Skocz do zawartości

Parowanie szybki w kasku ?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nieznalazłem nic konkretnego w archiwum na ten temat więc pytam Was teraz.

 

Czy można usunąć lub zmniejszyć parowanie szybki w kasku ? Podczas jazdy w zimny/wilgotny dzień, jeszcze widać w miare normalnie ale przy dojeżdżaniu pod światła juz musze uchylać szybkę bo inaczej jest padaka

 

Słyszałem o umyciu szybki szamponem dla dzieci Bambino ale osobiście nie sprawdzałem :)

 

Jeśli Macie jakieś pomysły to zapodawać !

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka antifog wklejana do wnętrza. Koszt, w zależności, gdzie i jaka, od 50 do jakis 120 złotych. Powinna być do kupienia w prawie każdym sklepie motocyklowym.

Założyłem takie coś i stwierdzam, że działa (żadnych problemów w deszczu).

Miłego dnia

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób jaki ja znalazłem (po użytkowaniu kilku kasków integralnych, ale nie bardzo wielu) to kupienie kasku z podwójną szybką. Wizjer ma od środka zamontowane dodatkowe "szkiełko" i pomiędzy obydwoma jest szczelna przestrzeń. Mam ten kask od pół roku, ale sprawdza się w 100%. Jeździłem w ujemnych temperaturach i we mgle i też było ok. Zero parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób jaki ja znalazłem (po użytkowaniu kilku kasków integralnych' date=' ale nie bardzo wielu) to kupienie kasku z podwójną szybką. Wizjer ma od środka zamontowane dodatkowe "szkiełko" i pomiędzy obydwoma jest szczelna przestrzeń. Mam ten kask od pół roku, ale sprawdza się w 100%. Jeździłem w ujemnych temperaturach i we mgle i też było ok. Zero parowania.[/quote']

 

Ja tez mam kask z 2 szybami ale te szyby sa ermetycznie zamkniete - nie wiem czy tam jest jakiś gaz albo może nic nie ma ale w każdym razie nie udało mi się jej zaparować :P i w ujemnych temp ui w deszczu... nigdzie. Ale jak miałem kask wczensiej ze zwykłą szybą to w deszczu tragedia :)

 

ps. ten do okularow sprej dziala na okularach (w kasku penwie tez) wim bo widzialem... ale jest tez takie do katamaranow... i po spsikaniu tym szyb zaczeły parowac o wiele szybciej :) gowno nic nie działało a pogorszało sprawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JRK, znalazłam coś takiego : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55486199 , tylko,że to jest ten spray do okularków.

 

tu w akcesoriach do paintballu:

http://www.paintballexpres.com.pl/product_...products_id/317

 

i jeszcze tu: http://www.motormarket.pl/index.php?url=ht...6producent%3D-1 już w akcesoriach motocyklowych :)

 

Pozdrawiam

Dori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pozwólcie ,że zajme stanowisko w tej sprawie. otóz mi te wszystkie spraye jakos dzialac nie chca a jak juz zaczna to i tak na krotka mete, chyba wytestuje ta nalapke na szybke

ale ponoc jak sie trafi dobre smarowidło to tez pomoże

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka w moim kasku nie parowała, także nie będę się wypowiadać co zrobić w takim przypadku. Natomiast te spraye które znalazłam chyba nie są jakoś niesamowicie drogie, więc jeśli wyżej w postach ludzie polecają, to może warto kupić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam kask z 2 szybami ale te szyby sa ermetycznie zamkniete - nie wiem czy tam jest jakiś gaz albo może nic nie ma ale w każdym razie nie udało mi się jej zaparować i w ujemnych temp ui w deszczu... nigdzie.

 

to chyba najlepsze rozwiązanie - miałem takową szybke w moim UVEXIE naprawde była SUPER nie do zachuchania i zaparowania :) w każdych warunkach spisywała sie idealnie

 

dopiero teraz odczułem to _ JAK taki wynalazek jest przydatny w obecnym AGV niemam czegoś takiego i już nie ma tej przyjemnosci co w poprzednim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

UVEX - ta firma robi kaski dla narciarzy - a wiec bardziej narazonych na parowanie. polecam Uvex'a-ja mam od lat i nigdy mi nie paruje (mam Revolution'a - pojedyncza szyba z naklejonym oryginalnie antifogiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam kask z 2 szybami ale te szyby sa ermetycznie zamkniete - nie wiem czy tam jest jakiś gaz albo może nic nie ma ale w każdym razie nie udało mi się jej zaparować :P i w ujemnych temp ui w deszczu... nigdzie.

 

Ja mam Uvex Boss 4000, z podwojna szyba ale nie jest ona hermetyczna. Mozna rozlozyc i umyc pod kranem. Z Uvexami trzeba uwazac na wew powloke szyby (w podwojnych ta blizej nosa :) ) bo jest pokryta specjalnym zelem. Choc jak mialem poprzedni model Uvexa, Phantoma, z pojedyncza szyba, to nieswiadom wrstwy anti-fog umylem szybe pod kranem Ludwikiem i nadal dzialala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam Uvex'a :) Tylko kask marki Vega.... jakis amerykanski shit :) w stanach znalazłem o nim nawet strone :mrgreen: ale do europy ich si wogule nie sprowadza... :P szkoda bo bym sobie jakas fajna szybe z bajerem kupił 8)

 

Ale go dostałem a bieffa ktorego miałem wczesniej mozna bylo o kant dupy rozbic w porownaniu z tym!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...