Skocz do zawartości

Ludzie, koszmar! Sarny na drodze!


Adam Paweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

\

Standardowo zadzwoniłem na 997 i hmm... Nikt nie przyjedzie, bo nie ma samochodów... Musi Pan czekać. (...!)

Szczęście w nieszczęściu przejeżdżał konwój z bandziorami (2 busy, kilkunastu policjantów i niewiadomo skąd - telewizja) Zaopiekowali się mną, wezwali karetkę, przedmuchali i jeszcze raz wezwali drogówkę. Fajne chłopaki z nich - dzięki za profesjonalizm.

 

 

prawdziwy profesjonalizm :buttrock: :buttrock: :buttrock:kilkunastu policjantow, bandziory i tv...

Edytowane przez scigacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza ale nie bardzo sobie wyobrazam znak A-18 dzikie zwierzęta w środku miasta.Jakby tak było to pod kazdym kosciołem takie znaki powinny być ustawione dla ochrony kierowców przed mocherami :icon_mrgreen:

 

 

No patrz no. Jak to się człowiek potrafi przyczepić ;-)

Napisałem przecież, że w Poznaniu na Baraniaka takigo znaku nie ma, a wpisane jest to jako ciekawostka czy przestroga.

Słyszałem, że tak jest z AC, ale co w przyypadku gdy nie ma ktoś AC i huknie w zwierzę? Jeśli tego znaku nie ma to może zwrócić się do zarządcy danej drogi o odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche EOT ale jako ciekawostka i przestroga dla kierowców nie tylko 2oo

 

ostatnio mielismy przypadek że kot wszedl na osłone spodnią silnka w samochodzie, kierowca samochód odpalił, ujechal kilka metrow i stanąl

kot wkręcił się w paski, pogiete zawory i takie tam duperele, nie jestem mechanik, szczegółowo sie nie bede rozpisywał.

ubezpieczyciel ErgoHestia odmówił odszkodowania z AC bo w OWU mowa jest o zderzeniu ze zwierzęciem a nie uszkodzeniu pojazdu przez zwierzę

 

sprawdzcie swoje OWU

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dupa chłopaki w krzakach - szkoda całkowita. Likwidator wycenił naprawe na ok 19 tys :eek: Ciekawe ile dostane...

 

Zwrócą też za otarty kask, kurtkę i rękawice, no i za potłuczoną rękę. Jak dołożę stówke, góra dwie będzie nowy komplet, a położyłem za to wszystko ok 1,7k :crossy:

 

Zima idzie, będziemy remontować, a na wiosne :P

 

 

Najważniejsze że mała już stoi w garażu :crossy:

 

Muszę jeszcze napisać do ZDM pismo z wnioskiem o odszkodowanie, jak podam cene naprawy to im chyba sufit na głowę zleci. Najwyżej nie wyremontują jakiejś ulicy hehehehehe

 

 

P.S. Mojego ubezpieczyciela nie stać na naprawę w autoryzowanym serwisie Kawasaki, w sumie mnie też... :icon_biggrin:

Ceny chyba są z kosmosu, no przynajmniej liczby astronomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mojego ubezpieczyciela nie stać na naprawę w autoryzowanym serwisie Kawasaki, w sumie mnie też... :rolleyes:

Ceny chyba są z kosmosu, no przynajmniej liczby astronomiczne.

 

A tak z ciekawości, jaki to ubezpieczyciel? A naprawy w autoryzowanych serwisach... Hmmm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLIANZ

 

Ciekawe ile dostane na naprawę bika, za kurtałkę, kask i rękawice się spisali, jestem zadowolony. Jeśli chodzi o layout typu pomoc itd. też spoko,assistance na 5+, fachowa obsługa, holował mnie właściciel enduro :clap:

Trochę mi dupa zmarzła, bo czekałem te 45 minut, ale zawieźli nas do domku, a potem do salonu na przegląd, więc spoko.

 

Jeśli chodzi o pomoc z ich strony to byłem bardzo miło zaskoczony, gdy zadzwoniłem i powiedziałem że mam potłuczoną łapkę, zaraz zapytali czy nie potrzebuję pomocy: podwózki, rehabilitacji cokolwiek, dziewczyna mi dogryza że powinni mi załatwić psychiatrę lol :) :smile:

 

Zobaczymy ile uda się uzbierać, kupimy części, pomalujemy, i :bigrazz:

 

Vector na wiosenkę jak tylko się zrobi cieplej lecimy gdzieś w trasę :icon_evil:

 

Rundkę honorową już wykonałem, łapa jeszcze boli, trudno sprzęgło wcisnąć, ale jak czuje spaliny i słyszę głos z tłumika to zapominam o wszystkim.

 

A z sarninką to się jeszcze policzymy, jak tylko załatwie odstrzał ;)

 

P.S. Wielkie podziękowania dla chłopaków z Motorowni na ul. Krauthofera za fachową pomoc w dobrze ciuchów i gadżetów i dobrą rade dotyczącą naprawy sprzęta. Dzięki! ;)

Goście z klasą i pasją, tak trzymać!

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vector na wiosenkę jak tylko się zrobi cieplej lecimy gdzieś w trasę :lapad:

 

P.S. Wielkie podziękowania dla chłopaków z Motorowni na ul. Krauthofera za fachową pomoc w dobrze ciuchów i gadżetów i dobrą rade dotyczącą naprawy sprzęta. Dzięki! :D

Goście z klasą i pasją, tak trzymać!

Pozdro!

 

WAL JAK W DYM :icon_razz: :clap: :D 3mam za słowo :wink:

 

Oj, oj, Dominik i Maciek tak Was tam wszyscy chwalą, że będzie trzeba w wolnej chwili na :D do Was skoczyć :wink:

 

PS. Oby maszyna śmigała jak nowa :wink:

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dupa chłopaki w krzakach - szkoda całkowita. Likwidator wycenił naprawe na ok 19 tys :biggrin: Ciekawe ile dostane...

 

 

Tak wycenił naprawę serwis czy ubezpieczyciel? Bo skoro szkoda całkowita to pewnie bedą Ci chcieli zwrócić całość z jakimś tam potrąceniem za amortyzację części....

Tak czy tak ile by Ci nie przyznali pisz do nich wniosek o więcej, prawie zawsze się udaje ponegocjować.

Gdzie jesteś ubezpieczony? I na ile miałeś ubezpieczonego sprzęta? No i który to rok?

 

Pozdrawiam

 

Cholera, nie przewinąłem do końca strony :biggrin:

Allianz podobno jest o.k. , tez mam tam ubezpieczone moto.

Chyba zresztą większość tam ma, bo mają korzystne stawki.

Ale jak już wspomniałem zawsze się odwołuj od ich kalkulacji i żądaj więcej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel wyliczył straty na 19k, ale jeszcze oficjalnego pisemka nie mam więc czekam, w serwisie to pewnie bym podbił w granice 25-30k :biggrin:

 

Chyba trochę przesadziłem na oględzinach hehe :icon_razz:

 

Odwoływać się oczywiście będę, a moto miałem ubezpieczone na 14,2 k. Myślę też pociągnąć do odpowiedzialności ZDM, mam nawet stosowny druk:

 

Wnioski o odszkodowania dotyczace szkod.doc

 

Może komuś się przyda.

 

Nie wiem tylko ile im policzyć za naprawe moto, uszczerbek na zdrowiu i straty moralne (uziemienie do wiosny) może jakieś sugestie? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Kilkuminutowy filmik pokazujący motocykl jadący z prędkością 100km/h na godzinę i uderzający w sarnę.

 

Ciekawi mnie czy jest możliwe przeciąć sarnę na pół, jadąc sportem grubo ponad 200 km/h - bo już taką wersję słyszałem ale trudno mi w to uwierzyć.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mVfXz9OxvIg&feature=related

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuminutowy filmik pokazujący motocykl jadący z prędkością 100km/h na godzinę i uderzający w sarnę.

 

Ciekawi mnie czy jest możliwe przeciąć sarnę na pół, jadąc sportem grubo ponad 200 km/h - bo już taką wersję słyszałem ale trudno mi w to uwierzyć.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mVfXz9OxvIg&feature=related

 

 

Teoretycznie szansa jest. Widziałem jak koleś ustrzelił sarnę turystykiem przy ok. 90km/h. Sarna miała urwane pół dupy, wątroba na asfalcie i jeszcze kilka innych flaczkoof. Na szczęście gościowi się nic poważnego nie stało, lekko kulał. Twierdził, że w porzo. Z resztą jak się rozebrał był tylko lekko poodzierany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba część szczęścia w takiej sytuacji zależy od opanowania i braku paniki.Czyli nie heblować i nie skręcać aby nie wytrącić moto z jazdy na wprost.

Uślizg przodu pewnie następuje wcześniej niż uderzenie w sarnę co tylko ułatwia wywrotkę.A w zakręcie to chyba szans nie ma.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...