Skocz do zawartości

Filtr powietrza


aLLy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam , robilem cos przy gazniku wiec sciagnolem filtr powietrza ( nie oryginalny) Patrze sie do srodka a tam nic nie ma ! Putska , poprostu kawalek blaszki pospawanej :|. Czy przez to rx moze miec gorsze osiagi i czy cos moze sie podziac? Jaki filtr polecacie wlorzyc oprocz orginalnego? Chyba ze ma ktos stronke gdzie moglbym takowy filtr ( oryginalny zamowic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ' date=' robilem cos przy gazniku wiec sciagnolem filtr powietrza ( nie oryginalny) Patrze sie do srodka a tam nic nie ma ! Putska , poprostu kawalek blaszki pospawanej :|. Czy przez to rx moze miec gorsze osiagi i czy cos moze sie podziac? Jaki filtr polecacie wlorzyc oprocz orginalnego? Chyba ze ma ktos stronke gdzie moglbym takowy filtr ( oryginalny zamowic )[/quote']

O kurde niezłe z tą blaszką a może Włosi wymyślili nowy patent "super blaszke" :lol:

Normalnie powinien być filtr gąbkowy, który trzeba regularnie myć i nawilżać specjalnym olejem.

A jeśli tego nie ma to dużo syfu dostaje się do silnika.

Ale i tak coś długo nie zaglądałeś do tego filtra skoro zauważyłeś jego brak dopiero przy rozbieraniu gaźnika to . :roll:

Orginalnego kupować nie musisz ponieważ jest wiele firm robiących zamienniki a zamówić je możesz w każdym sklepie motocyklowym, ja mam teraz Twin Air.

Tylko jest jeszcze jeden problem czy masz tą ramke z siatką i śrube do zakładania takiego filtra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiagi bez filtra niekoniecznie musza sie zwiekszyc, ale w ogole kto jeździ bez filtra :!: Szkoda motorq szczegolnie RXa:) i nie tylko.

Jaki powinien byc specjalny olej do nasaczania filtrow? Bo ja nasaczam zwykłym silnikowym olejem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym silkolene sie rozni od np zwykłego oleju do mieszanki, niech bedzie mineralnego??

zadales pytanie jaki olej do nasaczania, no to ci kolega enduromaster napisal jaki a ty wyskakujesz z olejem do mieszanki...

Jezeli sa one podzieloen to nie bez powodu... Jak by to bylo takie proste to do wszystkiego by sie mixolu stosowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie. Po to wymyślili olej do filtrów, żeby go używać, a nie Rzepakowy czy też Ramę do Smażenia. Olej do filtrów ma po prostu odpowiednią lepkość, która sprawia, że gaźnik zasysając powietrze rzeczywiście je zasys (czyli nie przytyka) a z drugiej strony olej zapobiega przedostawaniu się brudu i wody do gaźnika. Czyli 2 w 1 - odpowiednia przepuszczalność i odpowiednia zapora. Każde inne eksperymentowanie może spowodować: 1. niedostateczne dostarczanie powietrza, 2. Przepuszczanie syfu do gaźnika (włącznie z możliwościa zatarcia silnika).

 

Osobiście zawsze jeździłem na dwóch - Motul Filter Oil i Shell Filter Oil. Pierwszego jest więcej, ale ma mniej gęstą konsystencję. Drugiego jest mniej, ale bardziej zagęszczony. Oba kosztują ok 35 zl za opakowanie (0,5 l Shella i chyba 0,7 l Motula).

 

POlecam mimo wszystko Shella. Nanosić koniecznie na wyprany i WYSUSZONY filtr, równomiernie rozprowadzać olej dookoła fiolitra, następnie ugniatać delitanie filter, aby olej rozprowadził się po nim całym. Nie muszę dodawać, że do tej operacji warto założyć foliowe rękawice (takie ze stacji paliw), coby wszystko szło szybciej, przyjemniej i czyściej.

 

Ja zawsze tak oliwię filtr, że odrobina wylatuje spustem w airboksie - wówczas mam pewność, że naoilowiłem odpowiednio.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...