Skocz do zawartości

cross 500 2T - mam sie go bać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam miałem peknięta śledzioe i co to znaczy że nie umiem jeździć :?:  

Wypadki sie zdażają i nawet najlepsi sie łamią więc bez sensu jest mówienie że to jego wina

 

no wiesz strzałek ależy w jakich okolicznościach połamiesz sobie ganty, a hiui pisze że po jakiejś tam przejażdżce to abrzmiało jakby jechał po bułki i kiera spowodowała pękniecie śledziony wiec kto umie a kto nie umie jeździć to względna sprawa :D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim motorkom niekrzurzy z chorym sercem mają dawce nowego lub dla odmiany jakąś nereczke :] Mój kumpel po przejarzdce na swoim KTM 250 ma śledzione pękniętą.

To jest zły tok rozumowania...jeśli tak myślisz to nie warto wstawać z łóżka...Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bułki ludzie , to było tak. Kolesie usypali nową hope troche zabardzo zadartą do góry. A że on jest największy wariat to postanowił jako pierwszy wyskoczyć. Rozbujał sprzęt , wyleciał na jakieś 3-4 m. i leciał pionowo do góry chciał odbić żeby spaśc na oba koła ale odbił za bardzo i spadł pionowo do dołu przednim kołem no i reszte mozna juz sobie wyobrazić. przecież 250 cm3 wyjedzie juz wszędzie wieć po co produkować takie sprzęty jak 500 cm3 2t hyba myślą ze na ziemi za dużo bęzyny produkują albo ktoś na pociąg będzie przerabiał.

 

[ Dopisane: 25-11-2005, 18:40 ]

nie zebym to krytykował bo sam bym chciał taki sprzęt .... ale 250 by mi w zupełności wystarczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądze że gdyby setką spadł pionowo z 4 metrów to mógł by też sobie to samo zrobić , zresztą na 80 chyba też i tu akurat pojemność nie ma aż takiego wielkiego znaczenia co?? Fakt ze ćwiare mogł rozbujać do wiekszej prędkości no ale skoro hopa tak usypana że wystrzelasz pionowo w góre i w locie nie ustawisz moto i lecisz na ryj ladujac korpusem na kierze to nie ma co sie dziwić pęknietej śledzionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem okzje przejechac sie na cr 500........strzezcie sie przed tym....to jest zabojstwo....nie moglem utrzymac pod dupa....moc ma troche wyzsza niz 250...ale zato obroty..hmm.....zmiana na wyzszy bieg to rownoznaczne w wyrokiem smierci dla kogos kto nie ma odpowiednio duzo przejechanych godzien na moto.....paliwa to żre jak smok........dlatego powiem tyle...Bóg zaplac za 250 :mrgreen: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik napisał:

Darek Habrat

 

Tak sobie czytam, i patrze moje nazwisko! spojrzałem jeszcze raz a tu b i r są miejscami pozamieniane :] Huh, juz myslałem że o mnie chodzi bo nawet imie sie zgadza... :-D Zamiast Habrat przeczytałem Harbat, heheheh polewka na maxa :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozmawiałem parę dni z temu z gościem który ma wicemistrostwo świata w enduro - Krzysztof Serwin - może go ktoś zna?

Pokazywał mi cylinder do ktm 500 no iwchodzi tam moja pięśc i ręka :-D

jako ekspert w tych sprawach powiedział mi że cyt"nie zna nikogo w Polsce kto odkci 500 na max to o czymś świadczy - jak dlanie oczywiście!

Ale osobiście uważam że jazda takim moto daje spore możliwości panom z odpowiednią wagą (ja mam 105 kg) Oczywiście odkręcenie tego do oporu równało by sie z glebą ale ładnie to wchodzi juz na średnich obrotach :D

po prostu głowę trzeba mieć d jazdy na takim moto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie w pięćsetkach jedna sprawa - obroty.

W danych Hondy CR500 podają fabrycznie moc 65 KM przy 6500 obr/min. To stosunkowo niewiele, nawet mniej niż kręcą się wspólczesne czterosuwy tej pojemności o mocy ponad 50 KM.

Czyli jak na dwusuwa jest to silnik wolnoobrotowy - chyba że trafiłem na chochlik drukarski.

Czy ktoś z kolegów mógłby przytoczyć zeskanowane charakterystyki pięćsetek 2T do oblukania.

 

Pozdrawiam. Kulik.

 

P.S. Największym 2T współczesnym, jakim jeździłem była Huska WR360, seryjny motocykl enduro. Dół wyraźnie mocniejszy od "ćwiatrki", nie trzeba było za często machać biegami jeżdżąc rekreacyjnie, góra bardzo mocna - parę razy w portki bym narobił (słabo jeżdżę w terenie). Jednak mimo wszystko motocykl spodobał mi się po dwóch dniach walki w Tatrach.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Husqvarny WR 360 to wg. danych katalogowych ma moc 54KM przy 8200obr.

W moich danych Hondy Cr mam nawet 64,6KM przy 6000tys obr.

Wykresów jesli chodzi o oddawanie mocy nie mam ale na filmach obroty wydają się wyższe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...