Skocz do zawartości

Klin na wale w simsonie


Ghostraider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z klinem na wale od strony magneta:( Co chwile mi go ścina:/ Mniej więcej na 20 km wystarcza jeden klin. Magneto o nic nie trze i jest mocno dokręcone. Nie miałem nigdy z nim problemów dopóki nie zdjąłem magneta( robiłęm już to parenaście razy) żeby przylutować kable do cewek. Od tego czasu co chwile mi ścina klin. Jak założe nowy to śmiga elegancko. Po jakiś 15km zaczynają spadał wolne obroty i ma dziure w gaźie i wkońcu zaczyna się ledwo skręcać na obroty aż zetnie klin całkowicie. Po założeniu nowego zawsze odpalam go żeby pochodził troche na wolnych. Dzisiaj jak mi znowu ścieło i założyłem nowy to nawet nie dawałem mu ani razu w palnik, a i tak ścieło :evil: Ma ktoś pomysł jak rozwiązac ten problem??:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magneto ma wchodzić lekko czy z oporem na wał?? Bo u mnie w mieście sprzedają jakieś niedorobione kliny i trzeba je szlifować na wysokość i szerokość i zawsze szlifowałem tak, że wchodziło bez oporu. Może w tym leży wina?

Dzisiaj założyłem znowu klin i jak zaczął przerywać to odkręciłem magneto i klin był cały poobijany, ale jeszce cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klin powinien wejść z oporem w gniazdo w wale.Podobnie w rowku koła magnesowego nie może byc luzu.Jak będzie luz to zaraz sie wychlapie mocniej i zetnie znowu. Można też klin przed montazem zahartować nagrzewając klin do wiśniowego zaru a potem go wrzucić do wody. Po tym zabiegu bedzie twardszy ale nie tendy droga. Zlikwiduj najpierw luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w kole magnesowym nie jest wybita powierzchnia stykajaca sie z klinem .Jeżeli tak to nawet mocne dokrecenie koła nie pomoże trzeba będzie po prostu znaleść koło z niewyrobionym wpustem.

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem simsona koledze i było to samo.

Musisz kupić dobry klin (może w innym sklepie) przed montażem wyczyść mocowanie w wale i kole zamachowym. Potem dobrze zamontuj wbij koło gumowym młotkiem. Czasmi robią lipne kliny. I zobacz czy po wielokrotnym ścinaniu kilna nie uszkodziły sie te rowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

a ja mam taka sugestie: czy aby ten klin nie jest za wysoki? kolo musi wejsc na stozek, klin jest tylko pomocy przy nacelowaniu, ale jezeli kolo na nim tez sie opiera, to nigdy nie siadzie dobrze na stozku i go zerwie. moze sprobowac bez klina? przycelowac, wsadzic, nabic raz a porzadnie (nie postukiwac mlotkiem, bo to niszczy, tylko raz lutnac, ale bez przesady :evil: ) i wtedy odpalic? ryzykujesz 0 zeta i zmarnowane 15 minut. poza tym, jezeli Ci kolo schodzi bez sciagacza to jest pierwsza objawa, ze nie siedzi dobrze na stozku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w kole magnesowym nie jest wybita powierzchnia stykajaca sie z klinem .Jeżeli tak to nawet mocne dokrecenie koła nie pomoże trzeba będzie po prostu znaleść koło z niewyrobionym wpustem.

 

 

Nie jest wybite

Ghostraider nie masz czasem cylindra 60ccm i glowicy od 50 ??

 

 

nie

hmmm...

a ja mam taka sugestie: czy aby ten klin nie jest za wysoki?

 

Ojj jest i to jeszcze jak:/ W sklepie są tylko takie i musze szlifować:/ Do tego skończyły się chude i musze kupować grube i je szlifować tak, żeby weszły na wał

 

 

moze sprobowac bez klina?

Jutro spróbuje

 

poza tym, jezeli Ci kolo schodzi bez sciagacza to jest pierwsza objawa, ze nie siedzi dobrze na stozku

 

Bez ściągacza schodzi tylko jak zetnie klin, ale żadko

 

 

Dzisiaj już mi ścieło 7 klinów, gdy próbowałem na różne sposoby go zamontować:/ Na szczęście po znajomości kumpel załątwił mi pare za darmo.

 

 

PS. teraz wystarczy, że kopne 2 razy po założeniu i nawet zanim odpali ścina klin:/ Jutro porzycze od kumpla magneto i zobacze czy jest lepiej czy gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...