Skocz do zawartości

odpalanie i jazda CeZet'ą :D - czy to normalne?


Kegriz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1:30? i niech nikt nie pier...... ze jak jest lepszy olej to mozna przyciac i lac np 1.40 - głupota!!!!!!!!!!
weź przestań w jawach i cz stosowac powinno sie mieszanke 1:40

Ja leje 1:35 :)

1:40 to jednak za sucho jak na CZ.

A 1:30 to z kolei zaslona dymna sie robi powoli. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

niestety jezeli motcykl wyciagnales po dlugim nieuzytkowaniu musisz nad nim popracowac!!! zaczynajac od wszystkich regulacjii i czyszczenia np gaznika i rowniez baku....

co do baku faktycznie bylo wile teamtow ze 2 lata temu chyba :(..........

sam zastosowalem sie do rad z jednego i rdza w moim baku od tamtego czasu nie gosci.... (farba antykorozyjna zalatwila sprawe)

 

co do mieszanki w ksiazce motocykl jawa obsluga i naprawa napisane jest ze mieszanka do jazdy to 1:30......... ale na dotarcie tez 1:30 <lol> wiec gdzies jest blad od kiedy zauwazylem ze przy mieszance 1:30 ostro kopci daje 1:40 i jest ok.....

dziwne sa tylko problemy z odpaleniem moga to faktycznie byc przedmuchy ale ja bym porzadnie wyregulowal gaznik... niestety jawy i cz to tego typu sprzet gdzie jedne obiawy moga miec wile przyczyn i nawet jezeli ktos na 100% bedzie cie zapewnial ze przyczyna jest np ta usterka to nie mozna temu dawac wiary do momentu wykluczenia wszystkich pozostalych :D

aby potwierdzic teze ktora przed chwila przedstawilem dodam ze meczylem sie z regulacja gaznika az okazalo sie ze jawa mi pali na jeden gar... zaczela palic na dwa regulacja nadal nie przynosila skutku okazalo sie ze wypadaja na nim zaplony :P ciezka to praca z czeskimi sprzetami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził otworek odpowietrzający w baku, bo po długim postoju mogło go zatkać jakimś cholerstwem.Bardzo możliwe, że tłoki puchną. A z tą mieszanką to w zupełności wystarczy 1:40. No chyba że lejesz miksola :)

 

[ Dopisane: 06-10-2005, 22:38 ]

w czasach, gdy konstruowano ten model, to chyba były gorsze oleje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dolewałes oleju do benzyny?;) Pozatym przed jazdą zawsze wrzuc jednynke i na wcisnietym sprzegle poruszaj motocyklem w przod i w tył. Pozatym wyczysc dysze w gaźniku i sprawdz te przedmuchy, to co pisał koniaczek.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. żeby ją odpalić to musze kopać ją z 10 razy na wyłączonym zapłonie... dopiero potem włożyć kluczyk' date=' włączyć zapłon i modlić się by odpaliła... a nie zawsze się to udaje... troche to irytujące...

[/quote']

 

A mnie się wydaje, że nie dość żarliwie się modlisz i stąd mój synu Twoje kłopoty. Spróbuj to zrobić ze znacznie większą wiarą. Zobacz też czy czasami nie masz czasami zaklejonego odpowietrzenia w korku paliwa, bo to też może powodować podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak "znalazłeś u dziadków" to akumulator raczej nie nadaje się do użytku. :)

 

W sieci jest serwisówka czesi, poszukaj jej, bardzo przydatna rzecz.

 

może sklejły ci się tarcze sprzęgłowe,jak z olejem w silniku?

 

 

Obstawiam na to, mojej jawie wystarczyły dwa lata i sprzęgło się skleiło. Wystarczy pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W CZ 350 nie warto lać oleju w stosunku 1:30 (poza okresem docierania) z przynajmniej trzech względów:

1. 1:40 jest podane przez producenta i to się sprawdza. Dużo jeździłem tymi czeskimi sprzętami więc wiem. Lałem mixol a nawet lux.

2. Zapychają się tlumiki niespalonym olejem. W efekcie silnik zaczyna szarpać a przyczyn tego szuka się zwykle nie tam gdzie trzeba.

3. Wychodzi drożej.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...