Skocz do zawartości

Kiedy smarujecie łancuch


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Jeżdżąc w terenie nie smaruję łańcucha wcale. Na sucho pracuje lepiej niż na smarze z piachem. Łańcuch DID i zębatki PRB w XT225 pracującym na szkółce zprawują się rewelacyjnie. Poprzednio założony był łańcuch marki Regina, wyraźnie słabszy od DID'a. Na sucho zużycie było akceptowalne, lecz po nasmarowaniu znikiał w oczach po kontakcie smaru z piaskiem. Powstała pasta ścierna która wykańczała rolki i zęby.

 

8O 8O 8O Pbracasz w pył całe moje życiowe doświadczenie z zawodów enduro :idea: O ja tępy, całe życie źle robilem :-D :roll:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8O  8O  8O  Pbracasz w pył całe moje życiowe doświadczenie z zawodów enduro  :idea:  O ja tępy, całe życie źle robilem  :-D  :roll:  

pzdr

 

no dominik widzisz jak mało wiesz w enduro i motocross tylko debile smaruja łańcuchy w cross czy enduro :-D :-) 8O :!: :-D :( :-) :(

 

Tomek a olej do mieszanki czy ewentualnie do silnika lejesz czy też nie???

przecież jak bedzie tłusto to sie szybciej zuzyje :!: :-) :( :-D 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatni weekend zrobiłem pod 500km

nasmarowałem przed wyjazdem i po (na centralkę, odpalam, zapinam pierwszy bieg, pędzelek, stary spuszczony olej i do dzieła :( )

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Tez cały czas jak jezdze w terenie to na suchym łancuchu ale po kazdym myciu smaruje castrolem zeby nie zardzewiał bo to teraz jest mozliwe ze wzgledu na stan rolek.

 

A co ile myjesz? Bo ja co jazdę. I też co jazdę smaruję. Czyli non-stop jeżdżę na naoliwionym :(

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś przejeździł dużo w terenie, nie znaczy że wszystko robi dobrze.

Jeżeli napisałem że piach ze smarem wykańczają zestaw napędowy dużo szybciej niż praca na sucho to wiem co piszę. Miałem czas żeby to zaobserwować przez kilka sezonów. Maszyny które katują moi kursanci robią przebiegi rzędu 200 godzin miesięcznie po piachu i na łące, przez 8-9 miesięcy w roku. Ten kto był u mnie na lotnisku widział co się tam dzieje.

 

Pozdrawiam tępego Dominika i Lucasa który nie umie czytać.

 

:( :-D 8O :twisted: :( :( :!:

 

SMAR+PIACH=PASTA ŚCIERNA

 

dopisane

Napisałem w poprzednim swoim poście o smarowaniu łańcuchów pozostałych maszyn. Dlatego nie róbcie z siebie komunistów i dresiarzy, i nie wyrywajcie z kontekstu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jednak Tomku powinieneś zejść z piedestału i zajrzeć nieco niżej, do padoków enduro na przykład. Ja niestety jakoś tam nie zauważyłem stosowania Twojej metody, czyli jeżdżenia na sucho... Nawet w padokach ISDE nie znają tej metody, nie wiem dlaczego...

 

Może Twoi kursanci jeżdżą po lekkich szuterkach, gdzie wilgotność jest niska? Nie wiem... Wiem że smarowanie zestawu w enduro to podstawa, szczególnie wtedy gdy rajd jest mokry, dużo bota itd.

 

Aha - SUCHY ZESTAW + PIACH = MEGA PASTA ŚCIERNA :-D :-D :-D (szczególnie dla aluminikowych zębętek) ;p

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ile myjesz? Bo ja co jazdę. I też co jazdę smaruję. Czyli non-stop jeżdżę na naoliwionym  

to znaczy to jest tak ze po kazdej jezdzie nie mam sumienia zeby zostawic motocykl cały ubłocony i brudny tym bardziej ze trzymam go w domu (nie smiejcie sie.to ze wzgledu bezpieczenstwa :? )i zawsze po myju smaruje łancuch.zwazywszy na to ze trzymam motocykl na wsi jezde tylko w weekendy takze łancuch jest nasmarowany na kazda weekendowa jazde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

PS - podsumowując, bo nie chcę bezsensolwnych kłótni w temacie = macie 2 wyjścia:

 

a. stosować metodę Tomka Kulika i nie smarować zestawu w jeździe enduro, bo smar + piach = pasta ścierna.

 

b. stosować metodę Dominika Szymańskiego i obficie smarować zestaw napędowy w jeździe enduro (ps - starając się smarować konkretnie po myciu, ale nie od razu na mokry zestaw, tylko żeby nieco wysechł, i to smarować maksylanie co 200 km, ale bezwględnie co każdą jazdę)

 

Dwie odmienne szkoły. Wybór należy do Was :(

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katujemy głównie po sypkim i grząskim piachu. Jak popada to mamy mokry piach i tyle...

Decyzja o taktyce smarowania została podjęta po obserwacji zużycia na sucho i ze smarowaniem.

Do padoków zajżę koniecznie przy najbliższej okazji.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podpisuję się pod postem Dominika. Dwie metody, Wasz wybór.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tylko w jednej sytuacji nie nalezy smarowac lancucha - przy jezdzie po suchym piasku. Z tego co wiem czesc zawodnikow np w rajdzie Dakaru nie smaruje lancuchow.

 

Ja smaruje zawsze po umyciu i wysuszeniu.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardziej losowe jest hehe

o zebatki sie swieca, trzeba nasmarowac

albo cos brudny ten lancuch to go umyje i posmaruje

u mnie to nie wyczyn wiec sadze ze za kazdym razem smarowac nei trzeba, w koncu w rowerze nie smarujesz caly czas tylko jak zaczyna skrzypiec albo ejst brudny i go umyjesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...