Skocz do zawartości

Kaski i gogle enduro/cross...


Rekomendowane odpowiedzi

Może tylko ceną?

Co to to na pewno nie :)

 

wentylacja,

Kumpel ma scoota... identyko... a jak sprawdzaliśmy ostatnio to były warte koło 100 zł ;)

SZYBKĄ

Tutaj w 100% :P Ja mam pomarańczową :P fajnie się jeździ bo słońce nie razi... a i troche rozjaśniają... czasami jest to plusem... ale czasami :)

ksztaltem

nie zauważyłem różnicy ;)

wielom innymi

Być może :D Jednak moje zdają egzamin w 100%... nigdy mi jeszcze nie zaparowały :)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze jedno - inne mocowanie gumki - w narciarskich guma wychodzi bliżej głowy i przez to po założeniu na kask gogle nie przylegaja dobrze do twarzy. No i sama gumka w motocyklowych od wewnątrz ma silikonowe paski zabezpieczające przed zsuwaniem się z kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja mam wlasnie kask uvexa mx2 z 2004 /karbonowy/ i powiem ze roznica wg mnie jest niesamowita, porownujac inne kaski wydaje sie, ze jest duzo lzejszy niz te katallogowe 150 gram. Na glowie lezy extra, ma wysciolke taka, ze pommo ze mam dlugie wlosy to jestem mniej spocona na glowie od kumpli ogolonych na lyso i najwazneijsza sprawa kark mnie ni eboli nawet po calodziennej jezdzie. Skorupa bardzo mocna - multum gleb i nic tylko farba z daszku zeszla i skorupa ma pare rysek na lakierze, ale zadnych pekniec.

Co do gogli to mialam scotty z podwojna szybka model Enduro i powiem ze do kitu byly. Pomiedzy szybki dostawala sie wilgoc i byly zaparowane dluzej niz te z pojedyncza. Kupilam ufo z pojedyncza niebieska szybka /rozjasniaja/ i sa super lepiej przylegaja, nie paruja jakos za bardzo i sa wg dobrej jakosci /dalam za nie 50 pln/.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kask nitro za 400zł waga 1400.wentylacja super głowa sie nie meczy.moje zdanie jest takie ze warto wydac wiecej kasy na kask bo kasku nie ma sie na 1dzien tylko na pare lat i lepiej wydac raz pieniadze niz później wymieniac na inne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorupa bardzo mocna - multum gleb i nic tylko farba z daszku zeszla i skorupa ma pare rysek na lakierze, ale zadnych pekniec.

niektorzy powiedzieliby w takiej sytuacji, ze kask kwalifikuje sie tylko do wymiany...

ale moze to wplyw lobby kaskowego, ktore chce ciaglego ruchu w interesie;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam w tym kasku od pewnego czasu... musze powiedzieć że bardzo przyjemne odczucia mam co do niego :) Wypinany środek to też plus ;) Jedyne co mi w nim nie pasuje to to, że nie jest lakierowany. Przelecisz przy dużej prędkości przez gałęzie i już porysowany :) ale cóż.. coś za coś :P Jeżeli chodzi o konkurencje...

OSBE... fajne i w tej samej cenie, lecz nie ma wypinanego środka... MADHEAD... hymm raczej nie polecam... miałem nówke na głowie i mi nie przypasił... jakoś śmiesznie leżał...

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...