Skocz do zawartości

komu hałasuje zabierak sprzęgła w ETZ 250/1??


MłodyVFR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

halasowanie sprawdzamy nasluchujac roznice dzwiekow miedzy sprzeglem wcisnietym, a puszczonym na luzie. najlepiej na goracym silniku. chce sprawdzic, czy ktos nie ma tego wkurzajacego halasu, bo jak na razie w 99% przypadkow spotykam sie, ze wszyscy maja w swoich sprzetach ten halas, a podobno fabryka wypuscila 3 rodzaje podkladek dystansowych (1.90, 1.95 i 2.00), ktorymi ten luz mozna kasowac. niestety jeszcze nidgy nie spotkalem moto (nawet fabrycznie zlozonego, ktorego mialem przyjemnosc rozbierac), aby luz na zabieraku byl odpowiedni. zawsze jest za duzy.

 

P.S. jak bedziecie grzeczni podam patent na "odwrocenie" halasu :mrgreen: bedzie halasowac tylko na wcisnietym, a wiec o wiele rzadziej :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak miałem MZ to to miałem :buttrock:

Kumpel ma MZi tez to ma

inny znajomy też ma ten specyficzny turkot ;)

100% MZ jakie znam maturkot

 

Ale znam kogoś kto zna metode na usunięcie tego - już kiedyś obiecywałem to opisac i coś mi nie wyszło może teraz będę pamiętał żeby się o to wypytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też hałasuje :buttrock: taki już urok tych sprzętów.

 

P.S. jak bedziecie grzeczni podam patent na "odwrocenie" halasu  bedzie halasowac tylko na wcisnietym, a wiec o wiele rzadziej

 

Ja zawsze jestem grzeczny, więc mi możesz powiedzieć :mrgreen:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze, tak niewielu osobom halasuje? cos mi nie gra :mrgreen:

a patent jest taki: nalezy poglebic faze na tokarce i tyle ;) :mrgreen: niestety, o ile, to trzeba jakos metoda prob i bledow, bo zmierzyc to jest ciezko z dokladnoscia do 0.01 :mrgreen: ale nawet jak bedzie ciut za ciasno to bedzie git, ale wtedy pojawi sie wlasnie halas od szorowania podkladki o zabierak, ale tylko przy wcisnietym sprzegle. przy wycisnietym zabierak nie bedzie mial luzu i bedzie bloga cisza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...