Skocz do zawartości

Dopasowywanie klocków hamulcowych do tarcz


MichałKaczmar.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zalozylem nowe klocki daje sie zauwazyc ze motocykl ma wieksze opory podczas pchania. W serwisie mowili, ze klocki musza dopasowac sie do tarcz.

Chcialem zaptyac, czy nowe klocki moga dac odczuwalne opory podczas pchania i jak dlugo moze trwac takie dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalowi chodzilo o to, ze sa wieksze opory podczas pchania motocykla - a przy wiekszych predkosciach prawdopodobnie hamowanie na razie jest duzo slabsze. Ja tak przynajmniej mialem jak zmienialem klocki. To tarcie i poprawa hamowania u mnie nastapily tak po ok. 100-200km - gdzies czytalem zebys przez ten czas oszczedzal hamulec w ktorym zmieniales klocki, dajac czas zeby klocki dobrze sie ulozyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie wcisnęli tłoczków albo masz za duzo płynu,

 

Ja wymieniałem klocki w Kawie 2 miesiące temu.

Nie miałem żadnych kłopotów.

Oczywiście przed montażem dokładnie zacisk wyczyściłem, wcisnąłem tłoczki i po założeniu nowych kloców musiałem tylko lekko podpompować hamulec żeby się odpowiednio ustawiły przy tarczy.

Wcześniej jednak sprawdziłem poziom płynu hamulcowego - żeby możliwe było cofnięcie tłoczków - przy wciskaniu cofa się płyn do zbiorniczka jeśli miałeś zamknięty, pełny zbiornik płynu i założyłeś nowe klocki to możliwe że po prostu nie mogą się już wcisnąć bardziej te nieszczęsne tłoczki zacisku. W związku z czym po prostu są lekko dociskane do tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady podczas wymiany klocków hamulcowych wymienia się także płyn w układzie bo wtedy mamy pewność że nie trzeba tam będzie za chwilę znów zaglądać a koszty są przwie żadne.

W tym przypadku ktoś zmienił klocki na siłę bez jakichkolwiek czynności dodatkowych typu czyszczenie, mycie, smarowanie itd.

Wypada jeszcze raz rozebrać zaciski.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem zebys przez ten czas oszczedzal hamulec w ktorym zmieniales klocki, dajac czas zeby klocki dobrze sie ulozyly

 

Dzieki Bronio za jedyna pocieszajaca odpowiedz.

Klocki byly zmienione w dosc szanowanym warsztacie wiec mam nadzieje ze takiej lipy nie odstawili.

Z tym oszczedzaniem to gorzej bo wymienilem wszystkie... pozostaja wiec tylko buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnego razu zmienialem klocki gdy odkrecalem zacisk wypadla jakas zardzewiala podkladka nie przejalem sie tym zbytnio bo do niczego mi nie pasowala i nie wiedzialem skad wypadla,wstawilem nowe klocki skrecilem wszystko do kupy a tu zonk,kolo ledwo ruszylem i czyscilem zaciski i szlifowalem klocki i co ja tam jeszcze nie cudowalem,co sie okazalo -mocowanie zacisku bylo lekko przekoszone przy jaqkiejs wywrotce i ktos wsadzil ta zardzewiala podkladke zeby zacisk byl prosty,po wstawieniu podkladki oczywiscie kolo sie krecilo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowanie zacisku bylo lekko przekoszone przy jaqkiejs wywrotce i ktos wsadzil ta zardzewiala podkladke zeby zacisk byl prosty,po wstawieniu podkladki oczywiscie kolo sie krecilo

Czego to ludzie nie wymyślą...

Pewnie sprzeta kupiłes w stanie idealnym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, ze sa trudnosci w pchaniu, ale poniewaz motocykl jest ciezki a ja pcham go dosc sporo to odczuwam roznice. Zobaczymy czy sie to nie poprawi w najblizszym czasie, jesli nie trzeba bedzie odwiedzic warsztat z reklamacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...