Skocz do zawartości

Pytanie o zaciski hamulcowe Honda ....


wiktor83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Dawno sie nie odzywalem - ale mam pilne pytanie.

Czy mechanicy przy zmiane opony z prozdu i wykrecając koło dotykają zacisków ? Czy odkręcają całkowicie czy tylko troszkę ?

 

Chodzi o moto z dwoma tarczami z przodu.

 

Bardzo proszę o odpowiedż w powyższej sprawie.

Miałem dzisiaj niemiłą niespodziankę- jak dostanę odpowiedź- to opisze co się stało - bo narazie nie wiem czy mam winić warsztat czy siebie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje, ze zdejmowanie zaciskow nie powinno miec miejsca. Jednak przy kolach ostatnio grzebal serwis a ja na punkcie serwisów jestem uczulony ;)

 

Sytuacja - 100 na liczniku przed lekkim łukiem i nagle cos takiego jak by w samochodzie poszla opona. Staje, patrze opona cała - ogladam dokaldniej a z prawego zacisku odleciała śruba i sie przekręcił ...

W zacisku tarcza wyorała centymetrową dziure, zacisk porysował nówkę opone i felge :D i jak tu sie nie wku*wic ?

 

20 minut wczesniej w moim miescie inny motocyklista zaliczył ślizg na kawałku samochodowego kołpaka ...

 

Jakiś pechowy dzień czy co ?

 

 

 

W kazdym razie zeby watek nie był zupełnie nie na temat - skoro serwis nie ruszał to oświadczam, ze Boldor :) nie miał z tym nic wspólnego. No chyba że odkręcali ale juz dokladnie wypytam u nich ..

 

Tak jeszcze słówko o Boldorze :) bo sie tam ostatnio serwisuje troszke.

Generalnie moje odczucia są ok - ceny nie są kosmiczne - i człowiek nie cuzje sie olewany jak to bywa gdzieniegdzie.... z terminami tez nie jest najgorzej moim zdaniem. Jak zamawiałem opony to po sprawdzeniu dzwonią i mowia czy jest czy nie ma...

Osobiście polecam ...

 

Pozdro

 

[ Dopisane: 18-08-2005, 11:46 ]

No to sie troszkę pospieszyłem z poprzednim wątkiem..

 

Panie Piotrze - walić do nich z reklamacją ?

 

Opona mocno w dupsko nie dostała - ale felga wygląda fatalnie - cały rant jest starty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że znasz swoje prawa ale teraz to trochę za późno bo trzeba bylo dzwonić od razu z trasy i zglosić awarię.

Napisz koniecznie w którym warsztacie wymieniali oponę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sie spieszylem do pracy. Tak więc, odkrecilem drugą srube PALCAMI i zacisk wlozylem do schowka i powoli dojechalem .

 

Serwis do BOLDOR na Jagiellońskiej. Pojade tam dzisiaj po zamowione czesci ale do maszyny sie im juz dotknac nie dam ...a mieli mi jescze jakies regulacje robic..... ciekawe co powiedzą jak im sytuacje opowiem....

 

jakis pechowy do tych warsztatów jestem .....

tak trafiałem - ze raz w samochodzie mi po złej stronie przegub wymienili ...załamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w srubie wyrobił się łeb (klucz sie omyka) to ostatnio przerabiałem taki temat i zakupiłem taką małą żabe hydrauliczną - 2 minuty zabawy i poszło.... żaba kosztuje ca 15 pln a fachowo nazywa się to klucz do odkręcania rur.

 

Natomiast jeśli ukreciłes łeb i ze sruby nic nie wystaje :) to ja juz sie nie wypowiadam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wyjęcia kola bez odkręcenia zacisków

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że chyba (przynajmniej w niektórych modelach) można. O ile pamiętam to u siebie wyjmowałem koło bez odkręcania zacisków (dwie tarcze sztywne, zaciski pływające).

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zdejmuję zaciski, lub zacisk, nawet jak jest jeden, bo łatwiej jest wszystko poskładać, nie porysuje się koła itp. Potem skręcam na Loctite`a i po sprawie - samo się nie odkręci. A jak zrobili w Boldorze? Zapytaj sie i tyle.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnych śrubach przynajmniej w HONDACH jest Loctite niebieski samohamowny i wystarcza na kilka odkręceń a później wszystko zależy od mechanika.

Jeżeli objechala śruba mocująca zacisk to znaczy że byl użyty dupiaty klucz. Trzeba zamówić nową śrubę i klucz dobrej jakości.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...