Skocz do zawartości

240km/h "jajem" ???????


Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z czystej ciekawości może bardziej właścicieli gsx750f"jajo"czy w mojej mi licznik "buksuje"czy możliwe że to "cudo"się bujneło do 240 km/h,katalogowo ma napisane 220,zanaczam że rozmiar opon i zebatek jest orginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś na "budziku" w Bandicie wyskoczyło 230 km/h, ale jestem przekonany, że w rzeczywistości prędkość była niższa. Zawsze należy uwzględniać przekłamania licznika. Swoją drogą ciekawi mnie, jak to jest w przypadku wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, czy też tak przekłamują jak tradycyjne, wskazówkowe liczniki.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze pomiary dają ponoć zwykłe liczniki rowerowe (tylko trzeba umiec dobrze założyć). Ja kiedys przerobiłem licznik przy simsonie skuterze na elektroniczny i pokazywał idealna predkosc (sprawdzone!!). Mylą ponoć sie nie wiecej niz 1% ale ile w tym prawdy nie wiem. Może warto sie zastanowić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liczników rowerowych to powinny sobie poradzić... tak mi się wydaje....

Z własnego doświadczenia wiem, że są w miarę dokładne... (przynajmniej na rowerze :evil: ) ...sprawdzałem go na 3 kilometrowym odcinku (2razy) i za każdym pokazywał 3.06km przy 3 km, więc błąd wynosi zaledwie 2%... ale jestem przekonany, ze gdybym jeszcze pokombinował z ustawieniami, to możnaby go zmniejszyć do niecałego %... :)

 

...a zakres prędkości takiego urządzenia to 0-300km/h więc powinien sobie poradzić np. na "jajku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawi mnie' date=' jak to jest w przypadku wyświetlaczy ciekłokrystalicznych[/quote']

tez jestem ciekaw ! jak testowalem GSXF6 92r. to pokazywal mi maxa 230 ! a za mna jechal kumpel CEBRA F4sport i na cieklokrystalicznym tez mu pokazywal 230 wiec albo obydwa klamaly, albo serio tyle symkalem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Są również wersje które pokazują odczyt do 999km/h oprócz

tego można jeszcze pomieszać wprowadzając inny obwód koła

co na tych do 300km/h daje również pole do popisu

dla maniaków prędkości.

(! rozważania czysto teoretyczne jak dla mnie)

 

 

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie..... czysto teoretyczne i moim zdaniem zupełnie bez sensu....

 

wróćmy do tematu... ...nie o to chodzi żeby sobie wklepać kosmiczny obwód koła (choć i ta opcja jest ograniczona....) ale o to że liczniki rowerowe są dokładniejsze (podobno) od motocyklowych prędkościomierzy...

 

...kolejna sprawa.... jeżeli licznik wyskalowany jest do 300 km/h to nie pokaże on więcej nawet jeżeli prędkość będzie wynosiła 999 km/h :) tak jak np. mi nie pokaże prędkości niższej niż 3 km/h, bo tak jest wyskalowany że albo jedzie się 0 albo więcej niż 3 na godzinę... i tyle 8)

 

pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Coś mi się jeszcze w tej materii przypomniało:

liczniki pojazdów homologowanych na rynek niemiecki

mogą mieć dopuszczalny zakres błędu wskazania

od 0 do 8% na plus.

Ponieważ spora część moto sprowadzonych bywa z Niemiec ....

np. 245/260 miałoby spory sens.

U nas liczniki również mają jakiś dop. zakres błędu

i również jest on na plus.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...