Skocz do zawartości

Sprzęgło SX 125


NiceTree
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas jazdy nagle sprzęgło w KTMie zaczęło działać inaczej.

Jak stojąc w miejscu wrzuciłem bieg silnik zgasł. Oczywiście sprzęgło wduszone do końca, odpaliłem jeszcze raz i jak wrzuciłem bieg to musiałem go trzymać na obrotach bo ciągnął do przodu a bez gazu gasł.

W tej chwili nie wiem czy to wina samego sprzęgła czy pompki, czy może braku płynu, objawy są takie że zaczyna wysprzęglać dopiero jakies 0,5 cm od kierownicy, po prostu nie wysprzęgla do końca bo kończy się skok klamki.

Sprawdzałem poziom płynu w zbiorniczku i jest jakieś 1-2mm, wg mnie to wina tak małej ilości płynu ale proszę o pomoc :evil:

Przy okazji chciałem się zapytać jaki płyn lać do sprzęgła

Moto to oczywiście KTM SX 125 '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Najprawdopodobniej zapowietrzyłeś układ hydrauliczy sprzęgła. Odpowietrz i zobacz co będzie się działo.

Niestety do tego typu układów nie leje się płynów hamulcowych tylko specjalne oleje mineralne (płyn hamulcowy może zniszczyć wysprzęglik itd). W przypadku KTM taki olej robi np Magura. Niestety nie wiem gdzie go kupić i ile kosztuje.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Niestety z odpowietrzeniem może być narazie problem, chyba że jest jakiś sposób na odpowietrzenie bez wstrzykiwania strzykawką oleju w otwór odpowietrzacza (chyba tak to się nazywa-przy zębatce napędowej)

Bo jeśli nie ma to najpierw musiałbym dostać ten olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do tego typu układów nie leje się płynów hamulcowych tylko specjalne oleje mineralne (płyn hamulcowy może zniszczyć wysprzęglik itd). W przypadku KTM taki olej robi np Magura. Niestety nie wiem gdzie go kupić i ile kosztuje.

pzdr

 

Nie chcę wprowadzić w błąd, ale jeśli ten olej robi Magura, to może będzie to taki sam, jakiego używa się do hamulców rowerowych. Mam szczękową hydrauliczną Magurę HS 33, wymieniałem płyn i odpowietrzałem. Oryginalny Magury kosztował...hmm...dużo.

Ale powiedziano mi, że to jest taki sam płyn, jaki stosuje się w Citroenach (BX, CX, Xantia) ze "wspólnym" wspomaganiem, hamulcami i zawieszeniem - ten sam płyn. I kupiłem za ok. 30 zł litr, zmieniłem, i hamulce działają juz drugi sezon, nie ma wycieków, nic złego się nie dzieje. Płyn jest zielony, mineralny, oznaczenie to LHM PLUS. Butelka z logo Citroena. Kupiłem w Inter Carsie.

Nie mówię, że to na pewno to samo, ale może spytać kogoś mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeśc. U mnie to samo. Odpala dzisiaj moto, jedynka a on sie rwie do przodu :? Jak daje obroty to wtedy jest oky a jak bez gazu to chce jechać do przodu a potem gaśnie...Linka jest uciągnięta na maxa i dalej to samo :? Co robić??

 

Sprzęt w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
To było do mnie?? Co z tym moge zrobić??[/quote

 

Jaki masz luz na klamce? Masz tam w ogóle jakiś luz? Bo piszesz że linka napięta. Jak luzu nie ma to będzie się ślizgać sprzęgło tak długo aż je spalisz. Luz na klamce to min 1 cm.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie takie cos dziwnego dzieje na Zimnym silniku luz na sprzegle jest OK na cieplym silniku luz na sprzegle jest wiekszy nawet nieco za duzy dlatego sprzeglo mam ustawione na cieplym silniku na zimnym nieco za maly dlaczego tak sie dzieje ??

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...