Skocz do zawartości

Denerwują mnie wypowiedzi w mediach o motocyklistach (--)


olej-bc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałem kilka artykułów w internecie odnośnie motocyklistów. Denerwują mnie zamiszczone pod nimi dopowiedzenia (małe forum) ludzi (osób trzecich) odnośnie róznych zdarzeń związanych z motocyklami. Chodzi oto, że co by sie nie stało to zawsze wina zganiana jest na nas. Nasza popsuta opinia to już chyba normalka. Nie mówie bo są marginesy wśród motocyklistów, mam na myśli osoby posiadające motocykl przypadkowo, powodujące jakiś wypadek, ale żeby tak zaraz ogółem wszystkim wyrabiać opinie?? Ten temat odnosze do teraźniejsze go felietonu pana Lecha Potyńskiego na łamach Świata Motocykli. Poruszył on tam temat tych właśnie opini. Nie lubie tych mediów wygłaszających te bzdury. Policja, która łapie Freestylowców na publicznych ulicach ma pretensje do motocyklistów. Gdzie do h*ja oni mają jeździć skoro wszystkie pasy i parkingi mądra policja pozamykała?? A nawet gdyby to oni chyba też mają jakieś prawo zupełnie jak samochodziaże jeżdżący 150 km/h w niejscach z ograniczeniem do 50km/h!! O nich chyba jeszcze nikt publicznie nic takiekgo nie powiedział?? Czy my sami nie możemy nic z tym zrobić?? To jest proste zastraszanie. Ja, gdy kupie sobie te 128 km (daj boże) nawet nie kiwne na radiowóz. Niech mają za swoje!! Co mi to da ze sie zatrzymam skoro i tak bedzie to samo. Pokażą mi na suszarce 90 km/h i wlepią mandat. Logiczne jest chyba że motocyklem 128 konnym nie bede jeździł 50/60 km/h na jakiejś krajówce?? Do czego ten motocykl został przecież stworzony?? Może ktoś kto to przeczyta pomysli ze zaliczam sie o tej grupy wariatów (chociaż jeżdze 50 ccm:]), ale uwazam że jestem normalny, a Ci którzy psują nam opinie mają coś z deklem...

 

Dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie jeszcze nie dawno irytowały takie reportaże w mediach. Ale szczerze to już mi to zwisa, co oni mówią, bo i tak nikt tego nie zmieni. Czasami się nawet zastanawiałem czy po takim artykule gdzie są pomówienia w stronę motocyklistów nie mógłby ktoś wystąpić na drogę sądową, ale nie jestem prawnikiem i nie wiem. Podobno po artykule w "FAKT" podajże chyba z forum riders.pl ktoś wysłał list do redakcji. Odpowiedź autora artykuły był taka, że on pisze tylko o tych złych motocyklistach. I co im zrobić. Ale opinia idzie na wszystkich. :twisted:

 

Jeżeli już taki temat to miałem w szkole taką sytuacje. Właściwie to na wycieczce. Siedzimy z kumplami sobie niestety koło nauczycielki. I zacząłem coś mówił o motocyklach. Reakcja nauczycielki:

-"Paweł, co ty wygadujesz? Przecież motocykliści to samobójcy. Jak możesz tym się interesować?”

I moja odpowiedź z wielką ironią

-"To przykro mi bardzo, ale mam ojca samobójcę"

Po tych słowach babka się zgasiła i było jej trochę głupio.

 

Jak opowiedziałem to ojcu to kazał mi na drugi raz powiedzieć w takich sytuacjach, cyt."Jak mój ojciec wyjeżdża z garażu do pracy na jednym kole to pod samo biuro tak dojeżdża" i jeżeli osoba jest, choć trochę inteligentna to w to nie uwierzy a jak nie jest to weźmie to na poważnie.

 

Dziękuje za wysłuchanie...:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest chyba że motocyklem 128 konnym nie bede jeździł 50/60 km/h na jakiejś krajówce?? Do czego ten motocykl został przecież stworzony??

 

Masz racje, ten motocykl został stworzony do osiągania ogromnych prędkości ale na torze wyścigowym a nie na "krajówce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzi (osób trzecich)

 

tak apropo sorry ze Cie poprawiam ale piszesz ze "osob trzecich" wiec gdzie masz osoby drugie ??

 

Panie Kolego, trzeba kilka książek najpierw przeczytać w życiu, zanim zabierze się głos na jakimkolwiek forum. Braki w języku polskim z Kolegi wyłażą.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzi (osób trzecich)

 

tak apropo sorry ze Cie poprawiam ale piszesz ze "osob trzecich" wiec gdzie masz osoby drugie ??

 

te pierwsze to MY - I brygada, czyli samobójcy na "motorach";

te drugie to media, co nas opisują.

 

pierwsze i drugie to osoby bezpośrednio biorące udział w jakiejś sytuacji.

 

"osobami trzecimi" nazywamy osoby postronne nie mające nic wspólnego z danym zdarzeniem. Tak chyba pokrótce i łopatologicznie można by to wyjaśnić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktem jest, że opisują nas tragicznie we wszystkich niemalże mediach. Mi to szczerze mówiąc zwisa, ale jak słysze czyjeś wypowiedzi, że motocykliści to samobójcy, to nie moge przejść obok takihc osób obojętnie. Zawsze staram sięwytłumaczyćjak to jest, gdy sięjeżdzi i sięto kocha. I zazwyczaj mam sporo argumentów, że to często kierowcy puszek stwaqrszaja zagrożenie dla nas i nie tylko. Te argumenty niestety mam z włąsnego doświadczenia :evil: .

Ale niestety niektórym kretynom nie da się wytłumaczyć...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez to wk##### i nie raz slysze ze jak se kpie moto to zebym lepiej se linke na kark zawiesil. a ja takiego zaraz agresywnie "obrzucam" g.ó.w.n.e.m. a jak sie nie zamyka a jesli to samochodziarz wtedy pokazuje od nich miusy. I mowie ze wszedzie sa czarne owce. Wtedy ustepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie w tych artykułach najbardziej irytuje to, że ci "dziennikarze" wypowiadają sie na tematy o których nie mają pojęcia. przez takich debili nawet mój ojciec myśli, że my naprawde jeździmy z linkami stalowymi na szyji. jednym słowem gazety typu "Fakt" oraz "Ekspres" to nic nie warte pisma dla idiotów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie zamiszczone pod nimi dopowiedzenia (małe forum) ludzi (osób trzecich)

 

A niech sobie frustraci wylewają swe żale kryjąc się za kotarą anonimowości, jaką stwarza Internet - mi by było szkoda klawiatury. Wielu z tych ludzi skręca z zazdrości, że inni mogą poczuć wolność na dwóch kółkach, a wyżywanie się na internetowych forach dyskusyjnych stanowi dla nich często jedyną formę dowartościowania się, ci zakompleksieni ludzie mają wtedy swoje pięć minut. :evil:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki pamietacie czasy komunizmu o ile sie nie myle(no wiecie chodzi mi o podpierdzielanie... :evil: )?! IPN i te sprawy...

Looknijcie na ten link, chyba wracamy w tamte czasy :?

http://www.policja.bielsko.pl/index.php3?polidr_kom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przez przypadek wpadła mi jakas gazeta regionalna sprzed jakies 2 lat. było w niej napisane, ze motocyklisci to szalency blebleble... i że najwiecej motocyklistów ginacych w wypadkach to kierowcy "ścigaczów". natomiast "harlejowcy" giną najczęsciej w bójkach 8O :-D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...