Skocz do zawartości

MGH - sierpniowy wyjazd na MRU


Hubert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że do wyjazdu zostały niecałe 3 tygodnie, a w tygodniu wyjazdu kontakt ze mna będzie możliwy wyłacznie telefonicznie, trochę informacji logistycznych.

Wyjeżdżamy we czwartek, 11 sierpnia, o godzinie 10.00. Punkt zborny - proponuję stację benzynową przy zbiegu Powstańców Śląskich i Połczyńskiej (jadąc Powstańców Śląskich wjazd tuż przed skrzyżowaniem z Połczyńską, jadąc Połczyńską od centrum - tuż za skrzyżowaniem z Powstańców. Tam można wypić spokojnie kawę, ustawić grupę. Na dojazd mamy cały dzień, więc proponuję następująca marszrutę:

Łowicz, Łęczyca, Turek, Tuliszków, Śrem, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Trzmiel.

Chcę uciec z trasy poznańskiej, aby nas tiry nie rozjechały. Poza tym przy bocznych trasach jest więcej ciekawych miejsc.

Będzie nas sporo (doliczyłem się 11 maszyn), więc, być może, podzielimy sie na dwie grupy.

Gdyby ktoś decydował sie jechać inaczej (poza główną grupą)- bardzo proszę o wcześniejszą informację, abśmy nie czekali bez sensu.

prędkość przelotowa, tradycyjnie ok. 110 km/h (oczywiście, zaleznie od warunków drogowych).

Będziemy spać w pięć osób w czterosobowych domkach. Zatem ktoś wyladuje na karimacie. Ja swoją biorę, dobrze byłoby, aby jeszcze dwie osoby wizęły. + jakis koc.

Latarki (porządne) wyposażeniem obowiązkowym - będziemy chodzić po podziemnych korytarzach. Dodatkowo jakis polar też przydatny - pod ziemią jest zdecydowanie chłodniej, niż na powierzchni.

Ponadto sprawdzajcie ten wątek nieco cześciej, niż wskazywałaby na to informacja o nieprzeczytanych postach. System forum, jak zauważyłem, działa tak, że jeśli mój post jest ostatni, a potem chcę dopisac coś nowego, to informacja jest dopisywana do poprzedniego postu, a wątek nie jest przenoszony na górę. Zatem może Wam coś uciec.

Pozdrawiam,

Hubert

 

[ Dopisane: 29-07-05, 09:32 ]

Cześć,

Mamy juz pewne konkrety odnośnie zwiedzania MRU. Ze tak zacytuję Mirka:

piątek, 12.08.2005. - godz. 10.30 - pętla pniewska - trasa special + niespodzianka(łącznie ok. 4 h, oprócz obowiązkowych latarek i cieplejszej odzieży trzeba pamiętać o butach znoszących większe stężenie wilgoci, ale bez brodzenia w wodzie ) - koszt 26 zł/osobę. Potem obiad, a następnie buszowanie po innych, mnijszych obiektach.

sobota, 13.08.2005. - godz, 10.30 - pętla boryszyńska - trasa intensywna (wedle zapewnień administratora), ok. 2 h - koszt 15 zł/osobę. Potem obiad, buszowanie po mniejszych obiektach.

niedziela, 14.08.2005. - twierdza Kostrzyń, Po drodze trochę mniejszych obiektów.

Po czym konkretnie będziemy buszować po oficjalnych trasach zwiedzania, ustalimy sobie później, może nawet namiejscu, korzystając z dużej wiedzy Huna660 i Piotrka. Poza tym wezme trochę literatury. Prawdopodobnie uwzględnimy obiekty typowane przez Huna660 i mnie na początku.

Co do wyposażenia. Warto wziąć ze sobą jakąś deseczkę, aby mieć co podłożyć pod nóżkę maszyny - miejscami będziemy parkować na trawie. Ponieważ sporo łażenia nas czeka, przydatne będa dobre buty, najlepiej usztywniające kostkę. Czapka, wbrew pozorom, również może się pod ziemią przydać. Porządne latarki (najlepiej z regulowanym strumieniem światła) i zapasowe baterie.

Jeśli ktoś ma topcase, to dobrze - będzie gdzie trzymać kask podczas wycieczek. Jak nie, to linka do mocowania kasku może oddać duże usługi.

No, to byłoby na tyle na razie

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra. Po ostatnich wydarzeniach mamy następująca listę uczestników:

 

Dorka

Mar-95

Hubert

Zbycho

Piocho

Mallutkii

Kasia

Bern

Aga

Aker

miro_N

Piotr

Hun660

 

Poniewaz nie wyklarował się do końca udział Piotra, więc mozna zakładać, będzie nas łącznie 12 lub 13 osób. A to może oznaczać, że być może karimaty nie będa potrzebne :)

 

Po przyjeździe będziemu musieli udać się na małe zakupy, aby mieć co zeżreć na kolację i śniadanie. Ja profilaktycznie biorę jeszcze jakiś kubek, niezbędnik i talerzyk (chyba, że Mirek zapewni nas, że nie będą potrzebne :evil:) Tak przy okazji - weźcie trochę gotówki - na wypadach z kartami bywa różnie, a poza tym trzeba będzie robić jakieś ściepy na żarcie i inne atrakcje :P

W niedzielę rano wyjeżdżam i wróce dopiero we środę w nocy, także nie będę miał żadnego dostępu do internetu. Gdyby coś się działo, dawajcie znac na komórkę (wszyscy macie mój numer).

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Hubert będzie "milczał" aż do wyprawy, przypomnę najważniejsze ustalenia:

start - Błonie, czwartek, 11 VIII, godz. 10.00

trasa - Błonie, Sochaczew, Łowicz, Łęczyca, Turek, Jarocin, Książ Wlkp., Śrem, Grodzisk Wlkp., Nowy Tomyśl, Trzciel, Lutol Suchy.

Końcówka trasy wygląda nastepująco:

Z Nowego Tomyśla kierujecie się w stronę wjazdu na autostradę i po ok. 7-8 km dojeżdżacie do skrzyżowania z drogą nr 2 (rondo).

Na rondzie w lewo, kierunek Świecko. Mijacie Miedzichowo, Trzciel, Jasieniec i dojeżdżacie do miejscowości Lutol Suchy (stacja kolejowa). Ok. 200 m za przejazdem kolejowym, po prawej stronie jest stacja benzynowa, bar i duży parking dla tirów i ja tam będę czekał ;) . Od wspomnianego ronda jest to jakieś 25 km.

Od Błoni do Lutola opisaną trasą powinno być ok. 400 km. Biorąc pod uwagę, że możecie coś ciekawego po drodze zobaczyć, nie licząc tankowań, umówiliśmy się z Hubertem, że powinniście dojechać do 17-tej. Ponieważ różnie może być, w przypadku mocno skróconej trasy proszę o wcześniejszy znak.

Jeszcze raz na bunkry:

cieplejsza odzież

wygodne, solidne buty

solidna latarka (dobrze mieć też mniejszą w rezewie), zapasowe baterie.

 

Ja profilaktycznie biorę jeszcze jakiś kubek, niezbędnik i talerzyk (chyba, że Mirek zapewni nas, że nie będą potrzebne )

Nie zapewnię :mrgreen: :D , bo kto to wie, co nam się wymarzy :P Na miejscu, w każdym bądź razie, jest wszystko, od sklepu spożywczego, przez budki z hambugerami, po restaurację. Wybór należy do nas.

 

To cóż. Spokojnej drogi, dobrej pogody i ... do zobaczenia!!!

 

ps. Gregor, zajrzyj na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dostałem urlopu w czwartek, ale jest w tym pewien pozytywny aspekt, polegający na tym, że dostałem urlop w piątek. W związku z tym ja, aga, dorka i mar95 jedziemy osobną grupą w czwartek po południu i zamierzamy być na miejscu około 21-22 wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bern, tylko nie wykładaj nam lewego L4 :mrgreen: ;) Szkoda, ale rozumiem, że zatrzymują Was ważne sprawy. Pozdrowienia dla Kasi 8)

 

Aker, dawajcie znaki jakoweś z drogi, to na ostatni etap zapewnię Wam eskortę policyjną :evil: :evil: (mam nadzieję :idea: )

 

Z ostatniej chwili:

Noclegownia zaopatrzona jest w kompletna pościel, więc nie trzeba brać śpiworka (ja wiedziałem, że tak będzie..yhy... :mrgreen: ). W sytuacjach ekstremalnych zorganizujemy coś na miejscu. W czwartek być może pogoda nie będzie rozpieszczała Was po drodze, ale w następne dni powinno być ok 8)

 

No, to szable w dłoń!! :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro_N, o której planujecie być w okolicach Poznania?

A wasza grupa Aker?

Może uda mi się gdzieś dołączyć, jak w ogóle pojadę :-(

 

Oj, nie śledzisz Waść wątku uważnie :) Ja będę czekał na na główne siły w okolicach Międzyrzecza, zaś Poznań powinien być przez watahę minięty w okolicach 14-15, ale od strony południa (patrz trasa). Łatwiej będzie Ci dołączyć do grupy Akera np. w Gnieźnie, ale zrobisz, jak uważasz. W razie czego mój tel. posyłam Ci na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mijamy Poznań od północy (przez Oborniki' date=' Szamotuły)[/quote']

To mam dla Was propozycję: w Pniewach jedźcie w prawo, na Gorzów. 3 km za Przytoczną po prawej stronie będzie widoczna rozlewnia gazu ShellGas, a po lewej stronie jest zajazd AutoPort. W okolicy Pniew dajcie znać, będę czekał na parkingu przy AutoPorcie.

Spokojnej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...