Skocz do zawartości

Parowanie szybki w kasku ?!


Rekomendowane odpowiedzi

jedyny chyba fabrycznie nieparujacy kast to shark rs2 ma szybe grubosci 3 mm  

jeszcze nigdy nie mialem z tym problemow nawet jak temperatura spadala bardzo nisko

nie jedyny. Moj FM fabrycznie rowniez nie paruje, nawet w niskich temperaturach. Warunek - seryjny antifog musi byc "swiezy" i pod zadnym pozorem nie mozna go myc silnymi detergentami. Ja swojego potraktowalem pare razy plynem do mycia okien :) i zaczal miejscami schodzic. Ale oslona na nos spisuje sie swietnie, dzieki czemu szybka nadal nie paruje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta mnowa folijka z bolcami jakiej firmy i za jaką cene :?:

 

Folijka z bolcami to tylko do kasków które mają oryginalnie w szybkach takie bolce.

W Twoim Airohu jest folijka naklejana - można kupić oryginalną do tych kasków za około 100 zł +/- w zależności od sklepu.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oslona na nos spisuje sie swietnie, dzieki czemu szybka nadal nie paruje

 

Osłona na nosek jest rzeczywiście rewelacyjna i spełnia swoje zadanie. Mam w swoim Lazerku taki patent i naprawdę jest funkcjonalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Lazera - ale muszę przyznać, że osłona na nos jest dosyć dziwnym wymysłem.. :? U mnie, przy dużych prędkościach, w rurkach, które wychodzą na zewnątrz kasku, tworzy się jakieś dziwne podciśnienie i zaczyna się ciężko oddychać 8O Może o to właśnie chodzi - jak się nie oddycha, to i nie paruje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega tak naprawdę na tym, że bez antigoga na postoju, jak jest troszkę chłodniej, to każda szybka paruje - nie ma bata. I żadne osłonki na nos nie pomogą.

 

W moim kasku mam taką wewnętrzną szybkę, i jak rano wyjeżdżam moto, to zanim opuszczę teren parkingu, cała szyba wokół tej wewnętrznej szybki jest zaparowana. Śmiesznie to wygląda.

 

Wadą wewnętrznych dopinanych/wklejanych szybek jet to że... nie pokrywają całej szyby w związku z czym tworzy się pasek np. na górze szyby który przeszkadza przy sportowej pozycji (gdy leżysz na baku i prubujesz patrzeć "z pode łba"). Tak miałem w poprzednim i obecnym... Ale poza tym jest super.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek_7 Problem polega tak naprawdę na tym, że bez antigoga na postoju, jak jest troszkę chłodniej, to każda szybka paruje - nie ma bata.

 

 

no to po raz kolejny napisze: SHARK RS2 nie paruje - w zimie, w lecie na postoju, podczas jazdy...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tą właśnie miałem we wcześniejszym HJC. Jak ją źle przykleisz, to pomiędzy szybką i naklejką będą się pokazywać teczowo-kolorowe mazy z powodu kontaktu szybki z ową naklejką, które w jeździe nawet nie przeszkadzają, ale okropnie wyglądają z zewnątrz. Jak by ci ktoś kask od środka benzyną zakapał...

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek_7 Problem polega tak naprawdę na tym' date=' że bez antigoga na postoju, jak jest troszkę chłodniej, to każda szybka paruje - nie ma bata.

 

 

no to po raz kolejny napisze: SHARK RS2 nie paruje - w zimie, w lecie na postoju, podczas jazdy...

:)[/quote']

 

Jasne, ale Shark RS2 ma antifoga w standardzie (na szybie jest powłoka)...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie dogadamy sie :)

nie ma natifoga - jak wytlumaczysz ze przez 4 lata uzywania - nie zeszla warstwa antifogowa??

ten kask ma szybe majaca 3-4 mimimetry grubosci i to powoduje nieparowanie...

ma rowniez oryginalne mocowanie zrywek...

jest to jedyny kask z szyba takiej grubosci...

 

nowe Sharki maja juz ciensze szyby i na nich jest naniesiony antifog wlasnie

 

jednak dobrze ze sa roznice zdan - ozywia sie dyskusja :)

pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...