Z WYCZUCIEM każdy średnio zaawansowany amator motocykli będzie wiedział o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o mz to ja kiedys mialem w ts 150 cos takiego ze sprzeglo mialo wybite takie dwa znaki (jeden byl na darczy dociskowej a drugi na tyb bolcu co sie sprezyny zaklada). I jak sie to inaczej poskladalo to rozpieprzal sie kosz sprzeglowy (pekala piasta). Ale moze w etz tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że ktoś posiada taki sprzęt jak mz ts 150 ;) ;) :D :D :P

Ja w swojej nie mam żadnych znaków ani na bolcu ani na tarczy dociskowej :? :? :? nie wiem, może to kwestia rocznika, może w późniejszych latach produkcji (ja mam '83) wszystko było już lepiej wyważone????????? nie mam pojęcia. A to rozpieprzenie kosza to przy jakich obrotach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ts 150 byla z 85 r. Sam kosz nie pekal , tylko piasta kosza (to co jest przynitowane do samego kosza.) Pekalo to od strony lancuszka sprzeglowego. U mnie znaki byly. Na tarczy dociskowej taki wystajacy punkt, kropka , a na zabieraku byl wybity punkt. Niby sprzeglo okragle, mozna zalozyc obojetnie jak, ale peknie po jakims czasie. Wiem bo sam testowalem ;)

Jak rozbierzesz kiedys sprzeglo w swojej ts to jak nie ma znakow to sobie zaznacz farba czy jak tam chcesz, ale radze je zlozyc tak jak bylo, jezeli chodzilo do tej pory dobrze i nic nie pekalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...