Skocz do zawartości

Co kupić do 6500 zł ?


Wojtek DT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie odnośnie zakupu motocykla

 

Bardzo podobają mi sie crusery i chce się przesiąść z enduro na jakiś krążownik. Co polecacie do ceny 6500 zł? Oczywiście umiejętności mam spore więc w gre nie wchodzi pojemność 125 :P Myśle o Virago 535, co powiecie o tym motorku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Podzielam zdanie kolegi "MARIOPOZNAN" sam posiadam taka maszyna od 2 sezonow i jestem zadowolony (nawet bardzo )

Jedyne co jest wazne to to ile masz wzrostu i ile wazysz bo jezeli masz wiecej niz 180cm i troche wieksza wage to bedziesz na Virago wygladal jak na rowerku :roll:

Pozatym maszyna buja sie calkiem fajnie no nie jest to 1100, ale i tak wystarczajaco na nasze drogi. Eksploatacja nie jest taka droga bo czesci sa latwo dostepne nowe jak i uzywane i w czalkiem dobrych cenach.

No i podobno Virowki malo pala kolo 4,5- 5 litrow na 100km. Podobno bo moja pali 7 l i czasem wiecej , ale to tylko dla tego ze jezdze jak idiota tzn. w systemie 010101010111110101010 :mrgreen:

Ale ogolnie motocykl polecam !!!! :!: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTD 454 jeśli czasem lubisz odkręcić, jak na chopperka nieźle daje, a jak lubisz się wozić to raczej virago, a i spalanie w kawie 4,5 do 5 przy nie do końca oszczędnej jeździe :twisted: nawet mozna mniej!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy jeszcze koledze uczciwie o wadach chopperow.

Dla mnie przede wszystkim zawieszenie dostosowane do rownych asfaltowych dróg (tył skok 85 mm), których u nas nie ma. Nie tylko, że polną i leśną drogą jedzie się okropnie, ale nawet w mieście jak jest bardziej dziurawa dzielnica to porządnie wytelepie.

Dalej idzie kiepski komfort dla pasażera (-ki).

Jeśli potrzebujesz przewozić bagaż (np. teczkę do pracy) to najwygodniejszy jest plastikowy kuferek, którego nie założysz do Virago, EN500 itp. Sam w sobie wygląda badziewnie, ale na chopperze to już klęska.

Dla mnie pozycja jeźdźca pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli lubisz szpan i wyciągniesz daleko podnóżki przed siebie to jedziesz z nogami do przodu. Kręgosłup dostaje wtedy dość mocno i czuje się to po jakimś czasie.

Oczywiście mają wiele zalet, ale taż kilka "drobnych" wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zna motocykl na którym kręgosłup nie dostaje w czapę - moje gratulację. Mój ma olbrzymią kanapę nie jeździ się z wyprostowanymi nogami a i tak po 300 km czuję dyskonfort. Na v-maxa nie masz forsy.

a do 6500 to dostaniesz virago 750 - jak dobrze trafisz na jesień lub zimą. Nieznam za dobrze 535 ale znajomy ma 750 i da się tym jeździć. Pewnie i jaka kawka en 500 a może i starszy vulkan 750. Powiem szczeże znajdziesz sporo tego wszystko w tej pojemności jest podobne i to bardzo kilka zalet tu i kilka wad tam. Pozostaje kwestia gostu drobnych róźnic między maszynami. Wybacz ale za 6500 to na cruisera cię nie stać. Żadna maszyna typu classic wew miarę przyzwoitym roczniku nie kosztuje poniżej 10.000 zł. Zostają czoperki takie jak tutaj są wyżej wymienione.

Ale o virago słyszałem dużo dobrych słów nawet o tej 535 - moja żona myśli o włąsnej maszynie i ponieważ jest niską osobą takie właśnie virago jej się spodobał.

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INHALT - pochwal się czym jeździsz /bo w profilu nie napisałeś/...

no i nie pisz takich mitów o chopper'ach /komfort pasażera, zawiecho, itp/, bo widać, że za wiele doświadczenie praktycznego nie masz...

Obecnie w motocyklach trzeba iść na pewne kompromisy. Może i enduro poradzi sobie z dziurami i torowiskiem, no ale o wyglądzie i komforcie pasażera /w chopp'ie możesz zawsze dołożyć oparcie/raczej nie dyskutujmy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ltd miałem całkiem wygodną wyprostowaną pozycję z nogami delikatnie z przodu umieszczonymi z przodu , ale nie tak daleko, żeby uniemożliwiało to ewentualne wstanie (np na dziurze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdzi, siedzenia dla pasazera / rki nie ma i podnozki pasazera montowane na wahaczu nie ulatwiaja mu jazdy.

Poza tym ten maly remont moze sie okazac drogim remontem jezeli jest zaniedbany.

IMO Virago to lepszy wybor jak koniecznie chcesz choppera / cruisera.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INHALT - pochwal się czym jeździsz /bo w profilu nie napisałeś/...

no i nie pisz takich mitów o chopper'ach /komfort pasażera, zawiecho, itp/, bo widać, że za wiele doświadczenie praktycznego nie masz...

 

No i wydało się. Ni mam tak dużego doświadczenia jak kol. Szafir, ale kilka razy motocyklem już jechałem. Po kilku socjalizmach, małej przygodzie z WSK, własnej CZ (ładne parę lat) kupiłem sobie Virago. Poznałem jej słabe strony takie jak: bardzo kiepskie właściwości podczas jazdy po drogach gruntowych i dziurawym asflacie, cholernie niski komfort jazdy po polskich drogach, niewygodna pozycja z nogami do przodu i bolący kręgosłup, konieczność odpoczynku kilka kilometrów od domu, bo żona już nie mogła wytrzymać na siedzeniu pasażera i musiała chwilę odsapnąć wiedząc, że jest już blisko.

Czy o takie doświadczenia ci chodziło, gdy pisałeś że ich nie mam? Zatem uwierz, że nie piszę mitów zaczerpniętych z wypowiedzi innych i opowieści przy piwie, ale własne odczucia.

Dodam jeszcze, że bardzo mi się podobają choppery, a najlepszy dowód, że na taki wydałem kasę (dla mnie nie taką małą). Ale niestety w praktyce nie spełnił on moich oczekiwań.

Przyznam szczerze, że sprzedałem Virówkę (mimo, że nie miałem z nią żadnych kłopotów technicznych) i mam teraz enduro. Teraz dopiero wiem, że jeżdżę motocyklem. Ale i tak oglądam się za chopperami. Wizualnie super - reszta dla mnie nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...