Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Parę cytatów z aktualnych pzrepisów:

"W razie nabycia pojazdu którego zbywca nie zawarł umowy OC (...), nabywca jest zobowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC w DNIU NABYCIA POJAZDU".

 

"Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu na jaki została zawarta chyba że NABYWCA wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu. W przypadku wypowiedzienia rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu"

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W końcu ubezpieczyłem Suzi - w PZU. OC kosztowało 40zł.

A wiecie ile sobie krzyknęli za AC??

1400zł... Zostawię to bez komentarza... Dodam tylko, że spodziewałem się tak 600-800zł a tu takie buty...

Masakra

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się zniżki na OC, ale wcześniej nie miało się AC, to te zniżki nie obowiązują. Osobno liczy się lata ubezpieczenia dla OC i AC.

AC wynosi ok 1/3 watrości moto - tak mi powiedziała pani w PZU, bo łatwie ukraść, mieć wypadek, itd. - to jej słowa, więc AC dla moto jest o wiele droższe niż AC dla samochodu (tu ok. 10% wartości pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC wynosi ok 1/3 watrości moto - tak mi powiedziała pani w PZU, bo łatwie ukraść, mieć wypadek, itd. - to jej słowa, więc AC dla moto jest o wiele droższe niż AC dla samochodu (tu ok. 10% wartości pojazdu).

 

tyle samo wynosi AC dla motocykla 10% wartosci - wiem bo ubezpieczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne pytanie dotyczace ubezpieczenia OC

niedawno sie dowiedzialem ze OC trzeba miec wykupione nie zaleznie czy sie jezdzi czy nie, niestety pod koniec sezonu wstawilem moto do warsztaty i ciagle tam stoi :[ w miedzu czasie skonczylo mi sie OC i juz kilka miesiecy od tego czasu minelo...

co mi grozi za to ze nie mam wykupionego OC na moto ktory i tak stoi w warsztacie, no i czy ponise jakies konsekwencje jesli terz pojde do PZU a oni tam zobacza ze juz dawno temu OC sie skonczylo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

OC musi być opłacane - gdy pojazd jest zarejestrowany - może nawet stać cały rok w garażu. A w PZU Ci nic nie zrobią, tylko podobno mieli dać do wglądu Policji swoją bazę ludzi, którzy mają zarejestrowany pojazd a nie mają ubezpieczenia - wtedy może być jakiś problem, ale moim zdaniem jeszcze jakiś czas minie nim tak będzie. Ja bym na Twoim miejscu wykupił OC, przecież to nie kosztuje tak wiele.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze wykupie nie robliem tego z premedytacja tylko zwyczajnie nie wiedzialem

hmm a jesli ktos ma pojazd ubezpieczony gdzie inndziej niz PZU to tez wyjdzie ze nie ubezpieczony??

bo chyba wszystkich ubezpieczalni w ten sposob nie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, czy prawda jest iz oc ostatnio podrozalo pare set procent ? Prawda to iz podstawowa stawka (bez ulg) wynosi ok. 400 zl ?

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...