Skocz do zawartości

Jak wybić łożyska? Pomocy


zgier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, normalnie - wczoraj to robilem w moim Suzuki, zreszta tarcz do tego nie zdejmuje.

Przez otwor na oske jednego wybijasz duzym srubokretem albo pobijakiem drugie na zewnatrz, a po odwroceniu kola to pierwsze tez na zewnatrz i po sprawie.

Z wlozeniem jest wiecej zabawy bo trzeba uwazac zeby nie zaczepic oslon zamykajacych smar w lozysku.

Powinno to byc zrobione na prasie ale ja dobieram odpowiedniej do zewnetrznej srednicy lozyska nasadke ( nawet troszke mniejsza ) i wbijam lozysko starajac sie aby wchodzilo jak najrowniej w otwor.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ja za cholere nie mogłem tego ruszyć i zrobił mi to mechanik w warsztacie samochodowym, koleś pierwszy raz w życiu wybijał łożyska z koła motocyklowego, ale nic nie zepsuł. Zapłaciłem 20zł co prawda no ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wybijania łożysk używam kawałka rurki o średnicy mniejszej o 1mm od otworu łożyska 19 lub 24 mm i po lekkim zkantowaniu wychodzi pierwsze a z drugim już nie ma problemu.

Większy problem jest z zamontowaniem nowych aby weszły naprawdę osiowo i nie rozbiły gniazda.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wybić łożyska w przednim kole ale mam problem... Pomiędzy łożyskami jest tuleja stabilizująca która nie chcę się za cholerę ruszyć w żadną stronę, nie ma tam żadnego luzu i nie mam jak się dobrać do tego "1-szego" łożyska żeby je wybić...

Jakieś sugestie :?: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary wkrętak w miarę duży i lekko podgięta końcówka np. jak łyżka do opon najlepiej na ciepło. Każde łożysko ma na krawędziach promieniowe podtoczenie i tam musisz trafić wkrętakiem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...