Skocz do zawartości

ANTY-SKUTER


PituŚ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czekam aż Marta to zobaczy, bo ciekaw jestem co powie na te suki. :icon_exclaim:

 

Ja lubie nazywać rzeczy po imeniu bo ja inaczej ich nazywać nie umiem po tym co mi taka jedna zrobiła.....ale to mój ból i inna historia

A co do roczników simsonów to sie zgodze ze przez to się psuja ale nie rozumiem jak ktos pisze ze wolał by prawie 20 letniego niż 5 letniego skutera to mnie własnie boli że tak uwazacie

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do roczników simsonów to sie zgodze ze przez to się psuja ale nie rozumiem jak ktos pisze ze wolał by prawie 20 letniego niż 5 letniego skutera to mnie własnie boli że tak uwazacie

No, teraz to jest zupełnie inna rozmowa! :-). Dla mnie powód jest oczywisty - jeśli dla kogoś nie jest ważny komfort jazdy (a pod tym określeniem rozumiemy też przyjemność ze zmiany biegów lub ich braku), to bierze pod uwagę głównie dostępność części. Do Simsona części można dostać wszędzie, a skuter, nawet baaaardzo popularny, nie dorówna sprzętom z IFA pod tym względem. Jeśli chodzi o skuter roczny, to można zaryzykować kupno, bo zwykle ma jeszcze gwarancję - starszy, w razie, gdyby okazał się miną, może być studnią bez dna, a zdobycie części zwykle nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc co do części to mnie ździebko wzieło gdy usłyszałem cenę za kompletny tjuningowy cylek 70cc do mojego skuta - 450 zł , kurde za to to nawet nie wiem czy kupię tłok do ktma :) .albo wydech z dufuzorem - 390 zł ;) i jeszcze jedno budowa silnika skuta jest prostrza od wiertarki, praktycznie tam jest tylko skrzynia korbowa z cylindrem i przekładnia pasowa, rozebranie tego łącznie z wyjęciem silnika zajeło mi ok 1H (bez czasu zmarnowanego na demontaż plastików)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej... Wydawało mi się, że części do Simsona są tańsze niż do skuterów... Czyżbym miał jakąś opaczną opinię?

no ja własnie mowie ze do sima tańsze..... nawet podstawowe rzeczy jak np manetka, kopnik czy linka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi motor jest potrzebny do jeźdzenia a nie śmiganiu po mieście raz dziennie i popisywania się przed sukami

Jeśli zrobisz tyle kilometrów na moto co ja i przezejesz smiertelny wypadek to mozemy gadać niestey moto które posiadasz nie daje ci raczej tej szansy

pozdr

Heeej spasuj trochę i może się naucz szacunku do ludzi. Kogo ty sukami nazywasz ? Nie poprzewracało się w główce koledze?

Swoje mądrości to sobie w buty wsadź dla utrzymania odpowiedniej temperatury stóp...

 

Tylko czekam aż Marta to zobaczy, bo ciekaw jestem co powie na te suki. :)

Marta ma małe zaległości ale już nadrabia.

 

Ja lubie nazywać rzeczy po imeniu bo ja inaczej ich nazywać nie umiem po tym co mi taka jedna zrobiła.....ale to mój ból i inna historia

To albo opowiedz swoją historię albo się uspokój. Taka jedna to nie powód żeby dziewczyny 'sukami' nazywać . Bo to ostre przegięcie. I myślę że od każdej szanującej się panny dostałbyś za taki tekst po pysku. Edytowane przez Marta69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc co do części to mnie ździebko wzieło gdy usłyszałem cenę za kompletny tjuningowy cylek 70cc do mojego skuta - 450 zł , kurde za to to nawet nie wiem czy kupię tłok do ktma :) .albo wydech z dufuzorem - 390 zł ;) i jeszcze jedno budowa silnika skuta jest prostrza od wiertarki, praktycznie tam jest tylko skrzynia korbowa z cylindrem i przekładnia pasowa, rozebranie tego łącznie z wyjęciem silnika zajeło mi ok 1H (bez czasu zmarnowanego na demontaż plastików)

Widze ze przyjaciele nigdy nie robili simsona ja robiłem ich wiele i wiem ile koszuja części przeróbka na 70cm

kosztuje ok 450 zł na polskich częsciach cylinder mi wytrzymał 7 tys i do wymiany

Jeśli by sie chciało robić na orginalnych czesciach to sam zestaw cylinder głowica tłok pierścienie ok 400zł

nie liczą wało i innych

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder mi wytrzymał 7 tys i do wymiany

No to porażka stary. To był chyba wyczynowy simson enduro przznaczony na zawody czy coś, innego wyjścia nie widzę... 7 tyś, to ja bym musiał go robić co... hmmm... niech policze 100km. dziennie, to daje jakieś 70 dni, czyli 2 miesiące... WOW! Chyba troche z tymi 7 tysiącami przesadziłes!

 

Heeej spasuj trochę i może się naucz szacunku do ludzi. Kogo ty sukami nazywasz ? Nie poprzewracało się w główce koledze?

Swoje mądrości to sobie w buty wsadź dla utrzymania odpowiedniej temperatury stóp...

 

Marta ma małe zaległości ale już nadrabia.

 

To albo opowiedz swoją historię albo się uspokój. Taka jedna to nie powód żeby dziewczyny 'sukami' nazywać . Bo to ostre przegięcie. I myślę że od każdej szanującej się panny dostałbyś za taki tekst po pysku.

 

 

T ;) to własnie chciałem usłyszeć. ;) POZDRO MARTA! :)

Edytowane przez markos16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to porażka stary. To był chyba wyczynowy simson enduro przznaczony na zawody czy coś, innego wyjścia nie widzę... 7 tyś, to ja bym musiał go robić co... hmmm... niech policze 100km. dziennie, to daje jakieś 70 dni, czyli 2 miesiące... WOW! Chyba troche z tymi 7 tysiącami przesadziłes!

T ;) to własnie chciałem usłyszeć. ;) POZDRO MARTA! :)

Trafiłeś w sama dziesiatke własnie remonty robiłem co 2 miechy

ja nie uzywałem tego sima tylko do jeżdzenia od ciagał wózki inne motory a nawet samochody

jakos mam teraz suzuki i ma przbieg bez remontu 25tys i chodzi a ja go uztkuje bez oszczędzania

po co sie oszukiwać te wszytkie romety simsony wueski mzety zostały skonstrowane w latach 80 albo jeszce wczesniej wiec czego tutaj chcieć???????????

Widze że to forum nie jest zbyt przyjazne ale trudno

Zreszta nie bede sie przejmował kolesiem który jeździ rometem chartem przed tobą jeszcze długa droga

w twoim wieku a nawet wczesniej jeździłem jawa 350 ale i tak stwiedziłem ze to złom

dla mnie sie licza tylko japońskie motocykle

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie nazywać rzeczy po imeniu bo ja inaczej ich nazywać nie umiem po tym co mi taka jedna zrobiła.....ale to mój ból i inna historia

A co do roczników simsonów to sie zgodze ze przez to się psuja ale nie rozumiem jak ktos pisze ze wolał by prawie 20 letniego niż 5 letniego skutera to mnie własnie boli że tak uwazacie

 

 

 

Niektorzy maja czasami to, na co zasluguja.....i tak to w zyciu jest,ze "trafi swoj na swego"....

 

...kosa na kamien..

.....marny pomiot meski na suke......

 

musiala byc edycja, bo troche przegielam..:)

 

 

oj skuterowcy troche Wam dzis zepsulam opinie w 3miejscie....10 minut jazdy kilka lusterek zaliczonych...przepraszam z gory:)....nawiasem mowiac nie jestem za skuterami od dzis, bo nikt mnie puszczac nie chcial w korku...jak Apka jade to zaraz zjezdzaja...

Edytowane przez Agabusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ja mam rg to nie znaczy ze jestem przeciwnikiem skuterów

a co do muzyki to jak jechał na czyms lepszym to ja chociaż słyszał a jadac takim rometem czy simsone to się tylko słyszy jak silnik chce wyrwac z ramy hehehe ;) :smile:

I zeby nie było to ja jestem przeciwnikiem wszelkich rometów simsonów jawów mzetów wusek i inych wynalazków z komunizmu reszta moze być

 

 

oj skuterowcy troche Wam dzis zepsulam opinie w 3miejscie....10 minut jazdy kilka lusterek zaliczonych...przepraszam z gory:)....nawiasem mowiac nie jestem za skuterami od dzis, bo nikt mnie puszczac nie chcial w korku...jak Apka jade to zaraz zjezdzaja...

Najpierw trzeba umiec jeździc a później jeździć dosyc juz mamy dawców piratów i pijaków co wsiadaja w fure albo motor ktos se jeździe spokojnie a tu jakiś po**b w niego pie**olnie i to ma być sprawiedliwość?????? :) ;)

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...