Skocz do zawartości

rejestracja na niepełnoletniego


Rekomendowane odpowiedzi

To jest glupota ... mialem zarejestrowanego simka na siebie, i kiedy go sprzedalem, kumpel mial problem z rejestracja bo kupil od osoby nie pelnoletniej czyli odemnie ... kazali mi isc do sadu i takie tam blabla ... stary sie wkurzyl, powiedzial ze z kierownikiem chce gadac, no i on powiedzial, ze cena nie jest wysoka, i moge bez problemu go sprzedac, i potem zarejestrowac ... trzeba isc do sadu rodzinnego tylko wtedy, gdy motor otrzymal niepelnoletni w drodze sadowej, np kiedy dostalem go w spadku ... tylko ze ja na umowie mialem napisane 900zl ... jak sie ma wiecej to moze nie byc tak latwo, ale kierownik zapewnil, ze jak pojazd zakupionuy byl na wolnym rynku, to nie moze byc problemu ... ehh te urzędasy :/

Nie maja co robic ...

Zrob tak: zarejestruj na ojca, a Ty badz wspolwlascicielem. Tak mam teraz zarejestrowana DT ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litrus dobrze napisał ja miałem skuter zarejestrowany na mojego tate ,a ja byłem współwłaścicielem skutera gdy sprzedawałem skuter sprzedający potrzebował tylko mojego Peselu i takich tam danych...więc tak zrób :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie miałem również simsona zarejestrowanego na siebie a to ojciec był współwłaścicielem! i dzieki temu to ja mogłem teoretycznie załatwiac wszystko w urzedzie z każda pierdoła ojciec niemusiał sie fatygować :lalag: a na ubezpieczeniu to juz on widniał jako włascicieł (wiadomo zniżki :wink: )

także morał z tego taki ze któś dorosły w dowdzie= mniej problemów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o rejestracje, to i samochod mozemy na siebie rejestrowac... !!! tyle ze nie wolno nam nim sie poruszac. nam, czyli niepelnoletnim.

 

ja jakos nie mialem klopotow ani z rometem, ani z honda jesli chodzi o sprzedaz. zaden nowy wlasciciel mi nic nie mowil, ze byly jakies klopoty.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze keidys sie dało zarejestrować to ja wiem, miałem rometa motorynkę i simsona zarejestrowanego na mnie i sprzedawałem tez bez problemu. W 2004 kupiłem nowy skuter z salonu. Też zarejestrowałem na siebie a gdy sprzedawałem go na wakacje w roku 2006 to już miałem problem. Bo od 2006 wszedł w zycie nowy przepis nie pozwalajacy sprzedać skutera przed ukonczeniem 18 lat. Tylko poprzez ten sąd. A ja Pytam czy na dziś dzień moge go zarejestrować. Nie chce być współwłascicielem bo już tak siostra ma samochód z ojcem i wrazie wypadku to lipa jest. A wiadomo,że o wypadek nie trudno. Dlatego chcę zarejestrować na siebie. Numer NIp wydają chyba po ukonczeniu 18 lat?? tak słyszałem.. i nad tym sie zastanawiam jak opłace podatek?? Czyli w miejsce na umowie gdzie numer i seria dowodu mam wpisac z legitymacji? Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to teraz w PZU i tak poniżej jakiejś tam pojemności nie lecą zniżki, także w sumie czy są jakieś wielkie zyski z tej rejestracji to nie wiem :banghead: (ale to do sprawdzenia, bo pewny nie jestem).

 

 

w PZU niemam ubezpieczonego:P mam w Warcie i tam jednak chonoruja zniżki jeżeli jest sie współwłaścicielem motoweru :) ojciec usłyszał o tej akcji w PZU i poszedłem sie zapytac, z usmiechen na twarzy bardzo miła i atrakcyjna pani powiedziała mi ze w Warcie leca zniżki! :buttrock:

pzdr dla was iPZU:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mialem simka na siebie zarejestrowanego, zero problemu. Teraz mam chinczyka tez na siebie zarejestrowanego i tez zero problemu. MIalem kiedys simka wspolnie z ojcem ale zmienilem bo pomysl: Jak cos sie stanie to jsciec straci znieszki;) to juz nie jest 20zl rocznie tylko pare stowek :). Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze keidys sie dało zarejestrować to ja wiem, miałem rometa motorynkę i simsona zarejestrowanego na mnie i sprzedawałem tez bez problemu. W 2004 kupiłem nowy skuter z salonu. Też zarejestrowałem na siebie a gdy sprzedawałem go na wakacje w roku 2006 to już miałem problem. Bo od 2006 wszedł w zycie nowy przepis nie pozwalajacy sprzedać skutera przed ukonczeniem 18 lat. Tylko poprzez ten sąd. A ja Pytam czy na dziś dzień moge go zarejestrować. Nie chce być współwłascicielem bo już tak siostra ma samochód z ojcem i wrazie wypadku to lipa jest. A wiadomo,że o wypadek nie trudno. Dlatego chcę zarejestrować na siebie. Numer NIp wydają chyba po ukonczeniu 18 lat?? tak słyszałem.. i nad tym sie zastanawiam jak opłace podatek?? Czyli w miejsce na umowie gdzie numer i seria dowodu mam wpisac z legitymacji? Ok.

 

To przepraszam jak zarejstrowałeś skuter? Ja rejestrując swój 1 skuter, pisałem podanie o NIP...

Co do sprzedawania od 2006 że nie mam 18 lat to nie moge sprzedać: bzdura? Przepisy ktore zaprzeczają bo co jak mam skuter to już do 18 roku życia muszę nim jeździć? Ja jakoś w październiku sprzedałem i żadnych problemów nie było.

Tak wpisz numer legitmacji i dopisz LEGITYMACJA SZKOLNA, ja tak zawsze robie i działa :flesje:

Nie mam prawka a mam zajrestrowany motocykl 125ccm :) i ubezpieczony i żadnych wzwyżek nie było! A wręcz naliczyli mi zniżkę za ubiegłe lata!

Ahhh ta nasza biurokracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Kolega sprzedał motocykl, 18-ste urodziny ma w sierpniu. Rozmawiam z nim o czymś tam i powiedział mi, że jeśli jest niepełnoletni nie może wyrejestrować/przerejestrować motocykla bez zgody kuratora (!!) rodzice, prawni opiekunowie to niby nic, tylko kurator. Nie mogę mu w to uwierzyć. Czy to prawda ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

 

na przyszłość radzę skorzystać z wyszukiwarki, zanim założysz wątek z pytaniem. forum ma to do siebie, że większość pytań, włącznie z głupimi i typu "kolega słyszał jak sąsiad mówił babci" już była :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najlepiej bedzie jak ja napisze jak to dokladnie bylo, bo kolega zle to sprecyzowal.

Sprzedalem moto dokladnie 125 ktora byla zarejestrowana na mojego ojca,a ja zeby korzystac ze znizek bylem zarejestrowany jako wspolwlasciciel.Do rejestracji tej nie potrzebowalem 18 lat i nie bylo problemu,jednak po sprzedazy motocykla, kiedy ojciec chcial mnie wyrejestrowac jako wspolwlasciciela w wydziale komunikacji powiedzieli, ze jest to niemozliwe poki wspolwlasciciel nie ukonczy 18 lat... innym wyjsciem potrzebna jest zgoda kuratora i rozprawa sadowa... wiem, ze to wydjae sie conajmniej smieszne, ale tak bylo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psss co to ma do rzeczy to nie wiem. Jeśli chcesz zarejestrować moto na siebie a nie masz 18 lat wtedy konieczne jest aby w umowie kupna/sprzedaży były uwzględnione twoje dane, ale aby wyrejestrować?? Pewnie na jakiegoś psiego urzędnika trafiliście:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam,

nabyłem motorower, umowa została spisana na prawnego opiekuna, teraz chciałbym to przerejestrować. Jak to zrobić?

Muszę udać się do wydziału komunikacji z właścicielem pojazdu i jak tam dalej wygląda sprawa? Daję stare "blachy", dowód rejestracyjny, umowę kupna/sprzedaży i po podpisaniu tam papierów o przerejestrowaniu pojazdu od razu dostaję nowe blachy i miękki dowód? Rozumiem, że niestety właściciel musi to podpisać osobiście? Czy mogę zrobić to sam (jako syn właściciela)?

 

Kolejna sprawa to przepisanie ubezpieczenia. Gdzie się udać, aby przepisać ubezpieczenie na motorower ze starego właściciela na nowego? Mogę to zrobić sam, jako osoba niepełnoletnia?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...