Skocz do zawartości

Parowanie szybki w kasku ?!


Rekomendowane odpowiedzi

nie ma natifoga - jak wytlumaczysz ze przez 4 lata uzywania - nie zeszla warstwa antifogowa??

ten kask ma szybe majaca 3-4 mimimetry grubosci i to powoduje nieparowanie...

ma rowniez oryginalne mocowanie zrywek...

 

Dogadamy się dogadamy. Twój RS2 ma tą samą szybkę, co RSX:

 

http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle.../content_cat/45

 

Jest to szybka potwójnie pokrywana, czyli po prostu podwójna. Nie ma takiej szybki, która bez wspomagacza by nie parowała. Chyba nie muszę tłumaczyć co to jest kondensacja pary wodnej.

 

Narka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sie dogadamy:)

 

zeby wyjasnic watpliwosci:

http://www.topracing.com.br/capacete_shark.htm

 

RS2 Race

 

szyba jest inna niz w RSX - mocowana na wkrety - przy tym bardzo niewygodna do zmiany

 

 

ostatnio dokladnie RSX-a obmacalem sobie i rzeczywiscie tamta jest ciensza -ok 2 mm

notabene bardzo fajny kask

 

[ Dopisane: 30-06-2005, 16:14 ]

a oto moj kask :P

 

http://www.vtr.nu/album_page.php?pic_id=303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O O jakie łaaaaadne zdjęcie. Ja jak bym takie chciał zrobić na tle mojego poletka, to kask by wyszedł wielkości jajka :lol: :lol: :P :P 8)

 

Gratuluje. Przepięknie wyglądają.

A co do kasku, to w każdym sklepie wysyłkowym do RS2, RSR i RSX sprzedają te same szybki....

np. tutaj:

 

http://www.racevisors.co.uk/index.cfm/view...083104097114107

 

To jest największy wysyłkowy sklep z wszystkim co jest związane z kaskami, chyba by gafy nie popełnili...

 

Pozdrawiam i życze udanych plonów.

 

Bakuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No wlasnie mam pytanko odnoscie antifoga. Kupujac kask Lazera zakupilam odrazu i to cudo. Tylko ze strasznie mnie wkurza, bo nie dosc, ze kask nadal mi paruje to jeszcze ta wkladka(ponoc silikonowa) ma lekko mleczna barwe przez co gorzej widac. Czy to standard czy ja dostalam jakas extra wkladke z krain Milky Way?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pytanko odnoscie antifoga. Kupujac kask Lazera zakupilam odrazu i to cudo. ... ma lekko mleczna barwe przez co gorzej widac.

 

Ja mam w swoim Lazerze (model tornado gl) podwójną szybę. Obie są całkowicie przeźroczyste i nie widać żadnej różnicy w przepuszczalności światła w stosunku do zwykłej szyby. Do tego przylegają idealnie i oczywiście nic nie parują. Odrobina pary skrapla się tylko dookoła tej zewnętrznej szyby, tu gdzie już nie ma podwójnej (czyli poza polem widzenia).

Obejrzyj inne kaski Lazer i ewentualnie zareklamuj to zmętnienie szyby. Tak się nie da jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli z szybką jest jakiś problem to serdecznie zapraszam do siebie,Promienna 8.LAZER (na zewnątrz pinlocka jest naklejka, która należy zerwac). Mam nadzieję, że na pierwszej jeździe nic się poważnego nie stało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O witam Agnieche :D. Folie zdarlam oczywiscie, bo wtedy to naprawde by nic widac nie bylo ;). Jeszcze pojezdze troche, moze wczoraj bylam przewrazliwiona, bo ciezki dzien mialam (oj poczatki w godzinach szczutu to kiepski pomysl ;)) i ogolnie musze sie przyzwyczaic do zapuszkowania glowy. Pytalam, by prawdzic, czy ktos ma tez takie odczucia. A wrazie co, zglosze sie, wszak to porzadna firma i przemila obsluga:):D:)

W kazdym razie moj kask robi wrazenie na postronnych ogladaczach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś jeszcze ma dobry domowy patent w stylu "miętowej pasty do zębów" ?

 

Pozdro!

 

Ja zawsze wcieram warstewkę zwykłego mydła. Nie paruje, długi czas.

 

Ja już przerobiłęm miętową paste do zębów i paruje tak samo jak parowało wiec chętnie spróbuje równie wyrafinowanych sposobów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hejah, strasznie mi paruje szybka od orzeszka , do tego stopnia ze w chlodniejsze dni musze smigac z delikatna szczelina. Z tego co wyczytalem, to potrzeba domontowac jeszcze dodatkowa szybke i dopiero wtedy kask bedzie git malina anti-fog. No ale tak to wyglada wedlug reklamy. A jak w praktyce? Warto inwestowac czy niepotrzebny wydatek? Obilo mi sie o uszy ze pinlock potrafi porysowac glowna szybe. Czekam na opinie, moze ktos z Was juz mial stycznosc z tym wedlug mnie dziwnym wynalazkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pinlock to nie zaparujesz wizjera, nie ważne czy będziesz chuchał w niego z wszystkich sił na temp 0 stopni, czy zwyczajnie oddychał. Szczerze mówiąc to nie wiem co w tym dziwnego :icon_eek: Np. shoei i nolan mają we wszystkich modelach pinlocka, shark w tańszych ma zwykłego antifoga, a w modelach z wyższej półki pinlocka (nie wiem czy dalej tak jest ale chyba tak).

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pare dni temu o tym rozmawialem ze znajomym, i on w jakims uvexie, modelu nie pamietam, ma antifoga bez pinlocka (jakas fachowa powloka) Faktycznie skubanstwo nie chcialo zaparowac chuchaniem, dmuchaniem itp. Dziwnego w sensie, ze mozna zrobic antifoga bez dodatkow,w samej szybce, a moj kask powinien byc nazwany raczej "antifog ready" :biggrin:

No ale widze ze sa tej plusy "odczepialnosci" - mozna wybrac sobie czy ma byc prezroczysta czy przydymiona. I sprawnosc takiej podwojnej warstwy wydaje mi sie teoretycznie lepsza od powloki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...