Skocz do zawartości

Hain Gericke czy Uvex?


Gość Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Trudno mi coś mówić o Uvex, natomiast mam na lato kurtkę HG (AirJacket), typowo letnia, cała przewiewna plus wszystkie protektory. Jak dla mnie wymiata... Odstawienie skór na latgo okazało się zbawienne, nie wiem po co się tyle czasu latem w skórze męczyłem (po mieście, na trasę jednak śmigam w skórach).

Co do HG- wykonanie świetne, cena niezła (ok. 400 zł), protektory standardowe czyli lekko twarde. Aha ktoś w sklepie pouruwał napy przy mankietach, zauważyłem to dopiero w domu, ale nabicie nap kosztowało 80 gr.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam używkę kurtkę Uvexa (trans siberia czy cóś)

używam ją właściwie tylko jako przeciwdeszczówkę (preferuję skórę) ale także jako kołderkę (ostatnio spałem pod nią pod gołym niebem :D )

ogólnie Uvex to klasa wyższa a HG to klasa średnia ale powienieś porównywać konkretne modele żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego

 

 

dopisane:

heh- skórę też mam uvexa ;) -sprawuje się całkiem dobrze

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spodnie uvexa i narzekam na nie bardzo... notorycznie coś się w nich pruje. W bardzo wielu miejscach mam w nich szwy własnej roboty. Jakość generalnie na wyjątkowo niskim poziomie. Kupiłem nowe 1,5 roku temu.

Mam też kurtkę tejże firmy i również średnio mnie urządza. Jest to moja druga kurtka, cienka i lekka z przeznaczeniem do jazdy miejskiej. Jak dotąd nic się nie odpruło, ale... jak jest ciepło (powyżej 20 stopni), to się w tej kurtce gotuję (nawet w rozpiętej). Jak jest minimalnie chłodniej, to po kilkudziesięciu km czuję się mocno wychłodzony. Coś jakbym śmigał w foliowym worku. Moja inna kurtka (Buse), choć znacznie grubsza i cięższa, daje większy komfort w cieple, pozwala też pokonywać długie dystanse w temperaturach 8-10 stopni C (z podpinką oczywiście).

Niby dobra firma ten Uvex, kosztują te ciuchy trochę, ale ja raczej w przyszłości poszukam u innych producentów. U Uvexa to chyba z 1500 zł trzeba dać, żeby mieć satysfakcjonujący ciuch. Modeka w tej cenie daje komplet kurtka+spodnie z konkretnymi bajerami (wywietrzniki, cordura, itp).

Z HG używam nieco akcesoriów (sakwy, tankbag, itp) i są jakościowo bardzo ok. Nie ma powodów do marudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże w tym co sprzedaje,(z oczywistych względów),w tej chwili używam Uvexa Spirit, ma wywietrzniki ,protektory i wyjmowaną podpinkę,w upale 30 st. w korkach w miescie to żadna membrana ani wywietrzniki nie pomoga , a w czasie jazdy jest spoko, apropo cen i Modeki , Cosmo ma połowiczną rację, Uvex i każdy ciuch z prawdziwą membrana jest drogi bo sama membrana kosztuje słono i jest tylko kilku ich producentów ,i trzymaja cena ,popatrzcie ile kosztuje zwykła kurtka w góry (bez protektorów i innych bajerów potrzebnych na moto)a bedziecie mieli odpowiedź, jesli coś kosztuje poniżej 700-800 PLN to membrane ma tylko w nazwie ,chyba że to wyprzedaż starych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hmm Hein Gericke to średnia jakość. Sprzedałem już nie jedna kurtkę i nie jedne spodnie z tej firmy i nie słyszałem aby ktoś narzekał a jak widać Uvex dobry w produkcji kasków w ubraniach nie bardzo się spisuje. Polecam kurteczke HG najlepiej z poprzednich sezonów bo wtedy można trafić w bardzo dobrej cenie i dobrze wyposażoną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest

Niby dobra firma ten Uvex, kosztują te ciuchy trochę, ale ja raczej w przyszłości poszukam u innych producentów. U Uvexa to chyba z 1500 zł trzeba dać, żeby mieć satysfakcjonujący ciuch. Modeka w tej cenie daje komplet kurtka+spodnie z konkretnymi bajerami (wywietrzniki, cordura, itp).

remis ,jeden handluje Uvexem(doktor)więc chwali uwexa , drugi HG (budda)to chwali HG, a nire tylko u Uvexa trzeba zapłacić za dobry ciuch , każdy towar ma swojego klienta , i pisanie że coś jest złe bo drogie , a z wypowiedzi Cosmo wnoszę że tego drogiego Uvexa to on nie miał, to chyba tylko z zazdrości , ja rozumiem że każdy moze na swoja miare ale niech nie krytykuje dobrych rzeczy bo go wkurza to ,ze on tego miec nie może.Gdybysmy wszyscy tak mysleli to wszyscy by jeździli MZ bo sa niezłe i po co przepłacać.Doktor ma rację piząc że materiały kosztuja , widział ktoś kurtke z Gore poniżej 700 zł,ja nie i obojetne czy to nasz Alpinus, Campus czy zachodni Mamut,nasze motocyklowe maja jeszcze podpinki , protektory , odblaski i niby jakim sposobem maja być tańsze od kurtki w góry , a moze ktoś powie że chodzenie w góry jest dla elit i dlatego ich kórtki są drogie?Chyba bym pękł jak bym taka opinie usłyszał,bo chyba jest odwrotnie.

 

pozdarwiam

senio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każdy klient jest ważny ten co kupuje Uvexa i ten co Grexa,tak samo mysla producenci stad taka różnorodnośc oferty na rynku , liczące sie firmy maja w swojej ofercie asortyment dla każdego ,chociażby Nolan .W grupie nolana sa marki Grex,Nolan i X-Lite , kaski są wytwarzane w jednej fabryce ,ba nawet formy w przypadku wiekszości modeli są te sama , a różnią się cena i materiałem z którego są wykonane ,chyba nikt nie ma wątpliwościm że zwykła żywica (nie ważnejak ją nazwiemy I.M.A.C. w przypadku lazera)jest tańsza od włókna węglowego,i co ciekawe jeśli ktoś stosuje drogie materiały to nie wymyśla dla nich nazw ,których nikt nie potrafi rozszyfrować,każdy ma wiedziec ,że to kevlar albo carbon. bo własnie tym producent się chwalii za to tez żąda takiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senio - nie wiem czy doczytałeś mojego posta do końca... Tak się składa, że ja mam już 2 ciuchy uvexa. I sorry, ale wymagam od nich, żeby były tej samej jakości co inne ciuchy w tej samej cenie. Wali mnie to, że firma ma jakąśtam renomę i że ma w ofercie kurtkę, za którą woła 3500 zł. Jeśli kupuję kurtkę wycenioną na 960 pln, albo spodnie w podobnej cenie, to chciałbym, żeby jakiś minimalny poziom trzymały. Sorry, ale spodnie po 3 miesiącach jazdy były w wielu miejscach poprute (i to nie wskutek uszkodzeń mechanicznych), zszyłem sobie zwykłą nitką samodzielnie i od tamtej pory się nie prują. Czyli były po prostu beznadziejnie uszyte.

Z Twojego postu wynika, że np. BMW F650GS może być dużo niższej jakości niż np. Suzuki DL650, bo przecież to tanie BMW, więc jak kogoś nie stać na R1200GS to niech nie marudzi. Bzdura. Ciuch za 960 pln ma być przyzwoitej jakości (choćby takiej, jak np. znacznie mniej prestiżowa Modeka), a jeśli nie jest, to mam pełne prawo go krytykować. Jak wytłumaczysz to, że tańsza kurtka buse jest znacznie lepsza od droższej uvexa?? Jeśli mam płacić 2000 zeta za uvexa, który jakością przypomina produkty innych marek cenione na 500 zł, to sorry, ale taką firmę mam w "głębokim poważaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja śmigam w HG i jestem naprawdę zadowolona. Ciuchy mam już 2 sezon, teraz to już w sumie będzie trzeci..... Porządnie i solidnie wykonane, nic się nie pruje, nic nie przeciera i z tego co widzę-posłużą mi jeszcze trochę. I myślę, że moje następne ciuchy motocyklowe również będą firmowane marką HG. Osobiście bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja latam (latam to może za dużo powiedziane bo kupiłem po sezonie i nie było kiedy przetestowac) w HG Viper. Strasznie podoba mi się jej stylistyka. Kurtałka ma komplet ochraniaczy (Hiprotec Sport). Jakoś nie słyszałem żeby ktoś na jakość HG narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i jak już wyżej napisałam ,,I myślę, że moje następne ciuchy motocyklowe również będą firmowane marką HG", tradycji stało się zadość! Nabyłam oczywiście kurteczkę HG Tuareg :( Kult HG i chyba tak już zostanie! ;) Kurtka full wypas i już w tej chwili wiem, że się nie zawiodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...