Skocz do zawartości

Podgrzewane manetki - Oxford, Saito, itd


Rekomendowane odpowiedzi

Koszt 109$ + pewnie z 15$ przesyłka. Fakt OXFORD tańszy ale brzydszy :smile:. A choć działa sprawnie ? Lubię swoje oryginalne manetki i jakoś mi się specjalnie nieche zmienia ich wyglądu. W HDcji mają pięeeeekne podgrzewane manetki np.

http://www.harley-davidson.com/gma/gma_pro...&bmLocale=en_US

i takie mi się marzyły do Draga ale jakoś nigdzie nie mogę wyczaić źeby ktoś taki patent robił do naszych Dragów :/

250$ za manetki????? No ale chyba że to taki styl.... Ale wiesz, jeżeli potrzebujesz podgrzewanych=jeździsz w słocie=upierdzieli ci się cały motorek. To czy wtedy "właściwy" chrom jest tak istotny? Troszkę sobie żartuję, oczywiscie, ale trzeba rozważyć co jest istotniejsze.....

A Oxford działa, nie bój żaby. :icon_twisted:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt OXFORD tańszy ale brzydszy :biggrin:. A choć działa sprawnie ?

 

Kolego używam Oxforda od trzech sezonów i jest super :bigrazz: Dość często śmigam na moto przy temp. około 5 stopni i jest cieplutko w ręce. A poza tym Oxford jest gotowy do montażu czyli nic nie lutujesz, kombinujesz. Zakładasz, podpinasz pod aku i gotowe.

 

Polecam jak najbardziej Oxforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , chciałbym kupić do GPZ 500 S podgrzewane manetki daytona.Jednak jestem niepewien czy będą pasować. Wymiary orginalnej Japońskiej manetki

Średnica kierownicy - 22mm

Długość manetki -12,5 cm

Średnica wewnętrzna manetki i tego plastiku (który pociąga linke)

na którego zakłada się tą manetke(samą gume) wynosi -25mm

 

 

A podgrzewana manetka Daytona :

Długość manetki 12.5mm

Średnica wewnętrzna 22.2mm

Średnica zewnętrzna 34mm

 

 

http://sklepy.allegro.pl/item397554080_man...a_japonska.html

 

Co mówicie będą pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą. Jakby miały nie pasować, toby się nie sprzedawały. Mam Daytony na obydwu moto i jest git.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem takie Oxfordy i nie mogłem narzekać, naprawdę mocno grzały, nigdy nie wykorzystywałem ich możliwości na maxa bo zwyczajnie było mi za gorąco w ręce-polecam.

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odkopać temat, bo mam pytanie w kwestii podłączenia manetek do instalacji.

(...)Polecam osobny obwód zasilania, i zabezpieczenie w postaci przekaźnika. A zasilanie przekaźnika pociągnąć np. z tych świateł.

Nie ulega wątpliwości, że przekaźnik (załączany z przewodów zasilających tylną lampę) to najlepsze wyjście. Mam jednak inne pytanie: Czy mogę do jednego przekaźnika podłączyć dwa odbiorniki? Mam już założone gniazdo 12V w moto, ale nie zakładałem przekaźnika, a jedynie przełącznik i bezpiecznik (oba przewidziane do max. 15A, czyli tyle, co podane jest na gniazdku). Czy mam podłączyć szeregowo dwa przekaźniki w przewód zasilania tylnych świateł i z każdego z nich poprowadzić oddzielne zasilanie dla manetek i dla gniazdka? A może wystarczy podłączyć je do jednego przekaźnika... Jakie parametry powinien mieć przekaźnik/przekaźniki (gniazdko jak wspomniałem do 15A, manetki ponoć do 5A)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam podłączyć szeregowo dwa przekaźniki w przewód zasilania tylnych świateł i z każdego z nich poprowadzić oddzielne zasilanie dla manetek i dla gniazdka?

Może być jeden większy, mogą być dwa mniejsze przekaźniki, to nie ma większego znaczenia ale na pewno nie podłączasz ich szeregowo do niczego nie zależnie od ich liczby. Zwróć uwagę na napięcie i amperaż przekaźnika. Przy takich prądach to chyba dobry będzie samochodowy przekaźnik od świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Cześć

 

1)

Daytona wypuściła nowy model manetek z 4'ro stopniowym poziomem grzania

http://allegro.pl/po...2124035010.html

Ale to kosztuje 310 zł. I tu ten problem że Daytony za mocno grzeją odpada bo dotyczy starych modeli z włącznikiem ON/OFF bez regulacji

 

2)

drugą alternatywna opcją są OXFORDY

http://allegro.pl/po...2200830344.html

kosztują 200 zł i w porównaniu z Daytonami zostaje mi w kieszeni 110 zł. Ale za to słyszałem że OXFORDY lobią się psuć.

 

Co brać, Daytony (mimo że są o 110zł droższe) czy OXFORDY ?

Czy podgrzewane manetki są grubsze w uchwycie od normalnych ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...