Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj odebrałem blachę i dowód rejestracyjny do mojej Suzi. Jutro prawdopodobnie Ją ubezpieczę. Ale teraz właśnie mam pytanie. Którą ubezpieczalnie mi możecie polecić? Oczywiście, wykupię komplet ubezpieczenia.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli motocykl(pojazd) ma więcej niż 10 lat i składki na OC nie były opłacane ciągle to nie możesz wykupić AutoCasco. A co do zniżek to wydaje mi się, że jak najbardziej obowiżują.

No, ale ponawiam moje pytaine, co myślicie o Compensie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, tam jest pomyłka Zamiast

Jeśli motocykl(pojazd) ma więcej niż 10 lat i składki na OC nie były opłacane ciągle to nie możesz wykupić AutoCasco.

 

Powinno być:

Jeśli motocykl(pojazd) ma więcej niż 10 lat i składki na AC nie były opłacane ciągle to nie możesz wykupić AutoCasco.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet -tzn?

jakie ubezpieczenia chcesz wykupić?

OC-na pewno, AC(od kradzieży/wypadku/obu)?NW? inne

jak samo OC (to mnie tylko interesuje bo mam dośc stare moto) to najtańsze jest pieprzone PZU ze stawką 140zł/rok, dalej Warta-145zł/rok (w obu firmach nie ma zwyżek dla młodych kierowców przy ubezpieczaniu motocykli)

co do innych ubezpieczeń-najlepiej jest iśc do przedstawicielstw i niech Ci skalkulują -wybierzesz sobie co Ci barddziej pasuje

ahi-myślę że od compensy w razie wypadku czy kradzieży trudniej będzie wydobyć jakąś kasę niż od pzu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj odebrałem blachę i dowód rejestracyjny do mojej Suzi. Jutro prawdopodobnie Ją ubezpieczę. Ale teraz właśnie mam pytanie. Którą ubezpieczalnie mi możecie polecić? Oczywiście' date=' wykupię komplet ubezpieczenia.

Pozdrawiam

Marcin[/quote']

 

a nie powinieneś go ubezpieczyć w dniu rejestracji? zapewne już to uczyniłeś wiec daj cynka czy zwracali na to uwagę w PZU.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

pojazd trzeba ubezpieczyc w dniu zarejestrowania-jesli sie tego nie zrobi to mozna miec na glowie fundusz gwarancyjny ktory karze wysokimi grzywnami za brak OC. W PZU jest najtaniej jesli chodzi o OC dla motocykli. Jest tez dodatkowy "+" - zielona karta za darmo-jesli jezdzisz za wschodnia granice lub do innych krajów spoza UE to warto to wziac pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd trzeba ubezpieczyc w dniu zarejestrowania-jesli sie tego nie zrobi to mozna miec na glowie fundusz gwarancyjny ktory karze wysokimi grzywnami za brak OC

 

Nie jest to takie proste Bullson. Pogrzebajcie w starych tematach.

A jeżeli chodzi o ubezpieczenie to proponuję podnieść słuchawkę i wykonać parę telefonów do firm ubezpieczeniowych. Opłaci się, zwłaszcza jeżeli chcesz mieć komplet razem z AC.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pojazd trzeba ubezpieczyc w dniu zarejestrowania-jesli sie tego nie zrobi to mozna miec na glowie fundusz gwarancyjny ktory karze wysokimi grzywnami za brak OC

To nie jest prawda. Dzwoniłem do którejś ubezpieczalni' date=' do Compensy chyba nawet i się o to samo zapytałem. Miła pani mi powiedziała, że to nie jest tak, że obligatoryjnie jest kara, że jak ktoś nie ubezpieczył w dniu rejestracji to mu się kara należy - NIE. To jest w taki sposób, że jak policjant przy kontroli zobaczy, że - rejestracja np 10 maja, a ubezpieczenie wykupione np 20 maja - to wtedy może nałożyć karę - że przez ten czas mogłeś jeździć bez ubezpieczenia, ale to zależy tylko od niego.

 

 

a nie powinieneś go ubezpieczyć w dniu rejestracji? zapewne już to uczyniłeś wiec daj cynka czy zwracali na to uwagę w PZU.

pzdr

 

Nie ubezpieczyłem jeszcze, ale Pani w Compensie powiedziała, że oni nie są od tego, żeby się tym zajmować, tylko Policja.

 

 

A jeżeli chodzi o ubezpieczenie to proponuję podnieść słuchawkę i wykonać parę telefonów do firm ubezpieczeniowych. Opłaci się' date=' zwłaszcza jeżeli chcesz mieć komplet razem z AC.[/quote']

 

Tak, prawdopodobnie wykupię komplet. OC AC NNW (WC gratis - joke :banghead: ) Więc myślę, że wyjdzie to koło 1000zł. A Pani z Compensy powiedziała, że to będzie u nich bardzo drogo kosztowało, więc powiedziała, że lepiej w PZU - sporo taniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pzu mi powiedzieli, ze jesli pojazd był zarejestrowany i miał OC to ubezpieczenie poprzedniego wlasciciela obowiazuje jeszcze 30 dni od dnia zakupu. w tym czasie za wynikle zdarzenia odpowiada nowy wlasciciel auta, nie wiem dokladnie na jakich zasadach - cos ktos wspominal o Ubezpieczeniowym Funduszu Gwaranycyjnym - ale jaki ma z nim zwiazek - tego nie wiem. Co oznacza, ze jesli wyniknie jakies zdarzenie typu wypadek/kolizja to poprzedni wlasciciel nie traci znizek, obciazaja one nabywce pojazdu.

zasada, ze "nalezy wykupic OC NAJPOZNIEJ w dniu przerestrowania" dotyczy pojazdow np. sprowadzanych z zagranicy.

pozdrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Wam mówię, że to od Policjanta zależy czy nałoży karę czy nie jeśli zobaczy, że data wykupienia OC jest późniejsza niż data rejestracji.

zasada, ze "nalezy wykupic OC NAJPOZNIEJ w dniu przerestrowania" dotyczy pojazdow np. sprowadzanych z zagranicy.  

pozdrufka

A jak wykupię OC dzień później? To odmówią mi ubezpieczenia? A poza tym nie można wykupic OC dla motocykla przed przerejestrowaniem (tego sprowadzonego z zagranicy).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...najpóźniej dniu przerejestrowania", to chyba jest dosc jasne?

i w sytuacji gdy sie spoznisz z wykupem Pan Policjant moze nalozyc mandat, boś nie dotrzymal terminu. Ubezpieczalnia Ci OC sprzeda, najwyzej poinformuje o mozliwych konsekwencjach.

zeby bylo jasne: sytuacja z mandatem/kara dotyczy pojazdow niezarejestrowanych, ktore beda zarejestrowane po raz 1-szy, czyli:nowe-salonowe, sprowadzoen z zagranicy itd.

gwoli wyjaznienia, w dowodzie rej.jest informacja kiedy pojazd byl po raz 1-szy zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...