Skocz do zawartości

Motocykl musi być słychać!!


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Macie rację. I najbardziej mnie wk*rwia że policja tego nie rozumie i za głośne wydechy zabiera dowody. Ja rozumiem zabrać komuś, kto ma DragStara 1100 i zamiast wydechów wie puste rury, ale komuś kto ma sporta ze sportowym wydechem podnoszącym bezpieczeństwo motocyklisty podczas jazdy?? W Poznaniu gliny szaleją i biorą dowody za wszystko, a głośnie wydechy to miód na ich usteczka :?

PS. kiedyś nagrałem komórką swoją Dukę ;) http://www.dominikszymanski.neostrada.pl/D...ominik-Duka.mp3

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tematem posta ;) .

Poza tym musze nagrac moją RF 600 i dać wam do oceny.

Odgłos przypominający fałkę ;), decybeli multum .

Tłumik to przelotówka, wykonana na zamówienie całkowicie od zera !

Rura,zwężka,perforacja,mocowania - wszystko od podstaw wg. mojego

projektu :P . Przelot o średnicy kolektora.

Nie powiem zeby to dodawalo mocy a i pewnie nalezalo by wymienic dysze, ale glos jest piękny !! A jakie marchewy , ho hooo ! :D

 

Bardzo przydatny podczas spokojnego przeciskania sie w korkach, z aleka slychac że coś jedzie.

Ma to takze swój plus, gdy jakis niedosłyszący kierowca zajezdza droge

juz nie trzeba urywac mu lusterka ! W zupełności wystarczy przegazówka

"do odcięcia" dokładnie na wysokości jego szyby :P hehehehehe.

Efekt murowany i kupa na fotelu w katamaranie . Yo !

 

Pozatym, ktos pisze : Loud pipes save lives !!

 

Nerka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez uważam że jak słychać to dobrze, w swoim sprzęcie mam końcówkę akrapuska i przyznam że dzwięk jest OK choć koleżka sprawił sobie tłumik Bossa i jego brzmienie jest chyba ładniejsze bardziej basowe a niby kiszka, zresztą posłuchajcie kto co tam ma na ulicy i dopasujcie sobie, w kolegi R1 jest pełny Arrow, kurcze to pięknie gada naprawde rewelacja .

zmieniajcie wydechy bo to fajnie i warto a jak będzie za głoścno komuś można latać w stoperach hihi :-D :-) ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne uważam ze głośny wydech i długie światła ale tylko do zmroku to podstawa bezpieczeństwa. Mimo wszystko na długich jak jade kierowcy raczej mnie zauważą a jeśli do tego jest wydech głośniejszy to juz w ogóle ekstra.

Jednocześnie jako jeżdzący puszką przyznaję że wole jak moto ma włączone lampy i jest głośniejsze, bo naprawdę nie raz byłem niemiło zaskoczony przez smigającego z boku sprzęta mimo ze uważam.

W bezpiecznej Szwecji policja to rozumie i się nie czepia, ale za prędkość i świrowanie na ulicach kasuje równo łącznie z więzieniem (wystarczy przekroczyć o wiecej niż 30 km/h i do kicia - czujecie!)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by maszyne było słychać w normalnych warunkach drogowych
racja racja-juz dawno o tym pomyślałem,że jest to bezpieczniejsza forma jazdy :mrgreen: jak Cie nie widzi to Cie usłyszy,a poza tym podnosi to charakter motocykla 8) no a czasami zagłusza zdezelowaną prace silnika ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz jestem w stanie sobie wyobrazić zdziwoną i wystraszoną mordę przeciętnego Bogdana w lanosie' date=' któremu jak spod ziemi wyrośnie obok drzwi biało - niebieska XJ 900 :P

 

[/quote']

 

Cos masz do lanosów ujeżdżaczu nexii? nie kazdy w lanosie to Bogdan :D

 

Ja mam cichy wydeszek - ale kto widział ten potwierdzi ze żarówa z przodu jest jak w latarni morskiej ;) i widać ja w każdym lusterku. Oswietla drogowstazy montowane nad ulicami (trasa na Gdańsk itp) :-D

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa pewne plusy posiadania oryginalnych wydechow. Np. u mnie w miescie wszyscy lataja na bardzo glosnych wydechach. Ja mam bardzo ciche(az za ciche!!) oryginaly. efekt jest taki, ze ich policja non stop kontroluje, a mnie nie. U nich mam opinie "jedynego normalnie jezdzacego"( tak mowia o mnie gliniarze :-D ), chociaz nie jezdze wcale wolniej od calej reszty. Po prostu jak cos jedzie i slychac go z daleka, to wszyscy twierdza ze leci to "czysta". Kumpla tak nekali, ze zmienil w swojej CBRce wydech na oryginal...i ma spokoj! Fakt, ze w korkach glosne wydechy pomagaja niesamowicie, ale niestety nie wszystkim sie one podobaja. Przyznam sie ze mnie tez w nocy wkurza jak slychac motocykl z kilku kilometrow-wedlug mnie umiar tez jest potrzebny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne uważam ze głośny wydech i długie światła ale tylko do zmroku to podstawa bezpieczeństwa.

 

Z tymi długimi światłami to nie głupi pomysł, zawsze jeździłem na krótkich żeby czasami kogoś nie razić, ale rzeczywiście dla własnego bezpieczeństwa będę jeździł na długich ;)

 

pzdr

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...