Skocz do zawartości

Triumph Rocket III - wrażenia z jazdy.


vpower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do spalania,to uwierzcie lub nie,ale po trasce przy sredniej 130 wzial 6,6l.Mniej o caly literek niz norma ksiazkowa.Po gorach i z plecaczkiem 7,7l.Wielokrotnie sprawdzane.Mile zaskoczenie.Jedyna niedogodnosc to to,ze lampka rezerwy zapala sie kiedy jest polowa waszki w zbiorniku,czyli ok 12l.Trzeba zalozyc dodatkowy wskaznik(czytaj zima).A tak przy okazji HD night rod to bardzo fajny sprzecik.ale to co potrafi spozyc i jakosc wykonania,mozna podyskutowac :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak prześwit jest tragiczny, podłogi szybko przycierają o nawierzchnię

 

Z podłogami może i owszem - ja tam nie narzekałem w swoim miałem podnożki.

 

Co do hamulców - nie wiem jakie V-Rod ma teraz - ja jeździłem V-Rodem w 2004 i porównywałem ich jakośc do hamulców Rocketa z 2004

 

No i jakoś wykonania HD to po prostu masakra jak za tę cenę.

 

Moim zdaniem dyskusja RIII vs V-Rod jest trochę jałowa bo RIII nie do końca wpisuje się w żadny kanon. Jest po prostu klasą samą w sobie.

 

Prędzej porównywałbym V-Rod'a i nowego Thunderbirda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odcinku Jelenia Gora-Szklarska Poreba,gdzie zaczelismy sie macac z V-max-em i Banditem 1200.Wtedy,a i owszem,musialem zaprzegnac wszystkie kobyly...i daly rade

Dały radę, czyli co? Porobiłeś v-maxa? W to nie uwierzę, no chyba, że kierownik był dupowaty ;P

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze nie byl to sprint od swiatel do swiatel, ale trasa.

Tam niestety stary VMax ( bo chyba o starym mowa ) nie zachwyca.

Gietka rama i gumowy przod a hamulce ledwo ledwo daja rade.

Co innego nowy, tu Rocket mialby duze problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dały radę, czyli co? Porobiłeś v-maxa? W to nie uwierzę, no chyba, że kierownik był dupowaty ;P

No wyobraz sobie ze porobilem.Nie wiem czy znasz ten konkretny odcinek tj. od Celwiskozy w Jeleniej do zjazdu na Piechowice byli moi.Jest to do znaczny odcinek z kilkoma prostymi ,ale glownie winkle.Nie wiem czy kierownik byl dupowaty,ale napewno zalezalo im aby nie byli wyprzedzeni.Pewnie to byl fart i tyle.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Własnie pojeździłem ok 200km Rocketem III - wrazenia jeźdzca z VTX:

zalety: mocny silnik, dobre hamulce, dobrze jeździ po zakrętach

wady: skrzynia biegów - kultura pracy i zestopniowanie przypomina Suzuki (a to juz XXI wiek - wstyd), kolektor wydechowy smaży prawą nogę, rozwiązanie lewarków od skrzyni - cóż można się przyzwyczaić, ale po co?, prowadzenie w koleinach i po dziurach fatalne, praca silnika przy utrzymywaniu stalem prędkosci to jakby jechać z przytkanym gaźnikiem - podobno trzeba wgrać nowe oprogramowanie

Wydaje mi się, że za pieniądze, które kosztuje Triumph za dużo niedomagań.

Drugi temat to dostępność akcesoriów aftermarketowych - praktycznie nie ma nic

Pożyczyłem moto od kolegi, żeby przekonać się czy warto kupic - wniosek NIE WARTO :icon_evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hmm dziwne odczucia. Zrobiłem na Rockecie 10tys km i nie moge się zgodzić z tymi negatywami. Proponuje pozmieniac biegi na FJR1300, trzeba długo trenowac zeby wchodziły ładnie a na Rockecie bez sprzegła w góre w dół, pięknie. Nie wiem jak ty na tym siedziałeś, że kolektor ci coś smażył. Jezdze czasem w jeansach w lato i nie czuje takich rzeczy. W koleinach bywa róznie ale to chyba wina szerokosci tylnego laczka i masy motocykla. Poprostu chcąc z koleiny sie wydostac trzeba troche zdecydowaniej wytracic tego byka z toru jazdy. To jest motocykl dla wiekszych facetów żeby siła i masą potrafili to opanować :icon_razz:

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...