Skocz do zawartości

Smutne, ale prawdziwe. WYPADKI. wątek wyłącznie informacyjny, bez pogaduszek


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pod wieczor 27.07.08 widziałem leżące moto na wiadukcie nad rondem strzyńskiego, moto lezało spora odległość od miejsca stłuczki dokladnie nie widziałem co sie stało

 

Przed chwilą podawali w TVP Info: moto ślizgało się ponad 200m, chłopak stracił rękę i nogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą podawali w TVP Info: moto ślizgało się ponad 200m, chłopak stracił rękę i nogę...

 

 

szkoda goscia , tam jest ostro , autem to spoko ale na moto jak ktos nie zna techniki jazdy to moze byc kiepsko, i niestety bylo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście dziś w nocy zmarł motocyklista dostał zatoru, był szybko reanimowany, jednak bez skutku.

2 tygodnie temu wyszedł ze szpitala, miał wypadek na początku maja, długo się męczył w szpitalu.

Mial pękniętą miednicę i rozległe obrażenia wewnętrzne.

Po wyściu ze szpitala wydawało się że wszystko bedzie ok, a tu jednak taki szok dla rodziny i dla wszystkich co go znali.

[*] cześć jego pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około godz. 21.40 na drodze nr 10 - trasa Stargard Szczeciński - Szczecin.

Jechaliśmy w 8 motocykli lewym pasem (jezdnia o 2 pasach ruchu dla jednego kierunku). 5 było lekko z przodu, jakieś 300-500m. Zaraz za nimi tirolot z prawego pasa w tym samym momencie co włączył kieunek, zmienił zdecydowanie pas. Wprost pod mojego kumpla. Ja byłem zaraz za nim. Kumpel jechał na Yamasze XVS (chyba - na czoperach sie nie znam). Yamaha ostro po heblach - chmura dymu. Lekko odbijał. Nie udało mu się. Tir nie zrobił nic. Kumpel siedział na motocyklu do momentu uderzenia w lewy narożnik naczepy - w tą listwę z tylnym oświetleniem tira. Potem motor szlifował lewym pasem na lewej stronie, kumpel zaś poszedł na trawę przy barierkach rozdzielajacych 2 kierunki jazdy. Patrzyłem cały czas na kumpla, żeby nie nadziać się na niego i wpadłem na jego motor - uderzyłem lekko o jego kierownicę. Kolega cały czas był przytomny, próbował nawet wstawać.

Dziękuję wszystkim, którzy zaopiekowali się nim i udzielili fachowej pierwszej pomocy: ułożyli go, pobandażowali.

Karetka, policja, droga do szpiatla. Wynik: Złamany palec u nogi - chyba prawej, coś z piszczelem, złamana rzepka (dzisiaj operacja), szyte łokcie, prawa dłoń strasznie spuchnięta, poobdzierane ramiona, obite nerki i kręgosłup, pozdzierane plecy. Jego stan jest ok. A wyglądało okropnie z mojej perspektywy. Motor nie wyglądał tak źle. Lagi chyba były proste. Nie wiem jak wygląda lewy bok, Kierownica wygieta, dźwignia hamulca tylnego wygięta, pościerane sakwy. U mnie ryśnięty przedni błotnik, zbity klosz lampy, obtarta laga, obtarta osłona chłodnicy, obtarty pług, wygięta dźwignia hamulca tylnego.

Czynności dochodzeniowe trwały do 2.00. Jego motocykl został zabezpieczony przez policję.

Zachowanie policjantów: najpierw szorstkie, wręcz chamskie... po jakimś czasie okazali się pomocni.

Tłumaczenie torowca: "bo ja miałem kierunkowskaz" - tak w momencie wykonania manewru, bez upewnienia się, bez dania nam możliwości dostrzeżenia go przez nas - "bo ja się na tym znam" - i to ma być kierowca zawodowy?)

Dzięki też za pomoc 2 motocyklistów z Gryfina na jakimś sporcie.

O winie nikt nic nie mówi, sprawa trafia od razu do prokuratora zakwalifikowana jako wypadek.

P.S. Cały czas mam przed oczami obraz jak uderza o tą p...ą naczepę. :biggrin:

 

LINK: http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?A...NOSCI/962596371

Edytowane przez kuki_luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem sie o wypadku który miał miejsce w nocy z soboty na niedziele w Dębicy :) 17 -latek na kawasaki 750 spotkał się z drzewem nie przeżył tego spotkania pasażerka w szpitalu :)

 

Info od kolesia z tamtych okolic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele 27 lipca ok. godziny 20 wypadek w Łomiankach.

skrzyżowanie ulic Warszawska – Przeskok (obok GLOBIEGO)

wyglądało na wymuszenie przez kierowcę puszki chyba Yaris

moto jakiś chopperek. niestety brak info o Motocykliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT do postu nr 1235

LINK 2: http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?A...RGARD/668292962

LINK 3:http://www.stargard.policja.gov.pl/index.p...id=279&Itemid=1

 

P.S. Moderatora proszę o połączenie tych dwóch postów - nie znalazłem funkcji edytuj przy tamtym poście (proszę skasować P.S. przy łączeniu)

Edytowane przez kuki_luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ostatni piatek, ok. godz. 19:00. Barglowka (okolice Rybnika), dluga prosta w lesie.

Kolega, z ktorym bylem w Anglii dwa lata temu, trafil dzika przy 120km/h Banditem 600. Moto totalnie skasowane, bo koziolkowalo. Kolega zaliczyl batmana, ale ze byl w pelnym stroju, w miare z tego wyszedl - "tylko" z noga w gipsie :/

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...