Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo po zmianie wydechu na przelotowy.Pomogło podniesienie poziomiu paliwa (o zabek na iglicy)

 

Wlasnie juz obnizylem iglice mam na 4 rowku takze nie wiem czy obnizac zpinke na maksa nie wiem czy nie bedzie zbyt bogata mieszanka, wasze dr trzymaja stałe obroty na luzie na rozgrzanym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to obniżyłeś??? miałęś zwiększyć poziom paliwa,a nie zmniejszyć

No obnizylem zapinke czyli iglica poszla do gory czyli poziom paliwa sie zwiekszyl;]

:biggrin: ale jeszcze musze sie przejechac i dobrze rozgrzac silnik i wtedy zobacze czy faluja czy nie, a tobie tez strzelalo ogniem z tlumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi strzelało ogniem... i mi przepięcie zapinki pomogło...tylko sie zdziwiłem bo ja chyba dałem wyzej zapinke o jeden ząbek a nie niżej(ale sam już nie pamiętam)W każdym bądz razie nie strzela już ogniem.Jestem już pewien że dałem o ząbek do gory!!

Edytowane przez mackon4089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn strzelanie z tłumika jest efektem zbyt dużej ilości paliwa dostającego się do wydechu a następnie dopalanie go w tłumiku i stąd ten strzał, jest on przeważnie przy schodzeniu z obrotów. Większość motocykli tak ma z przelotowym wydechem. Co do falowania, mi dr też kiedyś falowała, poźniej ustawiłem bieg jałowy na 1800-2000 obr/min i tak mam bo w terenie nie przeszkadza mi to, że ma takie obroty, a wysokie też nie są.

 

Teraz tak przeglądam posty niżej i z tym problemem do odpalania. Może macie przepustnice za mocno podkręcone śrubką od regulacji obrotów. Bo normalnie ta śrubka powinna być jak najniżej, a przy mocno podkręconyj aby silnik miał odpowiednie obroty, powstaje problem z rozruchem, bo silnik zamiast zaciągnąć więcej paliwa na ssaniu, ciągnie również większą ilość powietrza, która jest niepożądana. No bo normalnie z DR nie ma problemów z odpalaniem. Dużo winy ma świeca, u mnie miała.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam czasem problemy z odpalaniem jak DR postoji dluzej nieodpalana. jak nie jest odpowiednio nagrzana, ani tez za zimna to chodzi super - 1500 obr. ladnie z tlumika strzela (rombo) a jak sie zagrzeje to obroty mi na postoju rosna do jakis 2100, czasem zejdzie do jakis 1700. I na rozgrzanym juz tak fajnie nie strzela z tlumika. Daje jutro do regulacji zaworow, wymiana oleju i przy okazji czyszczenie gaznika i dam wam znac czy cos pomoglo. Swiece wymienialem na nowke NGK i dalej to samo... no coz obadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam jakiegoś suzuki DR 350 do remontu silnika ale kompletnego. Interesuje mnie model S, oczywiscie z papierami, najlepiej juz rejestrowany w Polsce. Cena do dogadania ale nie więcej jak 3000 tys. zł tak żeby po remoncie zamknać sie w 4-maksymalnie 5 tys. zł. No i chciałbym wiedzieć co sie popsuło w silniku i nie tylko żeby oszacowac koszty remontu w miare dokładnie. Oczywiscie jak bedą jakieś drobne rzeczy do poprawek to nie przeszkadza mi to;) jakieś klocki czy linki do wymiany, przepalone żarówki i inne tego typu drobne rzeczy nie dyskwalifikują sprzęta;) oby tylko cała elektryka była sprawna, moto było proste i kompletne, z papierami najlepiej zarejestrowane:) Jak ktos ma cos takiego na sprzedaż to prosze na gg:6495153 lub kom:514096710.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten 2 gaznik i motocykl pali bez zadnego problemu. Przeczysc go dokladnie, wyreguluj zmien swiece.

 

Mam pytanie czy naped licznika pasuje od dr 650? jesli tak to od jakiego dokladnie modelu pozdrawiam

 

Hej,

znalazlem w katalogu ,ze 92-95 mialy taki sam. Ponizej 92 mialy z drugiej strony kola wiec nie pasuje a te pow 95 nie wiem czemu ale tez jest inny

Z tego modelu pasuje :

http://w2.bikepics.com/pics/2006/12/05/bik...-739718-800.jpg

Edytowane przez Seba350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej awarii. Tak jak wczesniej kiedys napisalem mialem takie same objawy jak wiekszosc z was czyli biegi ciezko wchodzily.

Kupilem uszczelke pod prawy dekiel w celu sprawdzenia tej srubki z ktora wiekszosc miala problem... Chcialem sie tym sam zajac ale stwierdzilem ze skoro i tak czeka mnie regulacja zaworow, wymiana oleju i czyszczenie wraz z regulacja gaznika to dam motocykl do serwisu niech to sprawdza i przy okazji ocenia stan sprzegla. Jezdzilem do czasu az wajcha zmiany biegow odmowila wspulpracy. Wczoraj dowiedzialem sie iz owa nieszczesna srubka wyleciala urywajac gwint i latala po silniku. Wiecej szczescia niz rozumu bo moglo sie to skonczyc wymiana calego dolu... Takze z tym nie ma zartow. Od razu sprawdzic ta srube bo szczescie sie kiedys moze skonczyc...

 

Tutaj srubka: (mam nadzieje ze Urban sie nie obrazi jak zamieszcze jego zdjecie :) )

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=884f34b7fd147ef0

Edytowane przez JACA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj srubka: (mam nadzieje ze Urban sie nie obrazi jak zamieszcze jego zdjecie :( )

 

Oczywiście, że nie. Ważne żeby to zdjęcie pomogło w zlokalizowaniu jej poćżatkującym. :) A jednak lenistwo!! Nie chciało się zwalać dekla :)

 

Pozdr

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak lenistwo!! Nie chciało się zwalać dekla :)

 

Pozdr

urban

 

Tak, przyznaje sie bez bicia :) czyste lenistwo i do tego fajna pogoda :( Moj ojciec wychodzi z zalozenia "nie ruszaj g*wna póki nie smierdzi" ale teraz wiem ze nie mozna tak myslec bo nawazy sie niezlego bigosu :D Przestroga dla wszystkich!!!!

 

Przy okazji wiem ze sprzegl jest ok i reszta podzespolow tez super! Wszystko czysciutkie i w jak najlepszym pozadku :)

 

Zycze udanych i baaardzo spokojnych swiat ;) :crossy:

Edytowane przez JACA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...